Darbības virzieni

Nozares speciālistu informēšana par bibliotēku un informācijas nozares, kā arī saskarnozaru aktualitātēm

Gan klātienē, gan interneta plašumos dalāmies ar sev saistošu informāciju. Esam izveidojuši šo blogu, kurā var atrast informāciju par daudz un dažādiem tematiem, dažas reizes gadā visiem interesentiem, kuri vēlas, izsūtām LBB JSS jaunākās ziņas, kā arī darbojamies tādos sociālajos tīklos kā Twitter, Facebook, Slideshare, Prezi, Storify, Pinterest un Flickr.

Latvijas jauno speciālistu kustības pārstāvniecība sabiedrībā

Vēlamies radīt pozitīvu priekšnosacījumu kopumu Latvijas bibliotēku un informācijas nozares jauno speciālistu tēla veicināšanā profesionālajā vidē un sabiedrībā. Esam iesaistījušies bibliotēkzinātnes un informācijas pārvaldības studiju programmu pilnveidošanā un tiekamies ar topošajiem nozares speciālistiem, kā arī esam aktualizējušu tādu bibliotēku interešu pārstāvniecības projektu kā “Bibliotēkas diena dzīvē”.

Nozares, saskarnozaru un starptautiskā sadarbība

Mūsu mērķis ir izveidot stabilu sadarbības tīklu ar Latvijas un citu valstu bibliotēku un informācijas nozares jaunajiem speciālistiem, kā arī dibināt jaunas sadarbības iespējas ar saskarnozaru speciālistiem.

Mūsu draugi pasaulē: IFLA Jauno speciālistu īpašo interešu grupa (NPSIG), Polijas, Lietuvas, Igaunijas, Norvēģijas, Somijas, Rumānijas u.c. valstu jauni speciālisti.

Profesionālās pilnveides pasākumu organizēšana

Mēs organizējam pasākumu kopumu, kas sekmē Latvijas bibliotēku un informācijas jauno speciālistu profesionālo pilnveidi un viņu iesaistīšanos nozares aktivitātēs. Esam piedalījušies pieredzes apmaiņas braucienu un ne-konferences BibCamp-4 organizēšanā. Kopš 2012. gada organizējam jauno bibliotēku un informācijas speciālistu konferenci 4CanGurus. Ar detalizētu informāciju var iepazīties sekcijas darbības pārskatu sadaļā.

Informācija atjaunināta 24.04.2014.

4 Atbildes to “Darbības virzieni”

Trackbacks/Pingbacks

 1. Bibliotēkas diena dzīvē - 05/02/2014

  […] Projekta koordinatori Latvijā: LBB Jauno speciālistu sekcija […]

 2. LBB Jauno speciālistu sekcijas identitāte « LBB Jauno speciālistu sekcija - 23/03/2012

  […] Darbības virzieni […]

 3. Jauno speciālistu kustība Latvijā un pasaulē « LBB Jauno speciālistu sekcija - 18/05/2011

  […] Līdz šim mēs esam darbojušies trīs vispārīgos virzienos, taču ir pienācis laiks paplašināt savas darbības robežas. Un pirmais solis, ko vēlamies spert, ir noskaidrot, kas būtu darāms, lai aktivizētu plašāka mēroga jauno speciālistu kustību visā Latvijā un veicinātu šīs kustības atpazīstamību kā Latvijā, tā arī ārzemēs. […]

 4. Jauno speciālistu sekcijas evolūcija divu gadu garumā « LBB Jauno speciālistu sekcija - 21/03/2011

  […] 2009. gada vasarā sekcijas biedri iesaistījās IBSN aktivitātē – jaunās studiju programmas “Informācijas pārvaldība” izstrāde. Tas arī bija laiks, kad notika pirmās īstās sekcijas sēdes, kurās tikās visi sekcijas biedri un sprieda par turpmākiem sekcijas darbības virzieniem. […]

Izsaki viedokli!

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: