4CanGurus Jelgavā

Jauno bibliotēku un informācijas speciālistu

KONFERENCE

24.-25. maijā Jelgavā!

Informācija | Vieta | ProgrammaLektori | Atbalstītāji
Reģistrācija | KonkurssAtskats


Jauno speciālistu konference “4CanGurus 2018” notiks 24.–25. maijā Jelgavas pilsētas bibliotēkā. Aicinām dalībniekus “atzīmēties” “Facebook” pasākuma lapā, lai sekotu līdzi jaunumiem par konferences norisi.

Konferences norise

24. maija rīta pusē būs 4 tematiskās nodarbības zinošu un pieredzējušu lektoru vadībā. “4CanGurus” tradīcijas tiek turpinātas – arī šoreiz aicinām dalībniekus sagādāt kādu gardumu groziņvakaram jeb Cakecamp ballītei, kas norisināsies bibliotēkā. Vakaru pavadīsim radoši austo mandalu nodarbībā “Mana mandala Latvijas simtgadei”, kuru vadīs pedagoģe Līga Mellupa.
25. maijā tiks prezentēta galda spēle vājredzīgiem un neredzīgiem cilvēkiem, kuru radījusi dizainere Māra Skuja. Dosimies ekskursijā pa Jelgavu un gatavosimies Jelgavas pilsētas svētku gājienam.

 “4CanGurus” vēsture jeb kas tas par ķenguru?

Konferences nosaukums veidots atbilstoši konferences specifikai. Tulkojumā no angļu valodas “4CanGurus” nozīmi var skaidrot šādi: “can” – varēt; “guru” (sanskritā गुरू) – guru, skolotājs, speciālists; skaitlis “4” var tikt skaidrots divos veidos – tiešā nozīme “četri”, bet pārnestā nozīmē kā angļu valodas prepozīcija “for”. Līdz ar to konferences nosaukumā ir ietverta tās galvenā pamatdoma: tā ir konference, kurā piedalās savas jomas lietpratēji – lektori,  un gan esošie, gan topošie nozares speciālisti, kurus vieno mērķis apgūt aktuālus un praktiskus darba procesus un to meistarīgu pielietojumu bibliotēku ikdienā.

4CG nosaukums

Bibliotēku un informācijas nozares jauno speciālistu konference “4CanGurus” pēc LBB JSS iniciatīvas notiek jau kopš 2012. gada, un 2018. gadā tā notiks 4. reizi. 2012. gadā konference tika rīkota Rīgā, tā pulcēja ap 40 jauno nozares speciālistu, bet, apkopojot statistikas datus, organizatori secināja, ka no Latgales reģiona bija ieradies tikai viens dalībnieks, rezultātā radās nepieciešamība plānot reģionālās “4CanGurus” konferences. Šī prakse veiksmīgi tiek īstenota kopš 2014. gada, kad konference notika Preiļu Galvenajā bibliotēkā un pulcēja ap 60 speciālistu. 2016. gadā priekšroka tika dota jaunajiem bibliotēku un informācijas nozares speciālistiem no Kurzemes reģiona, kad “4CanGurus” tika īstenots Ventspils Galvenajā bibliotēkā, kur pulcēja 30 interesentus. 2018. gadā konferences norises vieta ir izvēlēta Jelgava, lai vienotu ne tikai Zemgales reģiona speciālistus, bet arī būtu izdevīga gan Latgales, gan Kurzemes, gan Vidzemes reģiona speciālistiem.

4CG Infografika.png