Lektori

Jauno bibliotēku un informācijas speciālistu
KONFERENCE

10.-11. jūnijā Ventspilī!

Vieta | ProgrammaLektori | Viesi | Atbalstītāji | Video ieraksts


Pieejami lekciju video ieraksti:


Augusts Zilberts | Sabiedriskās attiecības un mārketings bibliotēkās

Augusts Zilberts
Foto autors: Edijs Pālens

Aizvadītos divus gadus Augusts par sevi mēdz teikt: “Tas, kurš drīkst runāt skaļi bibliotēkā.” Zem šī apzīmējuma slēpjas skaidrojums – Latvijas Nacionālās bibliotēkas sabiedrisko attiecību speciālists. Smalkus nosaukumus Augusts gan aicina nolikt malā, jo viņa ikdienas uzdevums ir gluži cilvēcisks – stāstīt sabiedrībai, kas notiek Gaismas pilī, ar stāstu saprotot ne vien verbālu komunikāciju, bet arī dažādus pasākumus, radošus projektus un informatīvus materiālus. Maģistra grāds sabiedriskajās attiecībās iegūts Rīgas Stradiņa universitātē, savukārt bakalaura izglītība – žurnālists – apliecina viņa iepriekšējo pieredzi. Seši gadi pavadīti Latvijas medijos, gan rakstot laikrakstiem, gan lasot ziņas radio, gan ierunājot raidījumus televīzijā. Tieši šie karjeras pieturpunkti un publiskās runas nodarbības pie izcilās runas skolotājs Antonijas Apeles raisījušas vērtīgo atziņu un profesionālo vadlīniju – svarīgi ne vien tas, ko tu pasaki, bet gan kā.

***

Iedomāsimies, ka bibliotēka ir persona. To raksturo ģērbšanās stils, runas maniere, prasmes, kontakti, intereses, uzvedība, dzīvesvieta, lietas, kas tai pieder, nozīmes un raksturlielumi, ko šie personai piešķir apkārtējā sabiedrība. Citiem vārdiem sakot – tās identitāte un tēls. Prasmīgi izpētot, kā mūs uzlūko citi un saprotot, kā vēlamies izskatīties, varam nokļūt soli priekšā sabiedrībai, radot sava tēla etalonu. Mūsdienās publiskajā telpā ļoti būtisks ir tēla menedžments. Proti, pārdomāta un stratēģiska komunikācija, piedāvājuma, pakalpojumu un projektu kvalitāte, demonstrējot bibliotēkas kā progresīvas, atvērtas un uz attīstību vērstas iestādes. Tas ir rezultāts, uz ko tiekties. Tas ir formāts vai noteikts un izmērāms lielums, ko vēlamies sasniegt un uzturēt. Kā to panākt? Jā, būs jāstrādā, jāplāno un jābūt radošiem, jo būtisks ir ne vien iesaiņojums – sabiedrisko attiecību komunikācija –, bet arī saturs. Iepazīsimies ar satura propagandas rīku –  bibliotēku mārketingu.


Ketija Klempnere | Izdzīvošana bibliotēkā

Ketija-Klempnere

Ketijai ir bakalaura grāds bibliotēku un informācijas zinātnē, pirmo darba pieredzi ir guvusi Baldones novada bibliotēkā un pašlaik jau 3 gadus strādā Salaspils novada bibliotēkā. Lielāko daļu no darba stāža bibliotēka ir bijusi saistīta ar novadpētniecības darbu, bet tagad darba dienas norit abonementā. Ketija ir radoša personība, kuras brīvais laiks tiek sadalīts 3 daļās – dejas, rokdarbi, ēst gatavošana. Ketija aktīvi nodarbojas ar dejošanu – gan līnijdejām, gan ar sporta dejām, gan ar west coast swing. Viņas rokdarbu žanrs ir gana plašs – sākot no tamborēšanas un beidzot ar dekupāžu. Trešā brīvā laika daļa tiek pavadīta gatavojot gardus kārumus – kūkas un Ziemassvētku laikā piparkūkas.

 ***

Lai padarītu ikdienas telpu košāku, bibliotekāriem nākas likt lietā savu radošo garu, noformējot telpas gan svētku reizēm, gan pasākumiem, gan vienkārši veidojot radošās darbnīcas. Ideju īstenošanai bieži nākas izmantot bibliotēkās pieejamos materiālus – norakstītās grāmatas, žurnālus. Nodarbības laikā dalībnieki uzzinās, kā no norakstītajām grāmatām izveidot interesantu papildu noformējumu kādai izstādei vai vienkārši telpas dekorācijām, izmantojot grāmatu locīšanas (orimoto) tehniku.


Arnita Vaitkus | Vienkārša Android un iPhone mobilo aplikāciju izveide

Arnita_Vaitkus

Ventspils Augstskolā iegūts bakalaura grāds – inženierzinātnes “Elektronikā”. Arnita jau otro gadu strādā Ventspils bibliotēkā un vada Reģionālo mācību centru, pati gatavojot mācību materiālus un pasniedzot kursus bērniem, pieaugušajiem un senioriem, ik dienu saskaras ar jaunajām tehnoloģijām, kuras vēlāk pasniedz citiem. Kā arī sadarbībā ar Ventspils Digitālo centru, pašvaldības apstiprinātās rīcības programmas datorprasmju apguvei Ventspils pilsētas vispārizglītojošās skolās 2015.-2018. gadam ietvaros, pasniedz “Datorzinību pamatus” sākumskolas skolēniem. Ar šā gada martu sākusi darboties LBB Jauno speciālistu sekcijā.

***

Mobilās aplikācijas jeb lietotnes ir paredzētas, lai izglītotu, izklaidētu un palīdzētu ikdienas dzīvē, kā, piemēram, izveidojot aplikāciju bibliotēkas darbinieku savstarpējai saziņai vai aplikāciju par savu bibliotēku. Mobilo aplikāciju izveide ļoti aizrauj jauniešus, kā arī pieaugušos.

Pasniedzēja parādīs kā izveidot vienkāršu aplikāciju, izmantojot internetā pieejamos bezmaksas resursus, kuru apguvei nav nepieciešams daudz laika vai īpašas datorprasmes. Nodarbības laikā izveidotās mobilās aplikācijas būs iespējams instalēt savā viedtālrunī vai planšetdatorā, kas atbalsta Android vai iPhone operētājsistēmu, kā arī dalīties ar citiem ar savu aplikāciju.


Rolands Eglītis | Pašmotivācija – noteicošais panākumu faktors

Rolands Eglītis

PĒC AICINĀJUMA: JAUNĀS PAAUDZES FILOZOFS

Diplomēts integrācijas speciālists, koučs un treneris ar starptautisku pieredzi. Zināšanas un kvalifikācija iegūta Austrijā pēdējo 7 gadu laikā, tur dzīvojot, mācoties un strādājot sociālajā jomā. Šo gadu laikā ir bijis gan kā dalībnieks, gan organizators un jauniešu līderis vairākos starptautiskos integrācijas projektos. Papildinātas zināšanas daudz un dažādos kursos un semināros, kā arī NLP Akadēmijā Vīnē, lai iegūtu NLP trenera kvalifikāciju.

Līdz šim gūtā pieredze ir devusi lielisku izpratni par to, kā strādāt ar cilvēka emocionālo pasauli, kā sniegt atbalstu no malas un kā vadīt iekšējus procesus tā, lai savstarpējā komunikācija kļūtu par skaistu, patīkamu pieredzi katru dienu.

„Es cienu savu darbu un apgūtās prasmes un piedāvāju sevi kā rīku, kā palīgu, lai cilvēks spētu viegli un brīvi paplašināt savus apziņas apvāršņus un atrastu individuālu pieeju savā izaugsmes procesā, kas ļautu iepazīt pasauli jau citās krāsās.” /R.Eglītis/

 ***

Ikdienā par to mēs aizdomājamies maz, tādēļ šī ir iespēja tam veltīt laiku – darbam ar sevi. Ir ļoti daudz dažādu tehniku, pieeju un „instrumentu”, kā sevi motivēt. Noskaidrosim, kuras no tām strādā tieši Tev, lai nestu Tev arī vislabākos rezultātus jebkurā dzīves jomā. Kā panākt attieksmes un uzvedības maiņu? Kā iestrādāt ikdienā jaunus ieradumus? Kā rast jaunus spēkus tur, kur gribas padoties? Kā atklāt un veiksmīgi izmantot savu potenciālu? Uz šiem un līdzīga rakstura jautājumiem saņemsiet atbildes. Ir tikai viens nosacījums – aktīva iesaistīšanās (ar rīcību, domām, sajūtām). Tas ir pirmais vērtīgais impulss apzinātā pašmotivācijas procesā.

Advertisements