Ierakstīts Jaunie speciālisti Latvijā,Konferences, kongresi, simpoziji,Pasākumi

Izsludinām reģistrāciju “4CanGurus 2018” un plakātu konkursu

Latvijas Bibliotekāru biedrības Jauno speciālistu sekcija (LBB JSS) jau ceturto reizi pulcēs bibliotēku un informācijas zinātnes jaunos speciālistus no visas Latvijas! Šoreiz par norises vietu izvēlēta Jelgavas pilsētas bibliotēka – vienmēr pretimnākoša jaunajiem speciālistiem un radošām idejām.

Jauno speciālistu konference “4CanGurus 2018” notiks 24.–25. maijā Jelgavas pilsētas bibliotēkā. Aicinām jaunos speciālistus reģistrēties dalībai līdz 23. aprīlim (reģistrācijas anketa), kā arī aicinām atzīmēties “Facebook” pasākuma lapā, lai sekotu līdzi jaunumiem par konferences norisi.

 “4CanGurus” vēsture jeb kas tas par ķenguru?

Konferences nosaukums veidots atbilstoši konferences specifikai. Tulkojumā no angļu valodas “4CanGurus” nozīmi var skaidrot šādi: “can” – varēt; “guru” (sanskritā गुरू) – guru, skolotājs, speciālists; skaitlis “4” var tikt skaidrots divos veidos – tiešā nozīme “četri”, bet pārnestā nozīmē kā angļu valodas prepozīcija “for”. Līdz ar to konferences nosaukumā ir ietverta tās galvenā pamatdoma: tā ir konference, kurā piedalās savas jomas lietpratēji – lektori,  un gan esošie, gan topošie nozares speciālisti, kurus vieno mērķis apgūt aktuālus un praktiskus darba procesus un to meistarīgu pielietojumu bibliotēku ikdienā.

4CG nosaukums

Bibliotēku un informācijas nozares jauno speciālistu konference “4CanGurus” pēc LBB JSS iniciatīvas notiek jau kopš 2012. gada, un 2018. gadā tā notiks 4. reizi. 2012. gadā konference tika rīkota Rīgā, tā pulcēja ap 40 jauno nozares speciālistu, bet, apkopojot statistikas datus, organizatori secināja, ka no Latgales reģiona bija ieradies tikai viens dalībnieks, rezultātā radās nepieciešamība plānot reģionālās “4CanGurus” konferences. Šī prakse veiksmīgi tiek īstenota kopš 2014. gada, kad konference notika Preiļu Galvenajā bibliotēkā un pulcēja ap 60 speciālistu. 2016. gadā priekšroka tika dota jaunajiem bibliotēku un informācijas nozares speciālistiem no Kurzemes reģiona, kad “4CanGurus” tika īstenots Ventspils Galvenajā bibliotēkā, kur pulcēja 30 interesentus. 2018. gadā konferences norises vieta ir izvēlēta Jelgava, lai vienotu ne tikai Zemgales reģiona speciālistus, bet arī būtu izdevīga gan Latgales, gan Kurzemes, gan Vidzemes reģiona speciālistiem.

4CG Infografika.png

Konferences norise

24. maija rīta pusē būs 4 tematiskās nodarbības zinošu un pieredzējušu lektoru vadībā:

  • “Kā man ievērot autortiesības” – Latvijas Nacionālās bibliotēkas Digitālā mantojuma centra Digitālās bibliotēkas projektu vadītājs Jurģis Īvāns;
  • “Medijpratības virtuves puse” – ziņu portāla “Delfi.lv” žurnālists Ansis Īvāns;
  • “Sadarbība starp dažādu paaudžu kolēģiem” – Viesnīcu un restorānu mācību centra lektore un speciālās izglītības pasniedzēja uzņēmumā “Hotel School Riga” Dzintra Līce;
  • “Pa lielam jau vienalga. Mazs valodas treniņš bibliotēkā” – Jelgavas pilsētas bibliotēkas Informācijas nodaļas vadītāja Baiba Īvāne-Kronberga.

“4CanGurus” tradīcijas tiek turpinātas – arī šoreiz aicinām dalībniekus sagādāt kādu gardumu groziņvakaram jeb Cakecamp ballītei, kas norisināsies bibliotēkā. Vakaru pavadīsim radoši austo mandalu nodarbībā “Mana mandala Latvijas simtgadei”, kuru vadīs pedagoģe Līga Mellupa.
25. maijā tiks prezentēta galda spēle vājredzīgiem un neredzīgiem cilvēkiem, kuru radījusi dizainere Māra Skuja. Dosimies ekskursijā pa Jelgavu un gatavosimies Jelgavas pilsētas svētku gājienam.

> Programma

Svarīga informācija

Par dalību konferencē tiks izsniegts profesionālās pilnveides apliecinājums (16 stundas). Dalības maksa, kurā iekļautas naktsmītnes un pusdienas 24. maijā ir:

  • LBB individuālajiem biedriem un institucionālo biedru darbiniekiem pirmā diena 15.00 eiro, abas dienas 20.00 eiro;
  • LATABA un LSBB biedriem pirmā diena 20.00 eiro, abas dienas 25.00 eiro;
  • pārējiem dalībniekiem pirmā diena 25.00 eiro, abas dienas 30.00 eiro.

Plašāki nodarbību un lektoru apraksti tiks publicēti jau pavisam drīz LBB JSS bloga sadaļā “4CanGurus Jelgavā”.

Konkurss

Katru gadu Jelgavas pilsētas bibliotēka piedalās dažādās dzīvespriecīgās un netradicionālās aktivitātēs, lai lauztu sabiedrībā valdošos stereotipus par klusām, tumšām bibliotēkām un dusmīgām bibliotekārēm. Jelgavas sauklis ir: “Bibliotēka – labo sajūtu vieta.” Lai popularizētu un attīstītu sabiedrības izpratni par bibliotēku lomu personības izaugsmē, piedāvājam īpašu iespējudalību Jelgavas pilsētas svētku gājienā! Lai piedalītos gājienā, nepieciešamas īpašas pazīšanās zīmes un plakāti, kas pievērstu uzmanību, tāpēc esam nolēmuši veidot plakātu konkursu. Visu plakātu autori aicināti piedalīties gājienā, bet trim labākajiem plakātu autoriem būs iespēja viesoties mājīgajās apgāda “Mansards” telpās, saņemt darbinieku konsultāciju un izvēlēties grāmatas 20 eiro vērtībā!

> Konkursa nolikums

“4CanGurus 2018” atbalsta:

 

Autors:

LBB JSS vadītāja, LBB valdes locekle, LR Patentu valdes Intelektuālā īpašuma informācijas centra vecāka referente

Izsaki viedokli!

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.