Ierakstīts Konferences, kongresi, simpoziji

Latvijas pārstāvji piedalās BOBCATSSS simpozijā jau 17. reizi!

LBB JSS biedri Lelde Petrovska, Zane Meldere, Krista Annija Lauberga un Elīna Sniedze, kā arī Informācijas un bibliotēku studiju nodaļas (IBSN) pasniedzēja Liene Viļuma no 25.-27. janvārim pārstāvēja Latviju un Latvijas Universitāti (LU), prezentējot pētījumus starptautiskajā simpozijā BOBCATSSS 2017 Somijā, Tamperē.

Katru gadu esam entuziastiski dalībnieki BOBCATSSS simpozijā, kā arī vienmēr aktīvi aicinām visus Informācijas un bibliotēku studiju nodaļas studentus doties mums līdzi. BOBCATSSS ir ikgadējs, starptautisks simpozijs bibliotēkzinātnes un informācijas zinātnes studentiem un nozares speciālistiem. Pirmais šāda veida simpozijs notika 1993. gadā Ungārijā, bet 2017. gada 25.-27. janvārī tas norisinājās Somijā, Tamperē, un tā vadmotīvs bija “Dzīves kvalitātes uzlabošana caur informāciju”. Tika prezentēti 47 referāti, 13 plakāti un 8 darbsemināri. Starp 47 referātiem tika prezentēti arī 3 Latvijas referāti!

Nolēmām pastāstīt par to, kā mums gāja, bet pirms tam aicinām noskatīties video:

Pirmajā dienā notika svinīga atklāšana ar Tūves Jānsones trollīšu Muminu uzstāšanos, kuri aicināja visus dalībniekus nedaudz izkustēties, kā arī mācīties somu valodu. Ar runu “Pētniekiem arī nepieciešama informācija!” uzstājās Dr. Kerola Tenopira (Dr. Carol Tenopir).  Pēc tam sākās paralēlās sesijas ar referātu priekšlasījumiem un darbsemināriem. Mēs devāmies uz darbsemināru “Ja to var izsekot, to izsekos” (What Can Be Tracked, Will Be Tracked), kuru vadīja studenti no Nīderlandes, Dānijas un Spānijas. Dalībnieki tika iepazīstināti ar dažādām aplikācijām un programmām, kuras izmantojot tiek nodrošināta identitātes un datu aizsardzība. Jāpiebilst, ka šis darbseminārs noslēguma ceremonijā tika apbalvots kā labākais no astoņiem darbsemināriem. Pirmās dienas noslēgumā dalībnieki devās ekskursijās uz bibliotēkām un muzejiem, kā arī uz īpašām svētku vakariņām, kas nu jau ir BOBCATSSS simpozija tradīcija.

Otro simpozija dienu atklāja Guss van den Brekels (Guus van den Brekel) ar runu “Interaktīvie mediji: informācija un bibliotēkas”. Smēlāmies iedvesmu turpmākajai dienai, iesakām iepazīties ar prezentāciju un gūt iedvesmu šeit. Turpinājumā notika gan dažādu referātu priekšlasījumi, gan darbsemināri, bet otrās dienas noslēgumā tika prezentēti plakāti. Katra plakāta prezentācijai dotas 2 minūtes, pēc tam ir dots laiks, kad var iepazīties ar visiem plakātiem tuvāk un uzdot jautājumus autoriem. Plakātu sesijā kā labākais tika apbalvots Francijas pārstāvju plakāts “Infobesitāte un dzīves kvalitāte” (Infobesity &Quality of Life). Vakarā notika arī aktīva socializācija caur sarunām un dejām ballītē.

This slideshow requires JavaScript.

Nemanot pienāca trešā simpozija diena, kuru ar runu par lasīšanas nozīmi atklāja Džosija Billingtone (Josie Billington). Šī diena Latvijas pārstāvjiem bija vissvarīgākā, jo tika prezentēti trīs referāti – LBB JSS biedre un IBSN bakalaura studiju programmas studente Zane Meldere prezentēja pētījumu “Cooperation Networks Among Riga Central Library and it’s Branch Libraries”, LBB JSS vadītāja un IBSN maģistra studiju nodaļas studente Elīna Sniedze prezentēja pētījumu “Montessori Method – Can We Introduce it at the Library?”. Savukārt IBSN pasniedzēja Liene Viļuma prezentēja pētījumu “When Task Completion Is Not Enough: Experiential Aspects of University E-Services”. Ar referātu pilnajiem tekstiem drīzumā būs iespēja iepazīties ikvienam, jo tiks izdots simpozija referātu krājums virtuālā veidolā.

LU studenti un pasniedzēji, kā arī LBB JSS biedri piedalījušies jau septiņpadsmit BOBCATSSS simpozijos pēc kārtas un arī nākamais simpozijs nebūs izņēmums! Mums ir liels prieks, ka  gods organizēt simpoziju un uzņemt nozares studentus un profesionāļus 2018. gadā ir ticis LU sadarbībā ar Etveša Lorānda Universitāti (Eötvös Loránd University) Ungārijā, Budapeštā. Reiz pirms 13 gadiem, tālajā 2004. gadā, LU rīkoja BOBCATSSS simpoziju Rīgā. Ja neticiet, variet pārliecināties un aplūkot visu norises vietu sarakstu šeit. Beidzot simpozijs atgriežas Rīgā, arī LBB JSS iesaistīties tā organizēšanā, jo mūsu biedre Lelde Petrovska ir 2018. gada simpozija boss. 🙂 Lai izdodas!

Uz tikšanos BOBCATSSS 2018 Rīgā!

bobcatsss_07
BOBCATSSS 2018 organizatoru komanda saņemot karogu. Attēlā no kreisās: Zane Meldere, Krista Annija Lauberga, Anita Kallai, Daniel Balint, Elīna Sniedze, Csenge Farkas, Lelde Petrovska un Liene Viļuma.

Autors:

LBB JSS vadītāja, LBB valdes locekle, LR Patentu valdes Intelektuālā īpašuma informācijas centra vecāka referente

Izsaki viedokli!

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.