Posted in Konferences, kongresi, simpoziji

Ķenguri Ventspilī

© Krista Annija Lauberga, 2017

Konferences foto var aplūkot Ventspils bibliotēkas mājaslapā: 1.diena, 2. diena

Tiklīdz 2016. gada vasara sāka uzņemt apgriezienus, LBB Jauno speciālistu sekcijas biedri un bibliotekāri no visas Latvijas 10. un 11. jūnijā tikās Ventspils bibliotēkā, kur divu dienu konferencē apguva ar bibliotekāro darbu saistītas iemaņas. Taču konference nebija no tām, kur akadēmiska satura informācija plūst no viena PowerPoint slaida uz nākamo un kur auditorija veic pierakstus, lai gadījumā, ja prezentācijas materiāli netiks elektroniski pārsūtīti, būtu ko saglabāt rakstiski. No Daugavpils, Jēkabpils, Preiļiem, Valmieras, Cēsīm, Liepājas, Kuldīgas un citām Latvijas pilsētām uz Ventspili devās bibliotekāri, kuri darba gaitā pārliecinājušies, ka ir savas nozares jaunie speciālisti. Ideju ģenerēšana, entuziasms un nelokāma pārliecība par sava darba gaidāmo rezultātu ir raksturvienības, kas viņus saista!

4CanGurus lektores Ketijas Klempneres veidotais 4CanGurus uzrakts orimoto tehnikā. Foto: J.Valks
4CanGurus lektores Ketijas Klempneres veidotais 4CanGurus uzraksts orimoto tehnikā.
Foto: J.Valks

Pirmā diena sākās ar rīta kafiju un sarunām, kurās bibliotekāri apbrīnoja cits citu par tālo ceļu, kas mērots līdz Ventspilij. Konferenci atklāja LBB valdes priekšsēdētāja Kristīne Pabērza un Jauno speciālistu sekcijas vadītāja Elīna Sniedze. Nākamā runātāja, kura iepazīstināja konferences dalībniekus ar iespējām, kā izdzīvot bibliotēkā, īstenojot radošas aktivitātes no bibliotēkā pieejamās makulatūras un citiem “sava laika nokalpojušiem” materiāliem bija Salaspils novada bibliotekāre Ketija Klempnere. Lekcijas laikā dalībnieki praktizēja orimoto tehniku no līdzpaņemtajām vecajām un informatīvi vairs ne aktuālajām grāmatām. Citiem vārdiem sakot, īpašā grāmatu lappušu locīšanas tehnikā, izmantojot jau iepriekš sagatavotus šablonus, tika izlocīts 3 dimensiju objekts – sirds. Lieliska metode, kā dot jau sen nolietotai grāmatai otro iespēju un kā cilvēkiem likt par to sajūsmināties, un, protams, oriģināls suvenīrs jaunajiem speciālistiem no konferences.

Savukārt LNB sabiedrisko attiecību speciālists Augusts Zilberts savas uzstāšanās laikā mudināja konferences dalībniekus par savām bibliotēkām runāt skaļāk. Lektors prezentācijā pievērsa uzmanību sociālajām platformām, kuras dod mums, bibliotekāriem, iespējas paust savas gaismas pils vārdu plašākai auditorijai. Augusts būtiski norādīja, ka informācijas publicēšanas platforma nav vienīgais panākumu faktors, lai uzrunātu mērķauditoriju. Prezentācijā tika demonstrētas arī dažādas koncepcijas, kā informācijas saturu veidot aktuālu un neordināru, rezultātā gūstot pilnīgāku mērķauditorijas apzināšanu.

Dienas otrajā pusē integrācijas koučs Rolands Eglītis iepazīstināja jaunos speciālistus ar jēdzienu “pašmotivācija”. Lai neizplūstu teorijas izklāstā par šī jēdziena filozofiju, lektors ar jau iepriekš personīgajā darba praksē pārbaudītām metodēm trenēja bibliotekārus koncentrēties, motivēt un iedvesmot sevi radošam darbam un, protams, mērķtiecīgi izmantot savas emocijas, lai sasniegtu ieceres.

Ar vēl vienu praktisku nodarbību dalībniekus pārsteidza Ventspils bibliotekāre Arnita Vaitkus. Viņas vadībā bibliotekāri apguva bezmaksas mobilo aplikāciju izveidi un testēšanu savās viedierīcēs.

Pirmā konferences diena pēc lektoru uzstāšanās turpinājās ar Ventspils Digitālā centra apskati un ekskursiju pa Ventspils Jauniešu māju. Taču dienas noslēgumā jaunie speciālisti atkal pulcējās Ventspils bibliotēkā, kur neformālā gaisotnē, kāda tā patiesībā bija visu konferences laiku, izbaudīja pašu organizēto CakeCamp, proti, iepriecināja garšu kārpiņas ar bibliotekāru sagatavotām uzkodām, ļāvās sarunām par sev interesējošām tēmām un izklaidējās, dziedādami līdzi latviešu ziņģēm ģitāras pavadījumā.

Konferences dalībnieki
4CanGurus konferences dalībnieki.
Foto: J.Valks

Pēc patīkamas nakšņošanas Ventspils Augstskolas dienesta viesnīcā jaunie speciālisti bija gatavi vēl vienai produktīvai konferences dienai.

Pietiekami tālu ceļu līdz Ventspilij bija mērojušas arī Tamperes Universitātes studentes Ria un Jasmiina, kuras ieradās, lai informētu konferences dalībniekus par ikgadējo studentu organizēto starptautisko konferenci “BOBCATSSS”, kas šogad, jau 25. reizi, pulcēs studentus un nozares profesionāļus Somijā – Tamperes Universitātē. Savukārt konferences programmā paredzētās grupu diskusijas un prāta vētra deva iespēju pārrunāt tēmas un ieklausīties viedokļos, kas veicinās turpmāko bibliotekārā darba virzību. Ikviens mācās no citu veiksmēm un neveiksmēm. Tieši tāpēc kāda cilvēka pieredze ir atbilde uz cita cilvēka jautājumu.

Konferences noslēgumā jaunie speciālisti devās nelielā ekskursijā pa pilsētu, apmeklēja cēlo Pārventas bibliotēku, kā arī Ventspils Amatu māju un izglītojošā nodarbībā uzzināja leģendu par Zelta saktu, tādējādi noskaidrojot vēl dažus vēsturiskus faktus par pilsētu un tās seno kultūru.

Ķenguri Foto: E.Sniedze
Ķenguri
Foto: E.Sniedze

Kurzemes vēja sapurināti, konferences dalībnieki omulīgā noskaņojumā devās mājup, lai iegūtās zināšanas turpinātu ieguldīt savā darbā. 🙂

Advertisements

Autors:

Cēsu Centrālās bibliotēkas projektu speciāliste

Izsaki viedokli!

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s