Ierakstīts Bibliotēkas diena dzīvē

Bibliotēku aktivitātes LibdayLV 2016

© Elīna Sniedze, Klinta Kalnēja, 2016

LBB JSS ir pateicīgi visiem dalībniekiem, par šī projekta atbalstīšanu. Izsniegsim pateicības apliecinājumus, lūdzu gaidiet ziņu uz norādīto kontaktadresi, lai vienotos par saņemšanu. Jau sesto reizi izsludinājām un izrādījām to, ko dara bibliotekāri un to, ka ikdiena ir pilna darbu, pasākumu, apmācību un šoreiz arī e-prasmju. Pienācis laiks apskatīt jūsu veikumu un palielīties ar to citiem. Centāmies būt vērīgi un pat pamanījām, ka daži no jums izmanto ne tikai tēmturi jeb hashtag #LibdayLV, bet arī #Libday16. Šoreiz bijām sarūpējuši papildus uzdevumu, rezultātu variet aplūkot foto galerijā.

LibdayLV dalībnieki un papildus uzdevums
LibdayLV dalībnieki un papildus uzdevums


Jelgavas Zinātniskā bibliotēka šajā projektā piedalās jau ceturto reizi. Un savas ikdienas gaitas aprakstīja un izziņoja Draugiem.lv, Facebook un Twitter. Tā kā šogad LibdayLV tematika bija saistīta ar e–prasmju nedēļu, tad bibliotēkas sociālajos tīklos, galvenokārt, parādījās ieraksti par to, kādas jaunas e–prasmes iespējams apgūt bibliotēkā. Blakus tradicionālajiem e–pakalpojumiem, kas pieejami bibliotēkā, JZB darbinieki e–prasmju nedēļai gatavojas jau iepriekš, lai dotu bibliotēkas apmeklētājiem iespēju iegūt jaunas, interesantas un noderīgas zināšanas gan ikdienai, gan darba dzīvei, kas saistītas ar datoru, tā lietošanu un interneta plaši piedāvāto iespēju apgūšanu.

Visaktīvāk JZB LibdayLV nedēļas laikā darbojās savā twitter kontā, padaloties ar īsām ziņām par dienas galvenajām aktivitātēm un neaizmirstot iemūžināt arī fotogrāfijas ar bibliotēkas apmeklētājiem, kas nekautrējās un labprāt pozēja nodarbību laikā ar LibdayLV projekta sagatavotajiem plakātiem. Bibliotēkas sociālie tīklos varējām lasīt informāciju, ka JZB bibliotekāri ne tikai palīdz apmeklētājiem apgūt jaunas e–prasmes, bet arī paši dodas iegūt jaunas zināšanas. Piemēram, bibliotekāre Viktorija izmantoja iespēju un devās bezmaksas apgūt infogrammu veidošanu, kā arī citi JZB bibliotekāri VID rīkotajā seminārā uzzināja, kā strādāt ar Elektronisko deklarēšanās sistēmu, lai būtu kompetenti palīdzēt apmeklētājiem strādāt ar šo e–pakalpojumu.

Kā vienu no interesantākajām JZB LibdayLV aktivitātēm jāatzīmē E–prasmju nedēļai izveidoto literatūras izstādi “E–prasmes darbam un ikdienai” un ar šādu pat nosaukumu veidoto virtuālo literatūras izstādi, kurā pieejami noderīgi materiāli e–prasmju pilnveidošanai pašmācības ceļā.

Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas virtuālā izstāde
Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas virtuālā izstāde

Svitenes bibliotēka projektā “Viena diena bibliotēkas dzīvē” piedalījās pirmo reizi un ar stāstiem, par to, kas notiek bibliotēkā divas dienas dalījās ar Facebook ierakstu palīdzību, kā arī pievienoja fotogrāfijas no ikdienas un ar bibliotēkas jaunieguvumiem. 🙂

LibdayLV Svitenes bibliotēkā #4

LibdayLV Svitenes bibliotēkā #5

Svitenes Biznesa bibliotēkas Facebook ierasts
Svitenes Biznesa bibliotēkas Facebook ierasts

Valkas novada Centrālā bibliotēka – Entuziasma pilni “Viena diena bibliotēkas dzīvē” dalībnieki bija Valkas novada Centrālā bibliotēka, kura savas LibdayLV aktivitātes publiskoja sociālajos tīklos – daloties ar piedzīvoto Twitter, Facebook, Draugiem.lv un arī tiešsaistes vietnē http://biblioteka.valka.lv

LibdayLV projekta nedēļu Valkas novada CB sāka izsludinot noderīgu un laikmetīgu pasākumu, aicinot uz informatīvo tikšanos “E–grāmata: būs vai nebūs”: par e–grāmatām, to lasīšanu, saņemšanas iespējām bibliotēkā. Jāatzīst lieliska ideja, kā uzzināt potenciālo e-grāmatu lietotāju un interesentu viedokli šajā jautājumā.

To, ka bibliotekāri ir lieliski stāstnieki, mēs jau esam noskaidrojuši citos projekta LibdayLV gados, secinām, ka Valkas novada CB bibliotekāri nav izņēmums. Katru dienu bibliotekāri bija sagatavojuši nelielu stāstiņu par to, kas interesants notiek Valkas bibliotēkā. Galvenā dienas stāstu tematika protams ir e–prasmes. 🙂

LibdayLV Valkas novada CB #1

LibdayLV Valkas novada CB #2

LibdayLV Valkas novada CB #3

LibdayLV Valkas novada CB #4

LibdayLV Valkas novada CB #5

Valkas novada Centrālā bibliotēka
Valkas novada Centrālā bibliotēka

Patentu tehniskā bibliotēka – Šī bibliotēka mūs patīkami pārsteidza ar savu aktivitāti un to, cik daudz tomēr šai mazajai bibliotēkai ir jāspēj paveikt! Lai arī bibliotēka projektā piedalās otro reizi, šoreiz tika izveidots īpašs twitter konts @Libday_PTB, kurā tika vēstīts, ka visas nedēļas laikā katrs Patentu Tehniskās bibliotēkas darbinieks stāstīs par savām ikdienas gaitām, nodēvējot to par “Diena Patentu Tehniskās bibliotēkas dzīvē 2016”.

Jāatzīst, ka šī līdz šim nebijusī ideja – atsevišķi projektam veidotais twitter konts – ir kā Patentu Tehniskās bibliotēkas vizītkarte, kurā ielūkojoties ikviens var uzzināt un redzēt aizkulises tam, kā darbojas šī bibliotēka un ar ko tā ir īpaša atšķirībā no citām bibliotēkām. Kopumā nedēļas laikā tika izveidoti 87 twitter ieraksti, no kuriem interesantākie tika papildināti ar apmizantiem video un fotogrāfijām. 🙂 Lai gan šajā bibliotēkā ikvienam bibliotekāram ir atbildīgs un nopietns darbs, humora un radošu ideju viņiem netrūkst.

Patentu tehniskā bibliotēka šoriez izrādījusi īpaši lielu aktivitāti un nespēja mūs pārsteigt ar jaunumiem twitter
Patentu tehniskā bibliotēka šoriez izrādījusi īpaši lielu aktivitāti un nespēja mūs pārsteigt ar jaunumiem twitter

Cēsu Centrālā bibliotēka – piedalās projektā jau ceturto reizi un aprakstīja sešas dienas bibliotēkas dzīvē (aprakstus variet izlasīt mājaslapā). Par bibliotēkas aktivitātēm vienmēr var iepazīties Twitter, draugiem.lv, Facebook. Cēsu Centrālā bibliotēka mūs iepazīstināja ar kolektīva IT guru, tehnisko cilvēku jeb saimniecības pārzini un Cēsu Centrālās bibliotēkas vienīgo darbinieku – vīrieti Mārtiņu Rijnieku, kurš sarūpējis patīkamu pārsteigumu savām 19 dāmām no Cēsu Centrālās bibliotēkas, kā arī visām Latvijas bibliotekārēm.

Cēsu CB mums arī pastastīja ar savu ikdienu, bibliotēkas spociņu, par kuru klīst leģendas (būs jābrauc skatīties), kā arī par datorprasmju apmācībām un palīdzību tūristam.

E-prasmju nedēļas ietvaros ir ieplānoti veselī trīs pasākumi vienā dienā: “Informācijas meklēšana internetā” – datorapmācības iesācējiem bez priekšzināšanām programmā, “Apgūsim digitālo bibliotēku” – iepazīšanās ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas digitālo bibliotēku un tās izmantošana un “Saruna ar bērnu vecākiem par noderīgām interneta saitēm”.

Cēsu CB sāk arī gatavoties bibliotēku nedēļai, kura norisināsies no 18. līdz 24. aprīlim un izsludina foto konkursu “Aiz grāmatas vāka”. Jāizvēlas kāda grāmata, uz kuras vāka redzams cilvēka, pasaku varoņa, iespējams pat dzīvnieka portrets vai daļa no tā. Uzdevums – papildināt un turpināt uz grāmatas vāka attēloto fotogrāfiju! Konkurss norisināsies līdz 17. aprīlim, fotogrāfijas neieciešams sūtīt uz e-pastu: konkursi@biblioteka.cesis.lv! Labākās fotogrāfijas tiks iekļautas izstādē, kā arī saņems pārsteiguma balvas.

LibdayLV Cēsu Centrālā bibliotēka #1

LibdayLV Cēsu Centrālā bibliotēka #2

LibdayLV Cēsu Centrālā bibliotēka #3

LibdayLV Cēsu Centrālā bibliotēka #4

LibdayLV Cēsu Centrālā bibliotēka #5 un #6

Cēsu Centrālās bibliotēkas foto konkurss
Cēsu Centrālās bibliotēkas foto konkurss

Pļaviņu novada bibliotēka – ir jaunpienācēji mūsu projektāi un pastāstīja, ka Pļaviņu novada bibliotēka, sadarbojoties ar AS „Swedbank” organizēja apmācību semināru visiem interesentiem par drošu internetbanku, telefonbanku un bankomātu lietošanu. „Swedbank” pārstāve I.Riekstiņas stāstījums ļāva uzzināt, kādas iespējas piedāvā internetbanka ērtākai ikdienai, akcentējot drošības aspektus, kuri noteikti jāievēro, darbojoties interneta vidē. Vairāk par Pļaviņu novada bibliotēku var uzzināt viņu lapā draugiem.lv

Pļaviņu novada bibliotēkas draugiem.lv lapa
Pļaviņu novada bibliotēkas draugiem.lv lapa

Latgales Centrālās bibliotēkas filiāle Pārdaugavas bibliotēka – jau ir manīti mūsu projektā un ar savu ikdienu dalījās Facebook lapā. Uzzinājām, ka šonedēļ LCB Pārdaugavas filiālē visojās 10. klases skolēni un iepazina bibliotēkas digitālos rīkus un pārbaudīja savas prasmes bibliotēkas kopkataloga un uzziņu sistēmas www.letonika.lv izmantošanā. Pasākumā “Fotogrāfija digitālajā laikmetā” LCB Automatizācijas nodaļas darbinieks un Daugavpilī pazīstams fotogrāfs Agris Gruntmanis stāstīja par fotografēšanas pamatprincipiem un fotogrāfiju apstrādes programmu iespējām.

Latgales Centrālās bibliotēkas filiāle Pārdaugavas bibliotēka

Esam patiesi priecīgi par dalībnieku aktivitātēm un ceram uz turpmāko sadarbību arī nākamgad! Lai izdodas radoši, koši un lasītājiem bagāti pasākumi, un raiti top jauno grāmatu iepirkumu saraksti! 🙂

Informācija atjaunināta 16.03.2016.

Autors:

LBB JSS vadītāja, LBB valdes locekle, LR Patentu valdes Intelektuālā īpašuma informācijas centra vecāka referente

2 domas par “Bibliotēku aktivitātes LibdayLV 2016

    1. Liels paldies par atsauksmi! Aicinām nākamreiz arī Jūs piedalīties šajā projektā un aprakstīt savu dienu bibliotēkā. Projektā laipni aicināti piedalīties ne tikai bibliotekāri, bet arī bibliotēkas lietotāji.

      Aicinām arī kļūt par mūsu viesautoru! Tā ir lieliska iespēja uzzināt dažādus viedokļus, lai uzlabotu pakalpojumu kvalitāti!

Izsaki viedokli!

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.