Ierakstīts Bibliotēkas diena dzīvē

Klintas bibliotekārie iespaidi un pieredze

© Klinta Kalnēja, 2015

Pamazām, pamazām tuvojas tā diena, kad savā sapņu profesijā būšu nostrādājusi jau divus gadus. Laiks ir paskrējis nemanot, bet iegūtas daudz noderīgas zināšanas, pieredze, idejas, emocijas, kā arī sastapti un iepazīti brīnišķīgi cilvēki.

Šobrīd sēžu savā darba vietā – Jelgavas Zinātniskajā bibliotēkā – un prātoju, kā lai apraksta vienu dienu manā bibliotekāres dzīvē. Ziniet, tas nemaz nav iespējams! Ir jārunā par daudziem interesantiem notikumiem. Tādu vienu perfekto dienu izdalīt nav iespējams, jo bibliotēkā un ārpus tās, ik dienu notiek tik daudz dažādu aktivitāšu un ir tik daudz dažādu notikumu un piedzīvojumu, ka būtu nepareizi izdalīt, kādu vienu, konkrētu dienu. Tāpēc nestāstīšu par šo vienu dienu, bet gan par spilgtākajām atmiņām, kas bijušas līdz šim, manā bibliotekārās profesijas ikdienā.

Par mani un maniem ikdienas darba pienākumiem Jūs varat uzzināt šeit: Klinta Kalnēja

Neatņemama bibliotekāra profesijas sastāvdaļa ir sevis pilnveidošana un jaunu zināšanu iegūšana. To vislabāk var izdarīt dodoties uz dažādiem kursiem, semināriem un konferencēm, kur var iepazīties ar jauniem, radošiem savas profesijas pārstāvjiem un apmainīties interesantām idejām.

Visspilgtāk atmiņā ir palikusi LBB JSS rīkotā 4CanGurus konference, kas norisinājās divu dienu garumā Preiļos. Ieguvums – pozitīvas emocijas, iepazīti jauni cilvēki, iegūtas jaunas idejas un prasmes ikdienas darbam bibliotēkā.

 4CanGurus

Šobrīd mana ikdienas dzīve ir īpaši intensīva, jo, lai pilnveidotu sevi un būtu kvalificēta bibliotekāre, studēju Latvijas Universitātē maģistra studiju programmā – Bibliotēkzinātne un informācija. Apvienot mācības un darbu it nemaz nav viegli, tas prasa daudz enerģijas. Tāpēc varu teikt PALDIES, savām kolēģēm par sapratni un atbalstu! 🙂

Projekti un skola

Tomēr, bibliotekāri mācās ne tikai paši, bet arī sniedz savas zināšanas citiem. Pateicoties Lattelecom izstrādātajam projektam “Pieslēdzies, Latvija!” arī es varēju iejusties skolotājas lomā un apmācīt seniorus datora un interneta lietošanā.

Šādi projekti ir pierādījums tam, ka bibliotēkas un bibliotekāra dzīve neaprobežojas tikai ar tradicionālo grāmatu izsniegšanu lasītājiem. Mēs savā ikdienas darbā atrodam laiku arī, lai dalītos ar to, ko esam apguvuši paši. Pēc tam dzirdot atzinīgus vārdus, ka tas ir bijis noderīgi, ir ļoti liela gandarījuma sajūta un prieks, ka ieguldītais darbs ir atmaksājies.

PieslēdziesLatvija

Droši vien ir dzirdēts, ka bibliotekāri sevi salīdzina ar Supermeniem. 🙂 Un tas ir ļoti tuvu patiesībai. Reizēm mums ir jāpārbauda arī savus fiziskos spēkus, lai iekārtotu bibliotēkas telpas… Jā, jā… grāmatas pašas nepārceļo no viena bibliotēkas plaukta uz citu! To visu dara bibliotēkas darbinieki, kas cītīgi, no rokas rokā, nogādā grāmatas uz vajadzīgo plauktiņu. Dažreiz tas prasa vairākas stundas intensīvu un saliedētu darbu, lai pēc tam apmeklētājiem būtu ērtas telpas un vajadzīgā literatūra būtu pārskatāma, un atrastos vajadzīgajā vietā.

Grāmatu ķēde

Kas gan būtu bibliotēka, ja tajā nenotiktu liela rosība? Ik dienu mēs – bibliotekāri – plānojam un organizējam saviem lasītajiem aktivitātes, intensīvi iesaistāmies arī plašāka mēroga pasākumos, kas notiek pilsētā. Piemēram, man interesantākie pēdējā laika pasākumi ir bijuši Muzeju nakts 2014 un Metāla svētki Jelgavā 2014. Ikviens šāds notikums ir liels ieguvums ne tikai bibliotēkas apmeklētājiem, bet arī pašiem bibliotekāriem, lai parādītu, ka mēs spējam un varam būt mūsdienīgi, interesanti un aktīvi.

Pasākumi un aktivitātes

Mans lielākais piedzīvojums, strādājot kā bibliotekārei, bija dalība Divpadsmitajā Piena paku regatē, kas katru gadu notiek Jelgavā. Tas bija emocijām bagāts brauciens un pierādījums tam, ka bibliotēkas darbojas ne tikai savas telpas robežās.

Varu teikt tikai vienu, ka bibliotekāra darba diena vienmēr iekrāsojas košās krāsās. 🙂

Piena paku regates

Ikviens mūsu darbiņš, pat mazākais– izstāde, pasākums u.tml. – prasa no mums rūpīgu darbu un sagatavošanos, jo bibliotekārs nedomā tikai vienas dienas ietvaros, viņš, tāpat kā pats prasmīgākais finansists, domā nedēļu, mēnesi uz priekšu. Ne velti mēs šogad Bibliotēku nedēļas 2015 vadmotīvā varam lasīt šos Raiņa vārdus: “Pastāvēs, kas pārvērtīsies!”.

Viena doma par “Klintas bibliotekārie iespaidi un pieredze

Izsaki viedokli!

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.