Posted in Konferences, kongresi, simpoziji

Bibliotēka – ikvienam un sabiedrībai

© Elīna Sniedze, 2014

28. novembrī visā Latvijā bija ļoti rosīga piektdiena, it sevišķi bibliotēkās. Liepājā notika Kurzemes bibliotekāru konference “Bibliotēka – ikvienam un sabiedrībai”, bet Preiļos – Latgales reģiona konference “Lasītprasmes veicināšana Eiropā un Latvijā”, kurā piedalījās viesi no Lietuvas, Utenas un Ignalinas, uzstājās arī mūsu biedrs Vilhelmīne. Valmierā tikās organizācijas, kas ir pamats un atbalsts Latvijas bibliotēku tīkla attīstībai, un Vidzemes bibliotekāri, kā arī ieradās viesi no Briseles: Eiroparlamenta deputāte Sandra Kalniete un programmas “Public Libraries 2020” pārstāvji.

Pirms kāda laika saņēmu e-pastu ar uzaicinājumu doties ciemos uz Liepājas Centrālo zinātnisko bibliotēku (LCZB), tāpēc šoreiz neliels atskats uz to, kā gāja Liepājā. Konferenci atklājot, uzrunu teica LCZB direktore Ilga Erba, Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Vitkovskis, LBB valdes priekšsēdētāja Kristīne Pabērza, LBB Kurzemes nodaļas vadītājs Mārtiņš Lagzdons. Kad svinīgās runas beigušās, varam sākt darbu.

Uz kuru pusi doties?
Uz kuru pusi doties?

Kristīne Pabērza mūs iedvesmoja ar prezentāciju “Publiskās bibliotēkas šodien un rīt”. Šī bija iespēja padomāt par nākotni, citējot Krisīni Pabērzu – “Tas, kas notiks nākotnē, sākas šodien!”

Man šoreiz bija tas gods ne tikai klausīties, bet arī uzstāties ar prezentāciju “LBB JSS – vieta, kur mīt iespēju meklētāji”. Uztraukums nedaudz traucēja, bet centos savu pienākumu izpildīt godam. Ļoti ceru, ka Kurzemes reģiona bibliotekāri mani sadzirdēja un piedalīsies mūsu aktivitātēs. Izmantoju iespēju un atstāju intrigu, paziņojot, ka 2016. gadā jauno speciālistu konference 4CanGurus norisināsies Kurzemes pusē.

LBB JSS vadītāja Elīna Sniedze
LBB JSS vadītāja Elīna Sniedze

Sarmīte Galsa no LNB Bērnu literatūras centra mūs iepazīstināja ar projektu “Grāmatu starts“. Tas ir lasīšanas veicināšanas projekts mazajiem lasītājiem sākot no 3 gadu vecuma.

Ar interesantu un noderīgu prezentāciju “21.gs. latviešu valodas kultūra: stereotipi un to pārvarēšana” mūs priecēja Latviešu valodas aģentūras Valodas attīstības daļas lingviste Dite Liepa. Šeit mums nācās drusku sarkt un bālēt, jo tomēr dažādi latviešu valodas likumi mēdz piemirsties.

Latvijas Kultūras akadēmijas lektore Agnese Hermane uz bibliotēku lika paskatīties no lietotāju skatu punkta. Šī prezentācija raisīja diskusijas un darīja bibliotekārus nemierīgus. Tika apspriestas daudzas lietas, ko bibliotekārs ne vienmēr spēj ietekmēt, piemēram, bibliotēkas ēkas izskats. Bibliotekāram nav iespējas katrā pagastā uzcelt Gaismas pili, tas notiek pamazām.

Konferences otrā daļa tika veltīta Voldemāra Caunes balvas “Gada bibliotekārs darbā ar bērniem un jauniešiem” pasniegšanai. Balvu šogad saņēma LNB Bērnu literatūras centra vadītāja Silvija Tretjakova par aktīvu darbu bērnu lasīšanas veicināšanā un par projekta “Gribu iet uz bibliotēku” izveidi, kas noslēdzās ar plašu karnevāla gājienu, kurā piedalījās apmēram 1800 bērnu. Noslēgumā konferences dalībniekus priecēja “Grēcinieka lūgšana” – Jāņa Petera dzejas literāri muzikāls iestudējums, kurā piedalījās aktrise Sigita Jevgļevska un ģitārists Māris Kupčs.

iespēju meklētāji
Lai apskatītu prezentāciju, uzklikšķini uz attēla.

Autors:

LBB JSS vadītāja

Izsaki viedokli!

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s