Ierakstīts Konferences, kongresi, simpoziji

Komunikācija, sadarbība, radošums

© Dace Ūdre, 2013

Atskatoties uz pagājušās nedēļas notikumiem, var secināt, ka viss ir savstarpēji saistīts. Šo saikni visvieglāk pamanīt, kad tiek novērota attīstība. Tā ir noticis ar Kokneses bērnu bibliotēkas bibliotekāri Antru, kura 2012. gada sākumā, meklējot jaunas izaugsmes iespējas, pievienojās mūsu Jauno speciālistu sekcijai. Stāsts ir par notikumu virkni, kā rezultātā Antra piedalījās Vidzemes novadu bērnu un skolu bibliotēku darbinieku 13. konferencē Cēsīs, kas noritēja šī gada 20. novembrī.

Konference Cēsīs 2013

Viss aizsākās 9. oktobra rītā, kad manā e-pasta kastītē Cēsu Centrālās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļas vadītājas Ineses Majores uzdevumā “ieripoja” Ilzes, mūsu emuāra līdzautores, vēstule ar jautājumu, vai kādam no Jauno speciālistu sekcijas biedriem būtu interese uzstāties Vidzemes novadu bērnu un skolu bibliotēku darbinieku konferencē par nākotnes bibliotēkas tematiku. Pēc nelielas apspriešanās bija skaidrs, ka vispiemērotākā kandidatūra ir Antra, jo viņai ir pieredze darbā ar bērniem, viņa ir atvērta izaicinājumiem un iespējām izmantot gūto pieredzi praksē. Manuprāt, tieši iekšējā motivācija ir vislielākais virzītājspēks pretim izaugsmei, un Antrai tāda piemīt.

Sacīts, darīts. Tapa stāsts “Komunikācija, sadarbība, radošums”, ar kā palīdzību konferences dalībniekiem bija iespēja kopā ar Antru atskatīties uz virkni neparastu notikumu nepilnu divu gadu garumā, ko caurvij trīs elementi – komunikācija, sadarbība un radošums. Antra arī pastāstīja par 2014. gadā plānotajām aktivitātēm, kurās var piedalīties ikviens interesents, un parādīja trīs video filmas.

Bibliotekāra manifests

Bērnu veidota multfilma par Kokneses pili

Sadarbības spēks

Noslēgumā konferences dalībniekiem bija iespēja izkustēties un radoši izpausties, kā rezultātā tapa seši kaķu nodarbošanās saraksti. Tajos sastapsiet arī mums tik tuvo profesiju – bibliotekārs.

Sarkano un zaļo kaķu nodarbošanās
“Sarkano” un “zaļo” kaķu nodarbošanās
Melno un dzelteno kaķu nodarbošanās
“Melno” un “dzelteno” kaķu nodarbošanās
Rozā un balto kaķu nodarbošanās
“Rozā” un “balto” kaķu nodarbošanās

Mūsu radošumam robežu nav, to pierāda grupu darba rezultāti. Atcerieties, ka visam, kas mūsu dzīvē notiek, ir kāds iemesls. Izmantojiet katru iespēju, ko tā sniedz, un nekad neapstājieties pie sasniegtā!


Vēlamies teikt lielu paldies Inesei Majorei par iespēju piedalīties mūsu pirmajā Vidzemes novadu bērnu un skolu bibliotēku darbinieku konferencē. Paldies Ilzei ar ģimeni par sirsnīgo uzņemšanu Cēsīs, un paldies arī Sintijai Buhanovskai un Silvijai Tretjakovai par jauko ceļu mājup.


Prezentācijā minēto pasākumu saraksts

Jauno speciālistu konference 4CanGurus Rīgā | fotogrāfijas
Starptautiskā jauno bibliotekāru akadēmija Ventspilī | fotogrāfijas
Veloforšā bibliotēka Koknesēfotogrāfijas
Izglītības darbinieku konference “Building Learning Communities” Bostonā
IFLAcamp bibliotēku radošā laboratorija Kaļiņingradā
Velobrauciens par bibliotēkām “Baltic Star”


Autors:

LBB valdes locekle, LNB nacionālo digitālo informācijas resursu komplektēšanas eksperte

Viena doma par “Komunikācija, sadarbība, radošums

  1. Antra tiešām ir viens superīgs Bibliotekārs ar lielo B. Spēj aizraut, motivēt un iedvesmot, pilna ar kolosālām idejām un pats galvenais – enerģiju. Paldies viņai!

Izsaki viedokli!

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.