Posted in Sevis pilnveidošana

Starptautiskais bibliotekāru tīkls kā tilts uz jaunām iespējām

© Elīna Sniedze, 2013

Šā gada janvārī pieteicos Starptautiskā bibliotekāru tīkla (International Librarians Network, ILN) pilotprogrammā. Par šo programmu esam stāstījuši jau iepriekš saistībā ar ILN projekta koordinatores Alisonas Dalbijas viesošanos Latvijā, kad viņa prezentēja šīs programmas sniegtās iespējas LBB Vidzemes nodaļas 16. saietā-konferencē “Latviešu pilsoniskās sabiedrības un nacionālās izglītības sākums Gaujas krastos Valmierā” 2013. gada 11. jūlijā. Īsāk sakot, pilotprogramma tika noslēgta veiksmīgi un tās rezultāti prezentēti IFLA kongresā Singapūrā.

Tikšanās ar ILN koordinatori un manu “pārinieci” Alisonu Dalbiju

ILN projekta rezultātā esmu guvusi pozitīvu ieskatu Austrālijas bibliotēku sistēmā, uzzinājusi par latviešu dzīvi šajā attālajā valstī, kā arī ieguvusi iespējamo sadarbības partneri dažādiem projektiem. Mana dalība pilotprogrammā neaprobežojās tikai ar elektronisko saraksti un dalību ikmēneša diskusijās; ar savu “pārinieci” Alisonu Dalbiju satikos klātienē. Šoreiz tepat Rīgā, bet nākamreiz, iespējams, jau Austrālijā (Alisonas iespaidus par vizīti Latvijā un arī Somijā var lasīt šeit). Un kāpēc gan ne? 🙂

Tika nolemts Starptautisko bibliotekāru tīklu turpināt un 28. augustā noslēdzās pieteikšanās projekta pirmajai oficiālajai kārtai. Pilotprogrammai bija pieteikušies 92 dalībnieki, šoreiz iesaistījušies 400 dalībnieki no vairāk kā 40 valstīm, un jāpiebilst, ka nākamā projekta kārta, uz kuru ikvienam būs iespēja pieteikties, tiek plānota 2014. gada martā. Diži daudz nedomājot, arī es pieteicos ILN projekta turpinājumam, jo tā ir lieliska iespēja iepazīties ar citiem līdzīgi domājošiem bibliotēku un informācijas nozares pārstāvjiem. Varbūt arī šoreiz komunikācija izdosies pozitīva un rezultātā iegūšu domubiedru, kuru būs iespēja kādreiz satikt klātienē. Draugu nekad nevar būt par daudz.

Vēlu projekta vadītājiem veiksmi, izturību un izdošanos tik apjomīgas programmas koordinēšanā, bet programmas dalībniekiem – iedvesmu un neizsīkstošu interesi. Ja arī tu esi pieteicis savu dalību šai programmai, padalies savos iespaidos – virtuāli vai arī tiekoties klātienē pie kādas tējas vai kafijas tases.

Autors:

LBB JSS vadītāja

One thought on “Starptautiskais bibliotekāru tīkls kā tilts uz jaunām iespējām

Izsaki viedokli!

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s