Ierakstīts E-resursi,Muzeji

Google mākslas projekts

© Margarita Dankova, 2013

Dažreiz katrs no mums ir vēlējies vienas sekundes laikā nokļūt citā laikā un citā vietā, piemēram, pastaigāties Luvras senajās telpās vai pavērot Ēģiptes piramīdas. Diemžēl realitātē tas nevienam nav izdevies. Tomēr tagad, attīstoties tehnoloģijām, mēs kļūstam aizvien tuvāk saviem sapņiem un kārtējais solis šī sapņa īstenošanai ir… Google Art Project!

Google mākslas projekta mērķis ir apkopot vienuviet un padarīt pieejamus apskatei mākslas darbus (gleznas, skulptūras, arhitektūras objektus u.c.) no dažādu pasaules valstu muzeju kolekcijām, veicinot sabiedrības izpratni un zināšanas par pasaules kultūras mantojumu un nodrošinot kultūras saglabāšanu un attīstīšanu digitālajā vidē.

Projekta piedāvātās gleznas no Van Goga muzeja
(Amsterdama, Nīderlande)

Projekta kolekcijās ir apkopoti mākslas darbi no labākajiem pasaules muzejiem, ļaujot apskatīt šos objektus vissīkākajās detaļās bez maksas un neizejot no mājām. Uz doto brīdi tiešsaistes apskatei ir pieejamas 213 kolekcijas un gandrīz 40 000 dažādi objekti no 40 pasaules valstīm.

Projektam nesen pievienojušies muzeji

Projektam tiek atlasīti labāko pasaules muzeju kultūras un mākslas darbi – gleznas, senlietas, vērtīgas fotogrāfijas un rokraksti, skulptūras, arhitektūras objekti, kā arī citi papildus materiāli, tādi kā dokumentālie videoieraksti, audio gidi, piezīmes, detalizēta informācija, kartes utt.

Kolekciju skaits no valstīm

Lēmumu par to, kādi materiāli tiks publicēti Google Art projektā pēc saviem ieskatiem pieņem muzeju darbinieki, nevis Google. Viņi nodrošina projektu gan ar materiāliem, gan ar informāciju par tiem. Tādējādi Google mākslas projekts ar mūsdienu tehnoloģiju palīdzību piedāvā jebkuram cilvēkam jebkurā laikā apskatīt pasaules kultūras mantojuma nozīmīgākos objektus.

Projekta portālā var apskatīt muzeju kolekcijas, objektus, iepazīties ar informāciju par tiem, kā arī ļauties virtuālajai pastaigai pa jebkuru no piedāvātiem muzejiem Street View režīmā.

Van Goga muzejs Amsterdamā, Nīderlandē

Projekta kolekcijas un objektus var apskatīt gan autorizējoties, gan kā viesis, taču autorizējoties var izmantot vairāk resursa funkciju, piemēram, atlasīt atsevišķus objektus un veidot savu kolekciju.

Lietotāju veidotās kolekcijas

Google mākslas projekts īpašu nozīmi piešķir kolekciju izglītojošai funkcijai. Portālā ir sadaļa izglītībai, kurā var atrast dažādus lietošanā vienkāršus instrumentus, kuri iepazīstina ar mākslas darbiem projekta portālā. Turpat var pārbaudīt savu redzes atmiņu, izpaust savas radošās spējas. Atsevišķā sadaļā ir apkopoti labākie interneta resursi par mākslu un tās vēsturi. Jāpiebilst, ka kolekcijas var izmantot mācībām, taču izdrukāt mākslas darbus nedrīkst, izņemot speciāli sagatavotos mācību materiālus.

Google mākslas projekts paplašina robežas, ļaujot lietotājiem apskatīt muzejus un kolekcijas, kuras, iespējams, viņi nekad nav redzējuši vai neredzēs savām acīm. Tas ir noderīgs mācību rīks, kas var tikt veiksmīgi pielietots skolās, universitātēs, kā arī būs interesants jebkuram cilvēkam, kas vēlas paplašināt savu redzesloku vai vienkārši gūt estētisko baudu.

Izmēģiniet Google mākslas projekta iespējas arī jūs un dalieties savos iespaidos raksta komentāros!

Viena doma par “Google mākslas projekts

Izsaki viedokli!

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.