Ierakstīts Tīmeklis 2.0

CV ar “raksturu”

© Ilva Paidere, 2013

Pavasaris ir tāds dulls laiks, kad cilvēks alkst pārmaiņu un traku darbību, tāpēc, klau, kāpēc gan neuztaisīt jaunu CV! Modīgi vadītāji, īpaši reklāmas, mārketinga un dizaina nozarēs, noteikti novērtēs CV dizainu, vai tas būtu ierastais standarta noformējums divās slejās, vai kas svaigāks – CV infografika! Infografika ir vizuāli attēlotu datu/informācijas attēls, līdzīgi kā jau zināmie MS Excel pīrāgi un stabiņi, tomēr veidota pievilcīgā veidā ar domu interesanti un saprotami pasniegt informāciju par pilnīgi jebko! Piemērus ar infografikām nu jau var atrast praktiski visur, piemēram, žurnāla “Ir” tīmekļa vietnē arī bibliotekāru cerība “Gaismas pils” tikusi pie savas informācijas grafikas. Sadzīvē noderīgas infografikas par tik svarīgāk lietām kā kurš vīns sader ar kuru ēdienu, vai cik īsti ir unce un pinte, jāmeklē visual.ly. Savu infografiku var pamēģināt izveidot šeit! Bet, ja nav vēlmes aprobežoties ar standarta sagatavēm, noteikti ir vērts pacīnīties kādā dizaina programmā un radīt savu inforgrafiku no nulles līdz gatavam mākslas darbam! Vairāk par infografikām lasi Sanitas rakstā.

CV infografika ir attēls, kurā vizualizēta personas darba pieredze, prasmes, intereses vai kas cits, kas uzskatīts par vērā ņemamu faktu. Pirms CV infografikas iesniegšanas darba devējam nedaudz jāapsver, vai tiešām iecerētā iestāde ir vieta, kas būs gatava pārsteigumam – oriģinālam CV. Kaut gan – kāpēc nenoriskēt? Tādu CV noteikti pamanīs pirmo pat īpaši rūdīts personālatlases speciālists.

My resume by orbit47 (CV)
deviantART lietotāja ~Orbit47 CV infografika
© Chris Harris, 2011

Ja tomēr mērķis ir skaidrs un akmenī kalts, vai radusies pašsaprotama interese izziņas nolūkos, CV infografiku vari pamēģināt izveidot automātiski, izmantojot Vizualize.me. Tā ir tīmekļa lietotne, kas savienota ar LinkedIn un vienā mirklī ģenerē infografiku, balstoties uz LinkedIn publicēto informāciju, nepieciešams tik vien kā izvēlēties vienu no sagatavēm. Protams, ja nav sava LinkedIn profila un nav iecere to tuvākajā laikā izveidot, informāciju par sevi Vizualize.me iespējams ievadīt “manuāli”, tikai jāņem vērā, ka Vizualize.me neatpazīst latviešu valodas diakritiskās zīmes.

Ideja par CV infografikām pasaulē īsā laikā kļuvusi ļoti populāra, un tīmeklī pieejamas arī citas tīmekļa lietotnes, ar kurām veidot CV infografikas:

  • re.vu (nepieciešams LinkedIn profils, bet informāciju var ievadīt arī pats);
  • Kinzaa (informācija jāievada pašam);
  • ResumUP (LinkedIn profils, var izmantot arī ar Facebook profilu);
  • cvgram.me ( Linked in profils).

Ja maņas un pirkstiņi tomēr grib radīt ko pavisam oriģinālu, iedvesmu iesaku smelties CV infografikām veltītā Pinterest tāfelē. Vēlu veiksmi, jo internets stāsta, ka oriģināla CV infografika paver pavisam negaidītas iespējas pavisam negaidītās jomās!

Izmantotais informācijas avots

  1. Crum, Randy200+ Infographic Resumes, an escalating trend [online]. Cool Infographics, June 15, 2012 [cited March 12, 2013]. Available: here.

Izsaki viedokli!

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.