Ierakstīts Bibliotēkas pasaulē,Virtuālās kopienas

Pinterest pielietojuma iespējas bibliotēkās

© Rasa Sausiņa, 2013

Mūsdienās daudzi uzņēmumi un valsts iestādes izmanto dažādus sociālos tīklus. Bibliotēkas savas ikdienas dzīvē lieto sociālos tīklus, lai lietotājus informētu par jaunumiem, izmaiņām un citām lietām bibliotēkās. Daudzas bibliotēkas ārzemēs ir atradušas veidu kā pielietot Pinterest – rīks, kas ir veidots kā virtuāls ziņojumu dēlis. Katram tās lietotājam ir iespēja izveidot savu ziņojumu dēli, kuru var sadalīt mazākos ziņojuma dēļos pēc kategorijām. Pirms kāda laika mūsu emuārā tika publicēts Ellas raksts par to, kas ir Pinterest un kā to izmantot. Šajā rakstā es jūs iepazīstināšu ar dažām bibliotēkām, kuras izmanto Pinterest, lai komunicētu ar saviem lietotājiem.

Ievadot Pinterest meklētājā vārdu “Library”, pēc tam atlasot tikai “Pinners”, parādās plašs saraksts ar bibliotēkām, kuras izmanto Pinterest. No interesantākajām bibliotēkām, kurām es sekoju, piedāvāju iepazīties ar četrām:

 1. Britu bibliotēka (British Library) – pavisam bibliotēkai ir 17 ziņojumu dēļi, kuros var atrast bibliotēkas suvenīrus, izstādes, pasākumus. Bibliotēka izmanto Pinterest kā informējošu veidu, lai parādītu dažādas bibliotēkas fotogrāfijas, un vēl tai ir dažādi vēsturiskas fotogrāfijas, zīmējumus saturoši dēļi.
  Britu bibliotēkas ziņojumu dēlis “Bibliotēkas mākslā”

 2. Kanzasas pilsētas publiskā bibliotēka (Kansas City Public Library) – bibliotēkai ir 43 ziņojumu dēļi. Bibliotēka Pinterest izmanto kā iespēju informēt lietotājus par grāmatām konkrētā žanrā, piemēram, romantiskās grāmatas, bērnu grāmatas un citas, kā arī informē lietotājus par pasākumiem. Visinteresantākais man šķita ziņojumu dēlis, kur ir ieteiktas grāmatas pēc “Bada spēļu” izlasīšanas. Bibliotēkai ir arī ziņojumu dēlis par pilsētas vēsturi un, protams, ziņojumu dēlis par mākslu, kuras tapšanā izmantotas grāmatas.

  Grāmatas, kuras lasīt pēc “Bada spēļu” izlasīšanas
 3. Birmingemas publiskā bibliotēka (Birmingham Public Library) – visbagātākā no bibliotēkām, pavisam 66 ziņojumu dēļi. Bibliotēkas ziņojumu dēļi sastāv no dažādām grāmatu grupām, bibliotēkas attēliem, no senām grāmatu fotogrāfijām un vēl visādām noderīgām lietām. Ir arī iespēja dažos ziņojumu dēļos attēlus pievienot arī pašam lietotājam, piemēram, grāmatu, kuru pašlaik lasi.

  Birmingemas publiskās bibliotēkas profils
 4. Ņujorkas publiskā bibliotēka (New York Public Library) – 24 ziņojumu dēļi, kuros ir informācija par bibliotēkas suvenīriem, ziņojumu dēlis par kāzām, kuras notikušas bibliotēkā un citur, Ņujorkas vēsture un citi izklaidējoša satura ziņojumu dēļi.

  Ņujorkas publiskās bibliotēkas fotogrāfijas

Saraksts ar bibliotēkām, kuras izmanto Pinterest, ir plašs. Iesaku katram izpētīt, un noteikti atradīsiet sev ko noderīgu! Atradu arī citus interesantus Pinterest lietotājus:

 1. Latvijas Nacionālā bibliotēka. Diemžēl šeit nekā nenotiek, bet ceru, ka drīzumā bibliotēka ievietos, piemēram, jaunākās grāmatas, pasākumus un citu noderīgu informāciju.
 2. Māra Jonova Pinterest, kurā ir informācija par grāmatniecību Limbažos un viņam piederošo firmu SIA “BURTLICIS”, kura nodarbojas ar elektronisko un drukāto grāmatu maketēšanu un dizainu, e-grāmatu saraksts. Iesaku apmeklēt e-grāmatu veikala tīmekļa vietni!
 3. Bibliotēkas cilvēki (LibraryPeople), kurā ir 29 ziņojumu dēļi jeb dažādi temati. Piemēram, ja nezini, ko lasīt, šis profils būs noderīgs, lai aplūkotu grāmatas sev interesējošo tematu.
 4. IFLA Jauno speciālistu īpašā interešu grupas (IFLA New Professionals Special Interest Group) profilā ir redzamas, piemēram, fotogrāfijas no IFLAcamp nometnes, BOBCATSSS 2012, BOBCATSSS 2013, kurās ir redzami arī mūsu sekcijas biedri.
 5. Grāmatu pieminekļi (Book monument) – unikāls ziņojumu dēlis, kurā ir atspoguļoti pieminekļi, kuros ir redzamas grāmatas. Turklāt šim dēlim pats vari pievienot savu uzņemto fotogrāfiju, kurā redzams piemineklis ar grāmatu.

Manuprāt, bibliotēkām ir jāizmanto pēc iespējas vairāk sociālos tīklus, kuri informētu lietotājus par aktivitātēm. Tā ir iespēja, kas piesaistītu jaunus lietotājus, jo mūsdienās lielākā daļa dzīves vienkāršam cilvēkam norit pie datora. Varbūt jūs zināt kādu bibliotēku, kura izmanto Pinterest?

BrīdinājumsPinterest var izraisīt atkarību!

Autors:

Sabiedriska, jautra un noslēpumaina studente, kas priecājas par visu, bet visvairāk mīl balonus un lietu. Pašlaik studē LU Sociālo zinātņu fakultātes Informācijas pārvaldības bakalaura studiju studiju programmā, kur nokļuvusi līdz otrajam kursam. Brīvajā laikā patīk dziedāt, krist citiem uz nerviem un pagatavot ko garšīgu. Tic, ka informācija ir spēks un reizēm vienīgais glābiņš ir pārmaiņas!

2 domas par “Pinterest pielietojuma iespējas bibliotēkās

Izsaki viedokli!

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.