Posted in Bibliotēkas diena dzīvē, Bibliotēkas Latvijā

Viena diena LNB Bērnu literatūras centrā

© Madara Vīlipa, 2013

2013. gada 12. februāris iesākās sniegains un satiksmi apgrūtinošs, taču tas neliedza man doties ikrīta pastaigā uz darbu. Laiks bija jauks un, ejot uz darbu, sāku domāt, ko tad darbā es varētu izdarīt tādu, lai par to varētu uzrakstīt citiem. Beigu beigās diena izvērtās gana produktīva un pilna ar dažādiem notikumiem.

Bērnu, jauniešu un vecāku
žūrijas anketas

No rīta mani sagaidīja Bērnu žūrijas anketas. Tās mēs tagad aktīvi skaitām, lai noskaidrotu, kuras grāmatas iegūs pirmās vietas bērnu, jauniešu un vecāku žūrijā. Tā kā jau iepriekšējā dienā anketas bija saskaitītas, man atlika ķerties pie sava uzdevuma – pārskatīt un pārlasīt vecāku žūrijas anketas un sameklēt vislabāko anketu katrā novadā. Darbs ir gana atbildīgs un interesants, jo var uzzināt viedokļus no pieaugušajiem par vecāku, kā arī bērnu un jauniešu žūrijām. Kad rīta tēja bija uztaisīta, parunāts ar kolēģiem, ķēros klāt anketu lasīšanai. Laika nebija daudz, jo jau plkst. 10 ciemos nāca pirmā bērnu grupiņa. Šodien pie mums viesojās bērni no Rīgas Centra sākumskolas 2. klases. Šo ekskursiju es vairāk vēroju no malas, taču, tiklīdz bija nepieciešama palīdzība kolēģei, tā palīdzēju. Katrā ekskursijā uz Bērnu literatūras centru (BLC) tiek iekļauta svarīga nodarbe – Gaismas pils celšana. Lai celtu Gaismas pili, ir jāizdomā jautājumi un tie jāuzdod. Kad jautājums ir uzdots un atbildēts, tad var celt.

Pēc tam sekoja neliela pauzīte, kuras laikā turpināju lasīt anketas. Laika atkal nebija daudz, jo pavisam drīz ciemos ieradās bērni no Jelgavas. Projekta nedēļas ietvaros viņi bija atbraukuši uz Rīgu un vēlējās paviesoties pie mums. Ciemos bija ieradušās divas 5. klases. Sākumā iepazīstinājām viņus ar bibliotēku un tad sadalījām divās grupās. Viena grupa devās celt Gaismas pili, bet otra – palika ar mani. Bērniem, kuri palika ar mani, bija dots uzdevums uzrakstīt anotāciju savai mīļākajai vai nesen izlasītajai grāmatai. Uzdevums, kā izrādās, nebija no vieglākajiem, taču bērni ar to tika galā. Palasot viņu anotācijas, līderos izvirzījās grāmata “Grega dienasgrāmata”. No katras 5. klases trīs labākajām anotācijām tika pasniegtas nelielas balvas.

Bērnu literatūras centra
Gaismas pils

Kad ekskursija bija galā, bija jūtams neliels nogurums, jo bērni paņem daudz spēka, taču tas neliedza turpināt darboties. Tika izvēdinātas telpas (jo, kā jau zināms, tagad plosās gripa), lai varētu uzņemt nākamos apmeklētājus. Tā kā mums aktīvi turpina sūtīt bērnu žūrijas anketas, kolēģe devās pie sarga pēc jaunajām anketām, un atnesa vēl vienu patīkamu sūtījumu. Šoreiz esam saņēmuši plakātus un bukletus, kuri ir domāti Starptautiskajai bērnu grāmatu dienai, kas oficiāli norisinās 2. aprīlī. Šo sūtījumu saņēmām no Amerikas Savienotajām Valstīm (ASV). Atsūtītajos publicitātes materiālos kāds slavens ASV rakstnieks un ilustrators bija ierakstījis vēstījumu, kuru pārtulkosim, lai ikviens zinātu, ko tad šoreiz ASV vēlas pavēstīt mums visiem Starptautiskajā bērnu grāmatu dienā.

Kad bijām sašķirojuši pasta sūtījumus, mūs apciemoja rakstnieks Juris Zvirgzdiņš. Ik pa laikam kāds rakstnieks vai izdevniecība mūs apciemo un pastāsta par plānotajām grāmatām, kuras vēlas izdot, vai pastāsta par idejām, kuras ir ienākušas prātā. Jurim Zvirgzdiņam bija nepieciešams ieskenēt viņa grāmatu “Tobiass un neparastais ciemiņš”, lai to aizsūtītu uz Čehiju un tur tā tiktu pārtulkota čehu valodā. Kad tas tika izdarīts, bija palikusi vien stunda līdz darba dienas beigām, un es turpināju lasīt vecāku žūrijas anketas.

Bērnu literatūras centra
Karlsona māja

Ja arī sākumā likās, ka šī diena būs gana interesanta, jo katra diena tāda ir, tad beigu beigās tā izvērtās ne tāda, kā vienmēr, bet gan daudz citādāk. Ja parasti uz bibliotēku bija nākuši ierastie lasītāji, tad šoreiz atnāca man nezināmi lasītāji, taču ne jau tas ir tas sliktākais, jo iespējams, ka Rīgas Centra sākumskolas 2. klases skolēni būs mūsu topošie lasītāji un regulārie bibliotēkas viesi. Šī ir tikai pavisam, pavisam neliela daļa no tā, kas notiek BLC. Man pašai ļoti patīk darboties Karlsona mājā, kura ir nokļuvusi līdz mums. Šodien pierādījās, ka tā patīk ne tikai man, bet arī bērniem un skolotājiem. Lasītājus patīkamā atmosfērā uzņemam gan mēs, gan arī Karlsons!

Strādājot BLC, darba dienas paiet nemanot. Pirmo reizi savā darba pieredzē varu teikt, ka tieši šeit, bibliotēkā, manas darba dienas stundas paiet tikai un vienīgi pozitīvi.


Raksts tapis projekta “Bibliotēkas diena dzīvē” ietvaros,
kas norit laikā no 2013. gada 11. līdz 17. februārim

Aicinājums piedalīties projektā
Projekta norise 2012. gadā

Autors:

Aktīva, radoša, draudzīga, saprotoša. LU SZF Bibliotēkzinātnes un informācijas maģistrantūras studente LBB JSS biedrs

One thought on “Viena diena LNB Bērnu literatūras centrā

Izsaki viedokli!

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s