Ierakstīts E-resursi

Zinio – žurnāli, kas iet līdzi laikam

© Ella Juhņeviča, 2012

Zinio – elektroniskie žurnāli

Periodiskie izdevumi var bagātināt mūsu zināšanas, paplašināt redzesloku vai vienkārši sniegt mazu ikdienas prieka devu. Šajā gadsimtā viss kļūst elektronisks, arī elektroniskie žurnāli vairs nav nekāds jaunums. Universitāšu un augstskolu studenti tiek iedrošināti lietot dažādas datubāzes, bet kas notiek ar izklaides periodiskajiem izdevumiem? Ko darīt, ja ir vēlme lasīt kādu konkrētu periodisko izdevumu savā telefonā? Labs risinājums ir elektroniskais periodisko izdevumu abonements.

Lai arī šobrīd vairākas kompānijas piedāvā šādu pakalpojumu, šoreiz pievērsīsimies “Zinio”.

Zinio ir viena no pasaulē lielākajām kompānijām, kas dibināta 2001. gadā. Galvenā kompānijas ideja ir transformēt lietotāju iecienītākos žurnālus digitālā formātā, nemainot saturu un žurnālu dizainu. Piegāde notiek caur internetu, un žurnāls var tikt lasīts lietotāja datorā vai citā elektroniskajā ierīcē. Zinio piedāvā plašu izdevumu klāstu no visas pasaules, tai skaitā arī no Latvijas, piemēram:

 • Lilit;
 • Pastaiga;
 • Latvijas Būvniecība;
 • Latvijas Arhitektūra;
 • Kas Jauns;
 • Next;
 • Cosmopolitan;
 • Geo;
 • FHM.

Tiem, kuriem angļu valoda nesagādā problēmas, ir ļoti plašas iespējas atrast žurnālus par interesējošo tēmu. Tīmekļa vietnes veikala sadaļā žurnālus var pārlūkot pēc tādiem tematiem kā māksla, auto, izklaide, mājas, dzīvesveids, vīriešu žurnāli, ziņas, zinātne un tehnoloģijas, sports, ceļojumi, sieviešu žurnāli. Zinio piedāvā abonēt pasaulē labi zināmos žurnālus, piemēram, The Economist, Forbes, Rolling Stone, Elle un daudzus citus. Kopumā vairāk kā 50000 dažādu nosaukumu (1).

Abonētos žurnālus var iegūt savā elektroniskajā īpašumā un izmantot uz dažādām platformām (2). Tas ļauj lietotājam pašam izvēlēties vietu un laiku, kad pasūtīt vai izmantot interesējošo izdevumu. Zinio piedāvā bez maksas lejupielādēt speciālu programmu, kas paredzēta elektronisko izdevumu lasīšanai datorā. Izstrādājot viedtālruņu aplikāciju, liela uzmanība tika pievērsta lietošanas ērtumam un funkcionalitātei.

Īpaši ērti Zinio ir lietojams uz planšetdatoriem, jo ekrāna lielums sniedz lielāku rīcības brīvību.

Pavisam nesen Zinio žurnāli ir kļuvuši arī interaktīvi un piedāvā iespēju izmantot iespiestajos žurnālos neiekļautu saturu, video un audio materiālus, veikt izmaņas teksta izmērā vai palielināt attēlus. Teksts var tikt apskatīts gan tādā pašā izskatā, kā tas ir iespiestajā žurnālā, gan adaptētajā versijā, kur attēli nenovērsīs uzmanību no paša teksta. Papildus, lietotājs var veidot digitālus izgriezumus, piemēram, lai saglabātu kādu darbam noderīgu rakstu vai recepti. Interesanta šķiet arī iespēja dalīties ar žurnāla saturu sociālajos tīklos. Ja runājam par citiem ieguvumiem, cenas ir ļoti demokrātiskas. Elektroniskie žurnāli ir lētāki nekā to iespiestās versijas un neaizņem fizisku vietu.

Šogad ASV bibliotēkas piedāvā saviem lasītājiem izmantot Zinio kā alternatīvu iespiestajiem žurnāliem, un atsauksmes ir ļoti pozitīvas. Lai atvieglotu paskaidrošanas procesu, tika izstrādāta Zinio lietošanas pamācība. Žurnālu lasītāju skaits ir pieaudzis, un bibliotēkas spēj nodrošināt pakalpojumu, kas iet līdzi laikam.

Izmantotie informācijas avoti

 1. Zinio. About Zinio [tiešsaiste]. San Francisco : Zinio LCC, 2012 [skatīts 03.10.2012.]. Pieejams: šeit.
 2. Smith, Josh. Zinio brings digital magazines to iPad, iPhone, PC and Mac for one price [tiešsaiste]. Daily Finance, 29.04.2010. [skatīts 03.10.2012.]. Pieejams: šeit.
 3. Kelley, Michael. Recorded Books and Zinio Debuting Digital Magazine Newsstand for U.S. Libraries [tiešsaiste]The Digital Shift, 29.05.2012. [skatīts 03.10.2012.] Pieejams: šeit.

2 domas par “Zinio – žurnāli, kas iet līdzi laikam

 1. Paldies par noderīgo informāciju! Tikko paskatījos, ka ir iespējams šo pakalpojumu izmantot 30 dienas bez maksas, un pēc tam, maksājot 5 dolārus mēnesī, pieteikties uz pastāvīgo abonementu. http://beta.zinio.com/www/zpass/

  Varbūt, ja pati esi to izmēģinājusi, zināsi teikt – vai žurnālus ir iespējams ielādēt vēlākai lasīšanai bezsaistē?

Izsaki viedokli!

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.