Posted in Vispārīgi raksti

BOBCATSSS 2013 – viss ir iespējams!

© Viktorija Moskina, 2012

Ar šo rakstu vēlos uzrunāt mūsu nozares topošos speciālistus – studentus.

“BOBCATSSS” Latvijas Universitātes (LU) Sociālo zinātņu fakultātes (SZF) Informācijas un bibliotēku studiju nodaļā ir kaut kas līdzīgs parolei. Šo paroli atpazīst ikviens pirmkursnieks, kuru rudens semestra sākumā ir apciemojuši “BOBCATSSS komandas” pārstāvji. BOBCATSSS ir ikgadējs, starptautisks simpozijs bibliotēkzinātnes un informācijas zinātnes studentiem un nozares speciālistiem. Tā ir lieliska iespēja apmainīties ar radošām domām, iegūt uzstāšanās pieredzi starptautiska mēroga pasākumā, kā arī nodibināt noderīgus kontaktus.

http://bobcatsss.net/

Pirmais BOBCATSSS simpozijs notika 1993. gadā Ungārijā. Savukārt 2013. gada 23.-25. janvārī saulainajā Turcijas galvaspilsētā Ankarā tas notiks nu jau 21. reizi. Ja ziemas vidū vēlies “izrauties” no savas ierastās vides un aizceļot uz kādu siltāku vietu par salīdzinoši zemām izmaksām – BOBCATSS 2013 ir domāts tieši tev.

Atbalstu dalībai simpozijā vari meklēt tepat Latvijā. Latvijas “BOBCATSSS komandu” vairākus gadus pēc kārtas ir atbalstījusi LU Studentu padome (zinātnisko projektu konkursa ietvaros), LU SZF studējošo pašpārvalde un Valsts Kultūrkapitāla fonds. Protams, ka virzīt projekta pieteikumu var arī patstāvīgi, bet ir lielākas izredzes saņemt finansējumu, darbojoties kopīgiem spēkiem, plecu pie pleca ar cilvēkiem, kuri šajā lietā ir pieredzējuši daudz (sazinies ar Elīnu).

BOBCATSSS 2013 programma sola, ka nākamā gada pasākums būs tiešam interesants. Ar priekšlasījumiem ir piekrituši uzstāties vairāki starptautiski atzīti informācijas nozares speciālisti. Taču jāatzīmē, ka vislielāko ieguldījumu sniegs tieši studentu izstrādātie pētījumi.

Informācija par simpozija tematu un pieteikšanos

Mūsdienās nozares speciālistu uzmanība vairāk tiek fokusēta uz cilvēku un tiešsaistes resursu sasaisti, nevis uz saikņu veidošanu starp statiskām kolekcijām, kas balstītas tikai un vienīgi uz tradicionālajiem resursiem. Bibliotēku un informācijas speciālista loma ir veicināt un palīdzēt lietotājiem sameklēt īsāko ceļu informācijas “džungļos” un pa ceļam atrast arī savu vietu šajā mainīgajā informācijas pasaulē. Tieši tāpēc simpozijam ir izvēlēts temats: “No krājuma līdz sasaistei: bibliotēka “kājām gaisā””.

Bibliotēka “kājām gaisā” ietver vairākas apakšsadaļas, kuru vidū atradīsi tematus jebkurai pētnieciskajai gaumei:

  • Kalpot sabiedrībai digitālajā laikmetā;
  • Informācijas speciālisti kā pārmaiņu aģenti;
  • Projektējot jauno bibliotēku vidi;
  • Mobilie informācijas pakalpojumi;
  • Jaunu kompetenču attīstīšana.

Ja datora cietajā diskā glabājas kāds atbilstošs referāts vai galvā ir radusies kāda interesanta ideja, līdz š.g. 24. septembrim var mierīgi paspēt sagatavot un nosūtīt pētījuma pieteikumu. Uz pieteikuma iesniegšanas brīdi pētījums var arī nebūt gatavs, bet tapt laika posmā no pieteikuma apstiprinājuma saņemšanas oktobra beigās līdz pētījuma pilna teksta iesniegšanai novembra beigās. Pačukstēšu, ka mana trīs gadu pieredze liecina, ka šie termiņi mēdz tikt pagarināti.

Savu pētījumu var prezentēt dažādos formātos: gan kā stenda referātu (plakātu), semināru (90 minūšu uzstāšanās ar praktiskā darba vadīšanu) vai referātu (20-30 minūšu uzstāšanās), gan pirmo reizi BOBCATSSS vēsturē Peča Kuča formātā, kas ir prezentāciju saīsināto versiju rādīšana: 20 slaidi – 6 minūtēs un 40 sekundēs (katram slaidam veltot 20 sekundes). Tici man, šāda pieredze noderēs docentes Līgas Krūmiņas semināros. 😉

Novēlu iedvesmas pilnu semestra sākumu, un neaizmirsti par 24. septembri! Ja ir apņēmība piedalīties, bet māc šaubas vai liekas, ka pietrūks spēka sagatavot pieteikumu, LBB JSS vienmēr ir gatavi nākt palīgā.

One thought on “BOBCATSSS 2013 – viss ir iespējams!

Izsaki viedokli!

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s