Posted in Vispārīgi raksti

Notiks pirmā starptautiskā jauno bibliotekāru akadēmija

Pagājušā gada nogalē mūsu emuārā publicējām rakstu par vasaras skolu Rumānijas jaunajiem bibliotekāriem. Tā nu ir noticis, kā līdzīga veida pasākums tiks organizēta arī Latvijā. No 2012. gada 27. augusta līdz 30. augustam Ventspils Galvenajā bibliotēkā norisināsies pirmā starptautiskā jauno bibliotekāru akadēmija “Globālie bibliotekāri” (International Young Librarians Academy “Global Librarians”). Tajā piedalīsies ap 42 jaunie speciālisti no Lietuvas, Polijas, Ukrainas, Rumānijas, Bulgārijas, Moldovas un arī Latvijas, veidojot pamatu jaunam reģionāla mēroga jauno speciālistu tīklam Eiropā.

Ventspils Galvenā bibliotēka 2009. gada vasarā
Foto: D.Ūdre

Publisko bibliotēku attīstības projekts “Trešais tēva dēls” aicina Latvijas jaunos speciālistus vecumā līdz 35 gadiem pieteikt savu dalību radošā un dinamiskā četru dienu programmā Ventspilī. Dalībnieku atlasei var pieteikties ne tikai jaunie bibliotekāri, bet arī nozares studenti un LBB Jauno speciālistu sekcijas biedri, kuriem ir labas angļu valodas zināšanas.

Lūk, kopīgi sasniedzamo mērķu saraksts:

Creating a regional network of young librarians who can both promote the model of a modern, technologically developed library and represent the image of a dynamic young professional in a desirable profession;

Deepening their knowledge about cutting-edge concepts of modern librarianship based on successful, applicable examples from other Global Libraris countries;

Participating in high-quality training in English in key areas of modern library work (including advocacy, outreach, community assessment, data collection, management, fundraising, and modern library services) carried out by professional trainers;

Developing their own plans to contribute to the modernization of their libraries and the profession in their countries;

Learning from each other, inspiring each other and planning to solve common issues;

Connecting with other international librarian networks such as IFLA/NPSIG.

Viens ir skaidrs, jaunajiem speciālistiem, kuri pieteiksies šai programmai, ir jābūt atvērtiem, azartiskiem un ideju pilniem. Viņiem būs jāblogo un jābūt arī aktīviem sociālajā tīklā Facebook. Pretim viņi gūs neizmērojamu pieredzi un iespēju pašrealizēties. Jāatzīmē, ka dalības maksu un uzturēšanās izdevumus Ventspilī segs pasākuma organizatori.

Aizpildīta pieteikuma anketa un CV angļu valodā kopā ar tiešā darba vadītāja vai bibliotēkas direktora rekomendācijas vēstuli latviešu valodā  jānosūta elektroniskā formātā uz e-pasta adresi 3td@3td.lv. Pieteikumu iesniegšanas termiņš: 15. maijs. Labākie kandidāti tiks uzaicināti uz Skype vai telefoninterviju angļu valodā. Konkursa rezultāti tiks publicēti 15. jūnijā.

Pieteikuma anketu un papildu informāciju par vasaras akadēmiju angļu valodā var saņemt elektroniski, rakstot e-pastu uz 3td@3td.lv.

Advertisements

Autors:

Bibliotēku informācijas speciālistu interešu grupa

One thought on “Notiks pirmā starptautiskā jauno bibliotekāru akadēmija

Izsaki viedokli!

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s