Posted in Post Scriptum

Morisa Lesmora kunga fantastiskās lidojošās grāmatas

© Rasa Sausiņa, 2012

“Morisa Lesmora kunga fantastiskās lidojošās grāmatas” (The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore) ir stāsts par cilvēkiem, kas velta savu dzīvi grāmatām un žurnāliem un izjūt pret tiem mīlestību un labvēlību. Iedvesmojoties no Bastera Kītona (Buster Keaton), viesuļvētras “Katrīna” un “Oza zemes burvis” (The Wizard of Oz) tapa šī animācijas īsfilma. “Morisa Lesmora kunga fantastiskās lidojošās grāmatas” ir īss, mīlestības pilns stāsts kaut arī vecmodīgs, bet mūsdienīgs vienlaicīgi (1). Īsfilmas autori ir “Moonbot Studios” Vilijams Džoiss (William Joyce) un Brendons Oldenbergs (Brandon Oldenburg).

Šī īsfilma tika izrādīta 2011. gada janvārī, bet jau šogad īsfilma saņēma Amerikas Kinoakadēmijas “Oskara” balvu, kā labākā animētā īsfilma. Tā nav vienīgā šīs īsfilmas balva, pavisam kopā dažādos filmu festivālos tā ir saņēmusi 14 balvas (2).

Filmas sižets ir pavisam vienkāršs, tajā parādīta cilvēka mīlestība pret grāmatu. Noteikti, ja neesiet to redzējuši, noskatieties:

Manuprāt, tā ir pēdējā labāka animācijas filma, ko esmu redzējusi. Pēc filmas trešās reizes noskatīšanās manī parādījās emocijas, kuras līdz šim nebiju pamanījusi. Mīlestība, ko tu dod grāmatām, tās lasot, ļauj tām elpot, dzīvot. Arī cilvēkam ir nepieciešama mīlestība no apkārtējiem, lai pilnvērtīgi dzīvotu. Grāmatas arī vēlas, lai par viņām kāds parūpējas, notrauc putekļus… Viņas ir tādas pašas kā mēs – ar savu pildījumu, ar savādāku izskatu.

Cilvēki internetā izsaka pozitīvus viedokļus, ir arī slikti viedokļi. Tomēr vēlos izcelt labos:

Poētiska un kodolīga, šie ir divi vārdi, kuri nāk pie manis, lai raksturotu šo filmu. Patiešām iespaidīgs mākslas gabals!” tā savā emuārā raksta ImaCrea.

Komentāri no vietnes YouTube:

Tik skaisti!! Man patika! Jauks stāsts par grāmatām un to, kā cilvēki var tās atdzīvināt, lasot tās.”

Es raudāju, tik brīnišķīgi. Priecājos, ka noskatījos.”

Es vēlētos kaut manas grāmatas lidotu.”

Dažādas atsauksmes varat atrast IMDb (The Internet Movie Databasetīmekļa vietnē.

Ir pieejama iPad aplikācija, kuru vari izspēlēt pēc īsfilmas motīviem. Šī gada vasarā ir plānots izdot arī grāmatu par īsfilmu, kuru var pasūtīt šeit. Un ja arī tev iepatikās šī īsfilma, neaizmirsti pieteikties tās Facebook fanu lapai un sekot mikroblogošanas tīklā Twitter.

Izmantotie informācijas avoti

  1. The Animated Film [tiešsaiste]. Moonbot Studios [skatīts 24.03.2012.]. Skatīts: šeit.
  2. The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore [tiešsaiste]. Wikipedia, March 17, 2012 [skatīts 24.03.2012.]. Pieejams: šeit.

Rakstā izmantotie attēli

  1. Bain News Service. Buster Keaton [tiešsaiste]. Wikipedia Commons, Augusts 14, 2010 [skatīts 24.03.2012]. Pieejams: šeit. Attēla oriģināls pieejams ASV Kongresa bibliotēkas Iespiedgrafikas un fotogrāfiju nodaļā.
  2. Poster for the Moonbot Studios’ short animated film “The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore” [tiešsaiste]. Wikipedia, January 26, 2012 [skatīts 24.03.2012.]. Pieejams: šeit. Attēla avots: Apple Online Store.
Advertisements

Autors:

Sabiedriska, jautra un noslēpumaina studente, kas priecājas par visu, bet visvairāk mīl balonus un lietu. Pašlaik studē LU Sociālo zinātņu fakultātes Informācijas pārvaldības bakalaura studiju studiju programmā, kur nokļuvusi līdz otrajam kursam. Brīvajā laikā patīk dziedāt, krist citiem uz nerviem un pagatavot ko garšīgu. Tic, ka informācija ir spēks un reizēm vienīgais glābiņš ir pārmaiņas!

2 thoughts on “Morisa Lesmora kunga fantastiskās lidojošās grāmatas

Izsaki viedokli!

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s