Posted in Vispārīgi raksti

Velotūre par bibliotēkām Baltijas valstīs

© Dace Ūdre, 2012

No šī gada 28. jūlija līdz 7. augustam notiks otrā starptautiskā riteņbraukšanas ne-konference “Velotūre par bibliotēkām” (Cycling for Libraries), šoreiz Baltijas valstīs. Tās galvenie organizatori ir divi somu puiši – Juka Pennanens (Jukka Pennanen) un Mase Ojala (Mace Ojala). Velotūres organizēšanā iesaistījušies arī aktīvisti no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, tai skaitā arī es.

Velotūres organizatori, foto D.Ūdre

1. aprīlī ikviens interesents – nozares speciālists, students, pētnieks, bibliotēku pakalpojumu nodrošinātājs, politiķis vai vienkārši bibliotēku cienītājs – tiek aicināts pieteikt savu dalību velotūrē. Kopā tiks atlasīti 100 dalībnieki, kurus vienos ne tikai 600 km kopīgs ceļš, bet arī iespēja iepazīties ar vietējo bibliotēku praksi, dibināt jaunus kontaktus un ņemt aktīvu dalību dažādu nozares jautājumu risināšanā. Velotūrei noslēdzoties, tās dalībniekiem būs arī iespēja apmeklēt divus no velotūres neatkarīgus pasākumus – IFLAcamp (9.-10. augusts) un IFLA kongresu (11.-17. augusts).

Velotūres dalībnieka komplekts, foto A.Teras

Pasākuma publicitāti, izmantojot kā sociālos, tā tradicionālos medijus, nodrošinās tā dalībnieki. Viņi tvītos, blogos, dalīsies ar savām fotogrāfijām un video materiāliem. Ar velotūres koncepciju varat iepazīties šeit, bet ar tās maršrutu – šeit.


Dokumentālā filma | Dienas video | Fotogrāfijas | Raksti latviešu valodā


“Velotūre par bibliotēkām” atbalsta jaunu pieeju bibliotekārajā domāšanā, kuras pamatā ir aktīva savstarpējā mijiedarbība, atbīdot otrā plānā PowerPoint prezentācijas, viena oratora uzstāšanos un pārējo dalībnieku pasīvu klausīšanos. Šis pasākums nav domāts tiem, kuri ir pieraduši savu darba laiku pavadīt bibliotēkas telpās, darot to, kas viņiem ir pateikts, neizrādot savu iniciatīvu,  un kuri neinteresējas, kas notiek ārpus “kastītes” robežām. Gluži pretēji, šis pasākums ir domāts tiem, kuriem piemīt progresīva domāšana un kuri izjūt aicinājumu dalīties ar savu pieredzi un meklēt arvien jaunus risinājumus.

Meklējot savu ceļu, foto. D.Ūdre

Aicinu uzņēmējus un pašvaldību vadītājus piedalīties Latvijas Bibliotekāru biedrības Jauno speciālistu sekcijas organizētajā akcijā “Adoptē sava novada bibliotekāru”, atbalstot Latvijas bibliotekāru dalību velotūrē un pasakot viņiem paldies par viņu līdzšinēji ieguldīto darbu. Velotūres dalības maksa ir 250 eiro (aptuveni 175 Ls), kura iekļauj dalībnieku ēdināšanu, naktsmītnes, somu transportu un dalību diskusijās un semināros. Paldies pateiksim, nodrošinot publicitāti vietējā laikrakstā un izmantojot sociālo mediju plašās iespējas. Ja jums ir iespēja sniegt arī cita veida atbalstu, piemēram, velosipēdu nomu, T-kreklu apdruku vai ūdens piegādi, ielūkojieties šeit.

Patiess prieks par paveikto, foto. D.Ūdre

Lai nodrošinātu iespēju savest kopā potenciālo aizgādni ar bibliotekāru, kuram nepieciešams finansiāls atbalsts, esam izveidojuši vienotu pieteikšanās formu, kuru lūdzam aizpildīt kā atbalstītājiem, tā arī atbalsta lūdzējiem:

 

Advertisements

Autors:

LBB valdes locekle, LNB nacionālo digitālo informācijas resursu komplektēšanas eksperte

Izsaki viedokli!

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s