Posted in Vispārīgi raksti

Starptautiskā studentu konference

Laikā no šī gada 15. līdz 17. martam Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātē norisināsies starptautiskā sociālo zinātņu studentu konference, kuras tēma ir “Nacionālā identitāte: laiks, vieta, cilvēki”. Konferencē ņems dalību studenti ne tikai no dažādām valstīm, bet arī no dažādām sociālo zinātņu nozarēm, nodrošinot aktīvu savstarpēju komunikāciju starp studentiem, pētniekiem, mācību spēkiem un praktiķiem, veicinot integrētu starpnozaru dialogu dažādu sociālu jautājumu pētniecībā.

Šajā konferencē piedalīsies arī Latvijas Bibliotekāru biedrības Jauno speciālistu sekcijas (LBB JSS) biedres Margarita Dankova, Sanita Malēja un Madara Vīlipa. Viņas prezentēs savu referātu “Emotions in e-motion” (“Emocijas e-vidē”) par emociju idiogrammu lietošanas ietekmi elektroniskajā komunikācijā. Šis pētījums ir balstīts uz darbsemināru, kuru meitenes vadīja starptautiskajā simpozijā BOBCATSSS 2012 Amsterdamā.

Referāta apraksts:

“Elektroniskā komunikācija mūsdienās spēlē gandrīz tikpat lielu lomu kā klātienes saruna. Tomēr jāņem vērā, ka tai var pietrūkt tādas neverbālās komunikācijas nianses kā mīmika, acu kontakts, ķermeņa novietojums un roku žesti, kas ir svarīgas, lai izprastu ziņojuma jēgu. “Smailiņi” jeb emociju idiogrammas tiek plaši izmantotas tiešsaistē, lai papildus ziņas nodošanai izteiktu emocijas vai žestus. Pētījuma mērķis ir uzrunāt pastāvīgus emociju idiogrammu lietotājus un izpētīt, kāda ir to ietekme elektroniskajā komunikācijā. Pētījums tika veikts divos posmos: pirmajā posmā dati tika iegūti ar individuālo anketu palīdzību, savukārt otrajā – grupu diskusijās.

Atslēgvārdi:
emocijas, emociju idiogrammas, avatāri, elektroniskā komunikācija”

Konferencei noslēdzoties, LBB JSS emuārā tiks publicēts plašāks pētījuma apraksts.

Seko konferences norisei mikroblogošanas tīklā Twitter.

Advertisements

Autors:

Bibliotēku informācijas speciālistu interešu grupa

5 thoughts on “Starptautiskā studentu konference

  1. Konferencē tiks uzņemti viesi arī no Amerikas Savienotajām Valstīm, Francijas, Indonēzijas, Ganas, Krievijas, Lielbritānijas, Meksikas, Polijas, Rumānijas un Ukrainas.

  2. Konferences darba valoda ir angļu. Visi dalībnieki ir studenti ar domu nodrošināt diskusiju platformu. Tāpēc arī nodrošināta dalību veicinoša neesoša reģistrācijas maksa.

    Galvenā ideja ir iesaistīt studentus zinātnes vidē – zinātņu nozares konferencē nav atdalītas, var notikt starpdisciplinārs dialogs. Un ja tas iespējams ar ieinteresētiem ne-studentiem – Jo Labāk! SZF ciemiņi ir vienmēr laipni gaidīti! 🙂

Izsaki viedokli!

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s