Posted in Bibliotēkas diena dzīvē, Bibliotēkas Latvijā

Aijas diena bibliotēkā

© Aija Putniņa, 2012 | speciāli LBB JSS

Pirmdien kolēģe ieteica aprakstīt Latvijas Universitātes (LU) Bibliotēkas Informācijas un bibliogrāfijas nodaļas (IBN) ikdienas darbu. Kopš janvāra sākuma es esmu nodaļas vadītājas vietas izpildītāja. Jāatzīst, ka šonedēļ īsti nesanāk darīt parastos IBN darbiņus, tāpēc cerams, ka stāstījums būs noderīgs vai vismaz interesants.

2010. gadā LU Bibliotēkā notika Nippona fonda dāvinājuma izstādes atklāšana, kur iesaistījās Japānas vēstniecība

Sākumā pastāstīšu, ko tad īsti dara IBN. Lai gan arī parastā darba dienā IBN uzdevumi var neatgādināt bibliotekāra darbu. Tātad IBN darbojas galvenokārt trīs darbības virzienos: e-resursi un lietotāju apmācība, publicitāte un bibliogrāfija. E-resursu un apmācību virzienā iekļaujas darbi, kas saistīti ar datubāzēm, bibliotēkas veidotajām apmācībām un apmācību kursiem. Publicitātes ziņā IBN ir atbildīga par LU Bibliotēkas reklāmas materiāliem, bukletiem, kā arī informāciju par LU Bibliotēku, kas tiek publicēti dažādos informācijas resursos. Publicitāte ietver arī LU Bibliotēkas pasākumu, izstāžu un citu aktivitāšu organizēšanu un rīkošanu. Bibliogrāfijas virziens ietver bibliogrāfisko rādītāju izveidošanu un divu LU Bibliotēkas veidoto datubāzu papildināšanu.

Savā darba pieredzē esmu darījusi dažādus uzdevumus no visiem iepriekšminētajiem virzieniem, taču šobrīd tā vien šķiet, ka vairāk esmu ievilkta publicitātes aktivitātēs. Centīšos savu darba dienu aprakstīt pēc iespējas īsāk.

Trešdiena, 1. februāris

Katra darba diena man vairāk vai mazāk iesākas līdzīgi. Parasti esmu pirmā, kas ierodas darba vietā, tāpēc mans uzdevums ir izvēdināt darba telpas. Pēc vēdināšanas šai aukstajā laikā es ieslēdzu sildītāju un sagatavojos kārtīgai darba dienai. Pirmais uzdevums ir pārbaudīt e-pastu. Dažreiz sanāk tā, ka e-pastā ir ziņas, kas norāda uz jauniem svarīgākiem darba uzdevumiem, kas jāveic pēc iespējas ātrāk. Arī šorīt bija jārediģē LU gada pārskatam domātā informācija. Taču manu plānoto darba kārtību izjauca telefona zvans no Čehijas vēstniecības. LU Bibliotēkā tiek plānota izstāde par Čehiju, un vēstniecība ir ieinteresēta pasākuma veidošanā.

Pēc sarunas ķēros klāt pārskata redakcijai. Pārtraucu rediģēšanu mazliet pēc plkst. 12.00 pie gandrīz jau pabeigta darba, bet bija nepieciešams tomēr mazliet atpūsties, lai varētu atgūt intelektuālos spēkus. Tāpēc ar kolēģēm devos mazā pastaigā uz Merķeļa druku, kur bija jāizņem diezgan paliels LU Bibliotēkas pasūtījums (visi ir aicināti to apskatīt LU 70. konferences: Bibliotēkzinātnes un informācijas zinātnes sekcijas sēdē). Gājiens sanāca mazliet garāks, nekā plānots, jo daļu materiālu atstājām Raiņa bulvāra bibliotēkā, un izpakošana bija mazliet sarežģītāka kā domājām.

Uzstājoties pagājušā gada konferencē

Atgriežoties atkal pāris stundas veltīju atskaitei, šoreiz jau tikai pabeigšanai un pārlasīšanai. Pēc tam LU Sabiedrisko attiecību departamentam nosūtīju materiālus publicēšanai LU portālā. Ap plkst. 15.00 tikos ar LU Bibliotēkas direktores vietnieci Mārīti Saviču – runājām par atskaiti un citiem jautājumiem. Tikšanās bija īsa.

Šodien pie mums bija atnācis arī ciemiņš – LU Bibliotēkas IBN nodaļu apciemoja bijušais LU mācību prorektors profesors Juris Krūmiņš.

Jau uz darba dienas beigām ķēros klāt no drukas saņemto materiālu iepakošanai un sagatavošanai sūtīt citām LU nozaru bibliotēkām. Tā kā materiālu bija daudz man un Ilvai tas prasīja diezgan daudz laika un fiziskās izturības. Kā izrādās, iesaiņot 8 A1 plakātus tā, lai tos nesasmērētu pārvadājot ir diezgan sarežģīti! Un tagad, ap plkst. 17.00, rakstu savu dienas atstāstu.

LU Bibliotēkas IBN pagaidām mīt Kalpaka bulvārī 4

Tā kā LU Bibliotēkā gaidāms liels pasākums (jau minētā konference), arī darbi ir mazliet citādāki kā parasti. Ir daudz mazo organizatorisko darbiņu, kas īsti neatbilst bibliotekāra amata aprakstam, taču tieši tas jau arī darbu IBN dara tik interesantu – iespēja savā darbavietā būt gan viesmīlim (ir nācies..), gan pastniekam, gan pasākuma organizatoram.

1. foto | 2. foto | 3. foto

Foto: Toms Grīnbergs, LU Preses centrs


Raksts tapis projekta “Bibliotēkas diena dzīvē” 8. kārtas ietvaros, kura
norit no 2012. gada 30. janvāra līdz 5. februārim.

Projekta oficiālais vikijs
Projekta Facebook oficiālā vietne
Projekta autores Bobijas Ņūmenas emuārs
Projekta apraksts latviešu valodā


Advertisements

One thought on “Aijas diena bibliotēkā

Izsaki viedokli!

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s