Posted in Lasīšana

Grāmatu otrā dzīve

© Elīna Sniedze, 2011

Cik bieži ir gadījies tā, ka vēlies kādu grāmatu pievienot savai grāmatu kolekcijai, bet grāmatnīcās šīs grāmatas vairs nav un ar tās izņemšanu no bibliotēkas tādos gadījumos vien nepietiek? Tad ir ļoti laba iespēja dot kādai grāmatai otro iespēju, citu dzīvi. Arī grāmatas vēlas tikt lasītas, kā ne kā tam arī tās domātas. Pavisam nesen Ella Juhņeviča publicēja rakstu par Bookcrossing, kas arī ir sava veida grāmatas iespēja dzīvot citu dzīvi. Bet šoreiz par to, kā iegūt sen kāroto.

Dažas no grāmatām, kuras esmu iegādājusies kā lietotas

Ja vienam plauktā traucē, bet otram pietrūkst, tad pašlaik ļoti populāri ir dažnedažādi varianti grāmatu iegādei par lētākām naudām nekā veikalā, kā arī ir dažādas iestādes un tīmekļa vietnes, kurās var atrast tādas grāmatas, kuras vairs veikalos nav pieejamas.

Viena no šādām vietām ir labdarības veikals Otrā elpa. Uz šo veikalu jebkuram ir iespēja atnest sev nevajadzīgās, bet labā stāvoklī esošās mantas, drēbes, grāmatas un citas lietas, iespējams, kādam tās ir ļoti nepieciešamas. Turklāt iepērkoties šajā veikaliņā visa nauda tiek ziedota dažādiem labdarības fondiem. Tātad — tu vari atbrīvoties no sev liekajām mantām un iegādāties sev nepieciešamās lietas, tajā pašā laikā ziedojot naudu cēliem mērķiem.

Otrā elpa

Nesen dažādos portālos novērojams, ka aktīvi darboties sācis arī Grāmatnieka kungs. Šajā viesmīlīgajā Grāmatnieka kunga viesistabā ir iespēja ne tikai nopirkt grāmatas, bet arī, dzerot tēju, tās lasīt uz vietas. Tiek laipni pieņemtas arī kādam nevajadzīgās grāmatas, kas citiem var noderēt.  Pašlaik grāmatu izvēle ir diezgan plaša, viesistabā atrodamas, gan pirmskara, gan padomju laiku grāmatas, gan arī mūsdienīgi izdevumi.

Grāmatnieka kungs

Šeit ir mans saraksts ar iespējamajām tīmekļa vietnēm, kur var nopirkt, pārdot, vai arī mainīt grāmatas. Bet, ja kādam ir zināmas vēl kādas iespējas, lūdzu, dodiet ziņu. pati esmu pirkusi grāmatas arī RDA veikalos, pārsvarā tur gan ir lietotie apģērbi, bet ja apstaigā vairākas vietas un pameklē, tad var atrast interesantas grāmatas angļu valodā.

Lai tev veicas atrast kāroto grāmatu! Paldies, ka dod iespēju grāmatai nesapelēt kādā atkritumu konteinerā, jo katra grāmata ir vērtība.

Rakstā izmantoto attēlu publicēšana saskaņota ar labdarības veikalu “Otrā elpa” un Grāmatnieka kungu.

Advertisements

Autors:

LBB JSS vadītāja

18 thoughts on “Grāmatu otrā dzīve

 1. Pirms kāda laika dzīvoju Bolderājā un kādu dienu redzēju, ka bariņš bērnu “spēlējas” ar grāmatām. Vesela kaudze vismaz 20 grāmatas tika mētātas pa zemi un plēstas. Tādos brīžos domāju: Kā vecāki audzina savus bērnus?!

 2. LU Akadēmiskajā bibliotēkā Rūpniecības ielā 10 ir iekārtots grāmatu apmaiņas plaukts. Ikviens var nākt, nest savas un atstāt, un ņemt citu atstātās grāmatas. Labums arī bibliotēkai – ja kāds atnes labāk saglabājušos eksemplāru, var nomainīt lasītāju nolietoto no krājuma.

 3. Doma laba, jo kaut kad gribēju patīrīt māju, bet rokas neceļās mest ārā grāmatas, piezvanīju uz bibliotēku, bet tie teica, ka viņiem atnestās grāmatas nav vajadzīgas. Tā joprojām tās uzkrāj putekļus. 😀

  1. Bet tā jau ir, bibliotēku plaukti nav bezgalīgi. Iegādājoties jaunas grāmatas, bibliotēkām pašām ir jāmeklē iespējas, kur likt vecās. Noteikti, ka ir kāds cilvēks, kurš meklē tieši tavā grāmatu plauktā aizķērušos, putekļiem klāto grāmatu. Ceru, ka kāda no idejām noderēs.

 4. Ļoti plašs antikvariāts ir pagrabiņā zem “Jumavas” grāmatnīcas, Dzirnavu ielā 73. (Starp Brīvības un Tērbatas ielām) Ne tikai daiļliteratūra, bet daudz arī speciālās un nozaru literatūras.

  1. Jumava faktiski ir likvidējusies. Tagad grāmatu antikvariātu meklējiet Kr. Barona ielā 19 (pagalmā) Jaunas un vecas, retas un apnikušas var meklēt un atdot “Gunas grāmatās. Antikvariāts.”

   1. Neesmu “Satori” veikalā bijusi pēc pārvākšanās, iedomājos, ka varbūt viņi vairs lietotās netirgo.
    Vēl vismaz kādreiz bija, bet nezinu, vai vēl pastāv, paliels antikvariāts pie Ziedoņdārza (laikam “Vēsture”, Čaka 99). Starp citu, arī tirgos pārdod vecās grāmatas. Calis.lv forumā “Sirdij un dvēselei” ir grāmatu mainīšanas/atdošanas tēma. Un, protams, bibliotēkās ir kādam vairs nevajadzīgo grāmatu plaukti, bet to jau te visi tāpat zina. 🙂

Izsaki viedokli!

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s