Ierakstīts Vispārīgi raksti

Jaunie speciālisti tagad!

© Dace Ūdre, 2011

Kā jau zināms, katru gadu nozares speciālisti tiekas Pasaules bibliotēku un informācijas kongresā (WLIC), kuru organizē Starptautiskā bibliotēku asociāciju un institūciju federācija (IFLA). Jauno speciālistu īpašā interešu grupa (NPSIG) un arī mēs aicinām Latvijas jaunos bibliotēku un informācijas speciālistus piedalīties BarCamp tipa nekonferencē IFLAcamp, kura notiks 2012. gada 9. un 10. augustā Somijas pilsētā Hämeenlinna.

Jautāsiet kāpēc? Atbilde ir pavisam vienkārša:

  • tā ir iespēja satikt klātienē sev līdzīgi domājošos;
  • tā ir iespēja izpausties un tikt uzklausītam;
  • nekādu iepriekš sagatavotu referātu!

Pats interesantākais ir tas, ka tev ir vairākas izvēles iespēja, kādā veidā doties uz šo nekonferenci. Viena no tām ir pievienoties Cycling for Libraries grupai. Tieši tā, tu nepārklausījies – 2012. gada augusta sākumā velobibliotekāri tiksies Baltijas valstīs!

Tā kā tas nav noslēpums, ka, lai apmeklētu pieredzes apmaiņas pasākumus, ir nepieciešams finansējums, tad IFLAcamp dalībniekiem tiek piedāvāta iespēja pieteikt savu dalību, iesūtot video pieteikumu par kādu sev interesējošu tematu. Labāko un interesantāko pieteikumu autori varēs saņemt oficiālu ielūguma vēstuli, kuru iesniegt kopā ar savu finansējuma lūgumu. Viena no finansējuma gūšanas iespējām ir rakstīt projektu Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) administrētajam projektu konkursam literatūras nozarē. Savukārt, naktsmītņu izdevumu segšanai var pieteikties Ziemeļu kultūras punkta (Nordic Culture Point) administrētajai individuālās mobilitātes programmai.

http://www.flickr.com/photos/50283277@N03/5302348065
Häme pils ziemas gaismā (Hämeenlinna, Somija)

Foto no Flickr.com lietotāja Visit FinlandCreative Commons License

IFLAcamp ir no WLIC neatkarīgs pasākums – dalība tajā ir paredzēta bez reģistrācijas maksas. Bet par ceļa un naktsmītnes izdevumiem gan katram būs jāparūpējas pašam. Uz nekonferenci var doties arī ar lidmašīnu, taču vēlos vērst tavu uzmanību uz iespēju doties ceļā ar autobusu caur Tallinu. Autobusa, prāmja un vilciena biļete, kā arī apmešanās izmaksas varētu sastādīt no 100 līdz 130 latiem (viss atkarīgs no plānošanas prasmēm). Te gan jārēķinās, ka ceļā tiks patērēta gandrīz visa diena, toties šis ir ekonomiski izdevīgs risinājums.

Ja ir liela interese, dalību IFLAcamp vari apvienot ar dalību WLIC, kura norisināsies Helsinkos no 11. līdz 17. augustam. Latvijas Bibliotekāru biedrības biedriem pilnā reģistrācijas maksa ir 435 eiro, bet pārējiem – 585 eiro. Tas gan ar nosacījumu, ja dalība tiek apmaksāta līdz 15. maijam. Ja plāno konferenci apmeklēt tikai vienu dienu, tad reģistrācijas maksa ir 150 eiro. Bet ja esi vēl students, tad reģistrācija konferencei ir par 50% izdevīgāka.

Jautāsi, kas tev jādara?

  • izvēlies IFLAcamp sauklim “Jaunie speciālisti tagad!” atbilstošu tematu, par kuru tu gribētu vadīt diskusiju – temata izvēlei nav robežu;
  • ieraksti video, kurā tu pastāsti par savu ideju;
  • līdz 31. decembrim augšupielādē video savā YouTube kanālā;
  • pievieno savam video atslēgvārdu “IFLAcamp”, kā arī citus izvēlētā temata raksturojošus atslēgvārdus;
  • atsūti sava video saiti uz npsig.ifla@gmail.com, norādot informāciju par sevi (vārds, valsts, organizācija, kuru pārstāvi, ieņemamais amats) un video tematu un to raksturojošos atslēgvārdus;
  • un visu beidzot piedalies IFLAcamp.

Video pieteikumam nav jābūt garākam par 3 līdz 5 minūtēm. Sāc to ar ievadfrāzi: “I’m a (new) LIS professional and …”. Visi video pieteikumi un informācija par tevi tiks ievietota NPSIG emuārā. Ikviens interesents tiks aicināties iesaistīties video pieteikumu komentēšanā un vērtēšanā.

Uz IFLAcamp dosies Kristina, Sanita un arī es. Mēs ļoti priecātos, ja mums pievienoties vēl kāds jaunais speciālists! Ja ir radušies jautājumi, sazinies ar mums vai arī ar NPSIG komandu.

Izmantotais avots: Oficiālais aicinājums iesniegt video pieteikumu

Autors:

LBB valdes locekle, LNB nacionālo digitālo informācijas resursu komplektēšanas eksperte

Izsaki viedokli!

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.