Posted in Tīmeklis 2.0

101 mērķis tūkstots un vienā dienā

© Madara Vīlipa, 2011

Katru dienu mēs redzam cilvēkus, kuri apkārt staigā bez smaida sejā, noskumuši vai vienkārši ir noslēgti sevī. Vai nebūtu daudz jaukāk redzēt smaidīgus, par sevi pārliecinātus un laimīgus cilvēkus?

Ir izveidota kāda tīmekļa vietne, kura cilvēkiem varētu dzīves padarīt nedaudz interesantākas un aizraujošākas. Day Zero projekts ir vieta, kur ierakstīt savus mērķus, vieta, kur var atklāt jaunus izaicinājumus un iegūt motivāciju, lai sasniegtu tos.

Plāno. Radi. Motivē. Sasniedz.

Day Zero projekts piedāvā ikvienam izveidot savu sarakstu ar 101 lietu vai mērķi, ko paveikt 1001 dienas laikā. Lai varētu uzskaitīt savus mērķus, ir jāpiereģistrējas tīmekļa vietnē. Kad tas ir izdarīts, mums tiek dota iespēja veidot savu mērķu un vēlmju sarakstu. Ja sākumā nevaram izdomāt, ko vēlamies izdarīt, tad var smelties idejas no citiem lietotājiem, apmeklējot sadaļu TOP 101. Ja arī nepietiek ar TOP 101 sadaļu, tad vēl ir iespējas, kuras varam izmantot. Mēs varam meklēt informāciju pēc atslēgas vārdiem (tags), izmantot jau sagrupētus variantus (features), kā arī izmantot ideju meklētāju (idea finder), kas piedāvā no diviem variantiem izvēlēties sev tīkamāko. Ideju meklētājs piedāvā arī kategorijas, pēc kurām varam meklēt sev vēlamos variantus.

Mums ir iespēja iepazīties ar citu cilvēku mērķiem un vēlmēm, izmantojot nejauši atlasītu sarakstu (random list). Ir interesanti paskatīties, ko cilvēki jau ir izdarījuši un ko vēl vēlas izdarīt. Lai vieglāk būtu sasniegt mērķus, Day Zero projekts piedāvā arī iedvesmojošas tīmekļa vietnes un padomus. Ja ir kādas neskaidrības, tad varam izmantot biežāk uzdoto jautājumu (FAQ) sadaļu, kurā varam atrast atbildes uz visbiežāk uzdotajiem jautājumiem, un, ja nevaram atrast atbildi uz savu jautājumu, mēs varam to uzdot paši.

Sadaļā profila informācija (your details) mēs varam sniegt ziņas par sevi. Ļoti labi ir padomāts arī par to, ka, ja cilvēks nevēlas, lai viņa vēlmju un mērķu saraksts būtu redzams visiem, viņam atliek tikai ielikt ķeksīti pie profila informācijas, ka viņš vēlas veidot privātus sarakstus un sarakstus redzēs tikai viņš pats.

Šajā projektā ikviens var izvēlēties vistrakākās idejas, visneparastākos mērķus un tad tos mēģināt izpildīt. Ja arī nesanāks to visu izdarīt 1001 dienā, tad tas jau nenozīmē, ka nevaram turpināt iesākto. Tikai neaizmirsti, ka laika atskaite sākas jau tad, kad pirmais mērķis ir ierakstīts.

Diemžēl man neizdevās atrast bibliotēkas, kuras būtu iesaistījušās šajā projektā, taču domāju, ka tas būtu ļoti interesanti, ja kāda no Latvijas bibliotēkām piereģistrētos šajā tīmekļa vietnē un uzrakstītu savus mērķus un tad censtos tos sasniegt. Tas būtu interesanti gan bibliotēkas lasītājiem, gan arī pašiem darbiniekiem, jo varbūt viņiem būtu lielāks stimuls ieviest savā darba ikdienā ko jaunu. Būtu arī vērts padomāt par kāda lielāka projekta izveidošanu Latvijā, kurā iesaistītos maksimāli daudz bibliotēkas ar savām idejām, mērķiem un vēlmēm un tad censtos tās izpildīt?

http://www.etsy.com/listing/82831124/lets-try
“Mēģināsim”
attēla autore Naoko Stoop

Attēls pāpublicēts ar Naoko Stoop laipnu atļauju

Es ieteiktu ikvienam ielūkoties šajā tīmekļa vietnē un pamēģināt kaut ko jaunu un nebijušu!

Lai izdodas sasniegt mērķus!

Advertisements

Autors:

Aktīva, radoša, draudzīga, saprotoša. LU SZF Bibliotēkzinātnes un informācijas maģistrantūras studente LBB JSS biedrs

4 thoughts on “101 mērķis tūkstots un vienā dienā

  1. Liels paldies par interesantu rakstu :). Es arī esmu piereģistrējusies šajā tīmekļa vietnē.
    Līdz šim es zināju par 1 līdzīgu servisu – 43things.com, taču tas ir nedaudz atšķirīgs no Day Zero (tur nav noteikts laika limits mērķu sasniegšanai, bet ir iespējams padalīties ar pieredzi kāda noteikta mērķa sasniegšanā :).

    1. Un tagad mana kārta teikt: fooorši! Tikko iepazinos ar Sigņa veidoto sarakstu. Viņam apņemšanās “izlasīt 101 grāmatu” ir sadaļā izklaide. Interesanti, kāds būs viņa nākamais 101 darāmo lietu saraksts. Apbrīnoju ikvienu, kurš spēj sevi motivēt uz tik lielu apņemšanos.

      1. Jā, man ar manu sarakstiņu nemaz tik viegli neiet, dažas lietas noveco un kļūst neizpildāmas, bet es rakstu tāpēc, ka man patīk doma par grāmatām. Pasvieda ideju kādreiz uztaisīt kādu tematisko sarakstiņu, kur būtu tikai filmas vai tikai grāmatas vai dažādas konfekšu zortes. (:

Izsaki viedokli!

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s