Ierakstīts Profesionālā tālākizglītība

CPD23 #17: profesionālās tālākizglītības programmas noslēgums

© Dace Ūdre, 2011

Tiecies pēc sava mērķa!

Mūsu dzīve ir kā projekts. Visa pamatā ir spēja sevi motivēt un prast nospraust sasniedzamus mērķus. Divdesmit trešā uzdevuma būtība ir atskatīties uz sešpadsmit nedēļās paveikto, kā arī nospraust jaunu mērķi, uz ko tiekties.

Līdzīgi kā tviteris māca mūs izteikties 140 simbolu ietvaros, tāpat arī profesionālās tālākizglītības programmas veidotāji rosina tās dalībniekus izteikties par apgūto programmu, izmantojot tikai 6 vārdus. Interesants ir arī veids, kā programmas dalībnieki tiek aicināti izstrādāt savu personīgās attīstības plānu: identificējot savu lielo mērķi, nosakot veidu, kā to sasniegt un izvirzot noteiktus, izmērāmus, sasniedzamus, reālus un laikā ierobežotus mazākus mērķus lielā mērķa sasniegšanai.

Man bija ļoti interesanti sekot līdzi LBB JSS biedru izaugsmei, piedaloties profesionālās tālākizglītības programmā CPD23. Interese par pašu programmu sākās ar Ellas un manu dalību Jauno profesionāļu konferencē Mančestrā, Lielbritānijā, kur pirmo reizi uzzinājām par iespēju apgūt 23 lietas savai profesionālajai pilnveidei. Pastāstījām par šo iespēju arī Sanitai, tad arī tika nolemts – mums jāpiedalās! Ella un Sanita izveidoja pašas savus emuārus un sāka blogot. Es nolēmu visu šo procesu novērot no malas. Pēc vairākām nedēļām, izlasot kādu no maniem iknedēļas rakstiem, arī Elīna nolēma iesaistīties. Un drīz pēc tam viņa kļuva par LBB JSS biedru.

Jautāju Elīnai, kas viņu pamudināja kļūt par profesionālās tālākizglītības programmas dalībnieku:

“CPD23 nolēmu piedalīties diezgan spontāni. Izlasīju rakstu LBB JSS emuārā un nolēmu – kāpēc gan ne? Tā bija iespēja iemācīties jaunas lietas un nostiprināt jau esošās zināšanas. Iepriekš nepadomāju, ka būs grūti, jo ne vienmēr ir laiks izpildīt uzdevumus, turklāt sāku tad, kad citi jau bija lielu daļu no uzdevumiem paveikuši. Esmu priecīga, ka izmantoju šo iespēju.”

Ella kā lielāko ieguvumu min stimulu sākt un uzturēt pašai savu emuāru. Ar dalību CPD23 viņa saskatīja iespēju papildināt savas zināšanas un reflektēt. Viņa arī min, ka vēl nav pabeigusi programmu līdz galam, bet ar laiku to izdarīs:

Grūtības sagādāja laika trūkums, kas iespaidoja novirzi no programmas termiņiem. Apgūstamās lietas bija viegli saprotamas un lielākoties noderīgas, pat ja zināmas.

Lūk arī seši vārdi, kas raksturotu manu iesaistīšanos programmā:

  • novēroju;
  • izmēģināju;
  • reflektēju;
  • dalījos;
  • iesaistījos;
  • nepadevos.

Ikvienam ir iespēja individuāli iepazīties ar veicamajiem uzdevumiem un sniegt ieguldījumu savā profesionālajā pilnveidē.

Autors:

LBB valdes locekle, LNB nacionālo digitālo informācijas resursu komplektēšanas eksperte

Izsaki viedokli!

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.