Posted in Sevis pilnveidošana

Astoņi veiksmes noslēpumi

© Elīna Sniedze, 2011

Katrs cilvēks savā dzīvē vēlas paveikt, ko lietderīgu, vēlas sasniegt slavas zenītu un visticamāk, ka neviens neatteiktos no slavas un bagātības. Viss, kas tam nepieciešams ir aprakstīts pavisam vienkāršos 8 soļos, kurus ievērojot un pildot, mēs varam būt veiksmīgi cilvēki ne tikai darbā, bet arī dzīvē.

Video angļu valodā, kurā Ričards St. Džons izskaidro šos 8 veiksmes noslēpumus TED konferencē:

Astoņas lietas veiksmei:

 1. AIZRAUŠANĀS – nedarīt naudas dēļ, darīt MĪLESTĪBAS dēļ!
 2. DARBS – smags darbs, bet ar PRIEKU!
 3. LABUMS/PRASMĪGS – iedziļinies un esi sasodīti PRASMĪGS! Trenējies!
 4. KONCENTRĒŠANĀSKONCENTRĒJIES uz vienu lietu!
 5. PASTUMT/PIESPIEST – fiziski un garīgi PIESPIED sevi! Ne vienmēr pašam ir viegli sevi piespiest – tādēļ ir radītas mātes.
 6. KALPO – tā ir privilēģija kalpot kā ārstam. Pasniedz citiem ko VĒRTĪGU!
 7. IDEJAS – klausies, novēro, esi ziņkārīgs, uzdod jautājumus, risini problēmas un veido sakarus – tā rodas IDEJAS!
 8. UZSTĀT – neatkāpties un būt neatlaidīgam pat tad, ja tev NEVEICAS!

Te būs adrese, kur ielūkoties, ja tevi tas ir ieinteresējis, jo šeit par to visu var izlasīt plašāku informāciju, un vēl viena adrese, kur vēl slaveni cilvēki dalās ar savu pieredzi dažādos jautājumos. Manuprāt, diezgan vērtīgi ņemt šos padomus vērā, jo viņiem tas izdevās – viņi ir miljonāri ar savu darbu un idejām. Tādi varam būt mēs visi, ja vien darām! Visu var panāk ar savu darbu, sākot ar pavisam nelielu un iespējams ne pārāk tīkamu darbu, pieredzes gūšanai, beidzot ar citu cilvēku nodarbināšanu. Kā teicis slavenais Edgars Liepiņš: “Vajag tikai rakt!”

Advertisements

Autors:

LBB JSS vadītāja

3 thoughts on “Astoņi veiksmes noslēpumi

 1. Paldies, Elīna, par interesanto rakstu! Pirms gada biju uz interesantu lekciju par ļoti veiksmīgu cilvēku 7 paradumiem (Stīvens Kovijs), kur uzsvars tika likts uz personību (raksturu), tomēr dažas paralēles var saskatīt: 1.Esi pro-aktīvs (negaidi, bet rīkojies un uzņemies atbildību, izrādi iniciatīvu); 2.Sāc ar rezultāta vīziju; 3.Sāc ar svarīgāko (izvirzi prioritātes); 4.Domā par abpusēju ieguvumu (domā ilgtermiņā); 5.Vispirms centies saprast, un tikai tad – tikt saprasts; 6.Esi sinerģisks (atvērts, atsaucīgs, kopā darot var paveikt vairāk); 7.Uzasini zāģi (sāc darīt un īstenot).

  1. Piekrītu Ilzei! Ir jāsāk pašiem ar sevi – jāmaina savi paradumi un attieksme. Ja cilvēkam ir mērķis dzīvē un viņš apzinās, kā šo mērķi sasniegt, tad atliek tikai “uzasināt zāģi” un rīkoties. 🙂

  2. Paldies arī par šiem veiksmes punktiem, saliekot kopā, sanāk vēl pilnīgāka veiksmes formula. 🙂 abas šīs formulas ir tā vērtas, lai tās izprintētu un pieliktu redzamā vietā (un protams iegaumētu) 🙂 Kas neko nedara, tas nesasniedz…

Izsaki viedokli!

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s