Ierakstīts Profesionālā tālākizglītība,Tīmeklis 2.0

CPD23 #13 un #14: datu vizualizēšana

© Dace Ūdre, 2011

Pagājušo svētdien profesionālās tālākizglītības programmas CPD23 dalībniekus sagaidīja septiņpadsmitais uzdevums, kura ietvaros viņi izpētīja divas lietas – rīku interaktīvu prezentāciju izveidei (Prezi) un vietu, kur uzglabāt prezentācijas (SlideShare).

Prezi un SlideShare

Prezi ir savdabīgs tiešsaistes rīks, kuru var izmantot kā nu jau ierastā PowerPoint aizvietotāju. Tas ļauj paskaties uz informācijas pasniegšanu no cita skata punkta. Ja PowerPoint prezentācijas piedāvā lineāru stāstījumu, tad Prezi prezentācijas ļauj pasniegt informāciju spēles veidā. Slaidu vietā tiek piedāvāta viena liela balta lapa, uz kuras var izvietot tekstu un attēlus. Jebkuru informācijas fragmentu var pietuvināt un attālināt, kā arī rotēt. Tā ir kā spēlēšanās ar sakarībām starp vairākiem informācijas fragmentiem, nodrošinot ideju plūsmas efektu.

SlideShare ir vieta, kurā iespējams augšupielādēt savus prezentāciju slaidus, dokumentus, video un daudz ko citu. Tā ir iespēja izveidot pašam savu tīmeklī brīvi pieejamu dokumentu arhīvu. Katram dokumentam ir pieejama embedētā saite, kas nodrošina iespēju to ievietot kādā citā tīmekļa vietnē. SlideShare arhīvā ir iespējams veikt tā pārlūkošanu, kā arī meklēšanu. Tā ir vieta, kur smelties jaunas idejas.

Deviņpadsmitais uzdevums paredzēja īsu atskatu uz līdz šim apgūtajām lietām. Katram dalībniekam bija jāpiedomā, kuras no apgūtajām lietām ir bijušas noderīgas un kā tās pielietot praksē.

Šonedēļ (#14) profesionālās tālākizglītības programmas veidotāji ir arī veikuši izmaiņas plānoto uzdevumu grafikā, piešķirot programmas dalībniekiem vēl vienu papildus nedēļu iekavēto uzdevumu paveikšanai.

Ja paskatāmies, cik tālu ar uzdevumu veikšanu ir tikušas mūsu sekcijas biedres, tad situācija ir interesanta: Sanita ir izvirzījusies priekšgalā – viņa ir tikusi līdz piecpadsmitajam un sešpadsmitajam uzdevumam (ļoti interesanti, iesaku izlasīt), Ella ir apstājusies pie divpadsmitā uzdevuma, savukārt Elīna šo dažu nedēļu laikā jau ir tikusi līdz devītajam uzdevumam.

P.S. Informācija par astoņpadsmito uzdevumu meklējama šeit.

Autors:

LBB valdes locekle, LNB nacionālo digitālo informācijas resursu komplektēšanas eksperte

2 domas par “CPD23 #13 un #14: datu vizualizēšana

  1. Jā, tomēr sekošana un rakstu publicēšana nav tik viegla laika trūkuma dēļ. Cerēju visu izdarīt laicīgi, bet interneta nepieejamība atvaļinājuma laikā lika pamatīgi iekavēt un tagad ir vajadzīgs laiks, lai visu panāktu. Tomēr manos plānos ietilpst visu rakstiņu publicēšana un noskaņojums visnotaļ pozitīvs 🙂

    1. Vispār es skatos un priecājos par to, cik labi jums visām iet. Ir interesanti palasīt un man ir tāda sajūta, ka arī es pati tajā programmā piedalītos. Turēšu īkšķus!

Izsaki viedokli!

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.