Posted in Virtuālās kopienas

Pastkaršu apmaiņas kustība

© Viktorija Moskina, 2011

Esmu postcrosser’e (Postcrossing kustības dalībniece) jau 160 dienas. Postcrossing sniedz iespēju apmainīties ar pastkartēm. Nosūtot pastkarti kādam automātiski izvēlētam postcrosser’am ir iespēja saņemt pretī vismaz vienu pastkarti no kāda cita cilvēka, kas dzīvo kādā Zemes nostūrī.

Londona - Oksforda iela - Lielbritānija

Pastkaršu apmaiņas process ir pietiekami vienkāršs. Vispirms jāpieprasa no tīmekļa vietnes kāda poscrosser’a adrese. Tad ir iespēja iepazīties ar šī cilvēka profilu (vārdu, valodām, kuras tas pārvalda, interesēm un vaļaspriekiem, kā arī vēlmēm attiecībā uz pastkartēm). Kad ir kļuvis skaidrs, kas un kam ir jāsūta, jāizvēlas atbilstoša pastkarte, jāuzraksta kāds vēstījums, jānorāda pastkartes ID numurs un jānosūta pastkarte uz iepriekš “izlozēto” pasta adresi. Pēc pastkartes saņemšanas postcrosser’is to reģistrē sistēmā. Tas pats ir jādara ar visām saņemtajām pastkartēm, kas “nāk” izsūtāmajām pastkartēm līdzīgā skaitā. Vienlaicīgi ceļā var atrasties līdz piecām pastkartēm, bet šis skaitlis pieaug par 1 līdz ar katrām nosūtītām 19-49 pastkartēm.

Postrossing’ā piedalās 1 805 Latvijas iedzīvotāji, kuri ir nosūtījuši vairāk nekā 43 368 pastkartes. Postcrossinga profils ir arī Latvijas Pastam, kas ir organizējis  divas Postcrossing kustības dalībnieku tikšanās.

Petrikovas raksts - Krievija

Manā kolekcijā pašlaik ir 48 pastkartes, un kopumā ir notikusi pastkaršu apmaiņa ar 95 cilvēkiem no 24 pasaules valstīm, tostarp Austrālijas, Filipīnām, Taizemes, Islandes un Japānas. Ir interesanti saņemt vēstījumus no dažādām pasaules malām, uzzināt kā klājas dažādiem cilvēkiem, kas ir attēlots pastkartē un kāpēc tieši šī pastkarte tika izvēlēta. Man ir izdevies saņemt pastkarti no bijušās Austrumvācijas iedzīvotājas, kura pēc vairākiem desmitiem gadu joprojām māk rakstīt krieviski. Somietes, kura plānoja apmeklēt Rīgu, sākusi klausīties latviešu mūziku un mācīties latviešu valodas pamatus. No ķīniešu jaunekļa, kuram ir ļoti glīts rokraksts. Amerikāņu bibliotekāres, kurai ir vairāki tetovējumi… Kā jebkuram postcrosser’am man ir īss stāsts par katru no saņemtajām vai nosūtītajam pastkartēm.

Aborigēnu māksla - Austrālija

Lasot šo rakstu, var rasties jautājums, kāda ir Postcrossing’a saistība ar bibliotēkām? Hmmm… Man ir nācies saņemt un sūtīt pastkartes vairākiem skolotājiem vai bibliotekāriem-postcrosser’iem, kuri vāc pastkartes ne tikai privātajai kolekcijai, bet arī izstādēm un tematiskajiem pasākumiem. Tas nozīmē, ka dalība Postcrossing kustībā var būt ne tikai aizraujoša, bet arī noderīga.

Advertisements

One thought on “Pastkaršu apmaiņas kustība

  1. Es arī esmu uzsākusi savas Postcrossing gaitas, bet pagaidām viss notiek kaut kā ļoti lēni. Esmu saņēmusi tikai 2 kartītes (vienu no Kanādas un vienu no Ķīnas), 4 ir saņemtas, bet 5 vēl ir ceļā. Ceru, ka pamazām tas viss iekustēsies. Šobrīd šķiet, ka Britu pastam ir kaut kādas problēmas. Kopumā ideja man ļoti patīk kaut vai tāpēc, ka ir iespēja apskatīt pasauli ar citu cilvēku acīm – redzēt, kas viņiem patīk, ar ko viņi nodarbojas.

Izsaki viedokli!

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s