Posted in Profesionālā tālākizglītība

CPD23 #11: iesaisties un esi aktīvs!

© Dace Ūdre, 2011

Nav noslēpums, ka dzīve ir daudz interesantāka, ja ir iespēja gūt pieredzi un dalīties ar to ar citiem sev līdzīgi domājošiem. Un jo vairāk tu dari, jo vairāk vari padarīt. Laiks iziet no savas ikdienas robežām un iepazīties ar profesionālās tālākizglītības programmas piecpadsmito un sešpadsmito uzdevumu. Abi šie uzdevumi saistīti ar aktīvu līdzdalību bibliotekārajās aktivitātēs.

Vai esi kādreiz apmeklējis konferenci, uzstājies tajā ar ziņojumu vai arī piedalījies tās organizēšanā? Ja nē, izmēģini! Protams, varam spriest, cik lielā mērā zināšanu gūšana konferencēs ir aktīvs vai pasīvs process. Bet pa lielam tas ir stipri atkarīgs no gatavības uzņemt informāciju un vēlāk rast veidu, kā to pielietot praksē, dalīties ar to. Bez tam, ja veids, kā informācijas nodošana notiek konferencēs, nepatīk, vienmēr var izvēlēties arī cita veida pasākumus, kā nekonferences (BibCampcyc4lib), seminārus, apmācības, diskusiju grupas.

Vienalga, vai izvēlies konferenci apmeklēt, piedalīties tajā ar savu pētījumu vai organizēt to, ir skaidri jāapzinās, ar kādu mērķi to darīsi un cik daudz sava laika un finansiālos līdzekļus vari atļauties ieguldīt. Te lieti noder prasme piesaistīt finansējumu attiecīgajām aktivitātēm. Ne mazāk svarīgi ir arī apzināties, kādu labumu gūsi – motivāciju, iedvesmu, noderīgus kontaktus, zināšanas. Un nebaidies uzdot jautājumus, jo tieši jautājumu uzdošana parāda to, ka esi ieinteresēts un vēlies sniegt atgriezenisko saiti.

Nākamais solis ir nostiprināt savas publiskās uzstāšanās prasmes. Ir maza daļa cilvēku, kuriem no dabas ir dots talants brīvi uzstāties lielas auditorijas priekšā. Bet kā lekciju laikā mums teica profesore Žaneta Ozoliņa, publiskās uzstāšanās prasmes ir iespējams pilnveidot praksē. Izvēlies tematu, kuru pārvaldi. Strukturē savu prezentāciju. Izmēģini to spoguļa priekšā. Meklē veidu, kā ieinteresēt, piesaistīt uzmanību vienam vai otram jautājumam un ļoti svarīgi ir iekļauties prezentācijai paredzētajā laikā. Tā ir liela māksla noturēt lielas auditorijas uzmanību.

Ja esi nolēmis organizēt kādu lielāku pasākumu, tad atceries, tas nekad nav viegli, bet nav arī neiespējami. Un nepārdzīvo, ja pirmajā reizē nav kas izdevies tik labi, cik esi vēlējies. No kļūdām var mācīties. Un tikai tie, kas neko nedara, nepieļauj kļūdas!

Par CPD23 16. uzdevumu – bibliotēku interešu pārstāvniecību – esmu runājusi vienā no saviem iepriekšējiem rakstiem. Faktiski mēs katrs (vai apzināmies to, vai nē) esam savas profesionālās darbības interešu pārstāvji, jo tā sākas mūsu pašu mājās, mūsu draugu lokā.

Advertisements

Autors:

LBB valdes locekle, LNB nacionālo digitālo informācijas resursu komplektēšanas eksperte

Izsaki viedokli!

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s