Posted in Profesionālā tālākizglītība, Tīmeklis 2.0

CPD23 #6: informācijas organizēšanas rīki tiešsaistē

© Dace Ūdre, 2011

Sestās nedēļas ietvaros profesionālās tālākizglītības programmas dalībnieki apguva divu informācijas organizēšanas rīku Google kalendāra un Evernote — izmantošanas iespējas.

Evernote un Google kalendārs informācijas organizēšanai tiešsaistē

Google kalendārs ir bezmaksas rīks tiešsaistē dažādu notikumu plānošanai. Google kalendārs ir viegli papildināms, tu vari izvēlēties, vai apskatīt notikumus konkrētā dienā, nedēļā vai mēnesī. Tu vari to integrēt tīmekļa vietnēs, tai skaitā arī emuāros. Bez tam tu vari ikvienam (kas arī izmanto Google kalendāru) piešķirt piekļuvi sava kalendāra datiem. Google kalendārs ļauj izveidot pasākumus, norādot notikuma norises vietu, laiku, kā arī atzīmējot, vai un kad Google kalendārs nosūta tev atgādinājumu. Līdzīgas funkcijas nodrošina arī Microsoft Office Outlook kalendārs.

Bibliotēkās Google kalendārs var tikt izmantots, lai informētu savus lietotāju par bibliotēkā organizētajiem pasākumiem un tās darba laikiem. Lietotājs var izvēlēties pierakstīties Google kalendāra jaunumiem un saņemt informējošus SMS bez maksas.

Rīgas Sv. Jāņa baznīcas Google kalendārs: mēneša un dienas kārtības skats

Ja zini kādu Latvijas bibliotēku, kā piemēru, kas izmanto Google kalendāra iespējas, lai informētu savus lietotājus par bibliotēkas aktualitātēm vai darba laikiem, lūdzu, komentāra veidā pastāsti par labas prakses piemēru arī citiem.

Evernote ir noderīgs rīks tīmekļa vietņu satura arhivēšanai tiešsaistē. Tu vari saglabāt visu tīmekļa vietni vai tās daļu, tai skaitā arī attēlus, pievienot atslēgas vārdus un komentārus. Piekļuve atlasītajam saturam tiek nodrošināta no viena piekļuves punkta. Evernote var tikt izmantots arī datorā esošo datņu (attēlu un teksta dokumentu) saglabāšanai. Arī Evernote piedāvā iespēju dalīties ar sevis apkopoto informāciju.

LBB JSS Evernote profils ideju fiksēšanai emuāra rakstiem

Par Evernote izmantošanas iespējām vairāk vari izlasīt vienā no LBB JSS emuāra iepriekšējiem rakstiem “Evernote – atceries visu”. CPD23 emuārā vari iepazīties ar detalizētu aprakstu, kā soli pa solim uzsākt Evernote un Google kalendāra izmantošanu.

Protams jāatceras, ka ne visi labprāt vēlas izmantot tiešsaistē pieejamos informācijas organizēšanas rīkus. Dažkārt plānotājs un vienkārša rūtiņu klade un pildspalva ir visērtākais veids sev svarīgas informācijas fiksēšanai.

Advertisements

Autors:

LBB valdes locekle, LNB nacionālo digitālo informācijas resursu komplektēšanas eksperte

Izsaki viedokli!

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s