Posted in Profesionālā tālākizglītība

CPD23 #3: seko aktualitātēm

© Dace Ūdre, 2011

Trešajā nedēļā profesionālās tālākizglītības programmas dalībnieki iepazinās ar trīs informācijas plūsmas pārvaldības rīku izmantošanu: Twitter, RSS un Pushnote. Arī Ella un Sanita aprakstīja savu pieredzi šo rīku izmantošanā. Jāsaka, ka tas ir liels izaicinājums būt informētam par savas nozares aktualitātēm. Es apbrīnoju tos cilvēkus, kuri patiešām spēj izsekot līdzi visam jaunajam.

Tviteris, RSS un Pushnote: rīki informācijas plūsmas pārvaldībai tiešsaistē

Tviteris ir mikroblogošanas pakalpojums, kas ļauj publicēt īsus ziņojumus 140 rakstzīmju garumā. Tvitera lietotāji var sekot citu lietotāju ziņojumiem vienā kopīgā laika plūsmā. Lai arī ir lietotāji, kuri izmanto tviteri, lai publicētu ziņas par ikdienišķiem notikumiem, tomēr tviteris var būt noderīgs rīks profesionālās informācijas iegūšanai. Tviteris ir ērts rīks viedokļu noskaidrošanai, bez tam retvītu sistēma ļauj diezgan efektīvi izplatīt sev interesējošos jautājumus citiem tvitera lietotājiem.

RSS (Really Simple Syndication, zināms arī kā Rich Site Summary) ļauj lasīt dažādu tīmekļa vietņu, tai skaitā arī emuāru, saturu vienuviet, neapmeklējot katru interesējošo vietni atsevišķi. Faktiski visas tematiski atlasītās ziņas “nāk” pie RSS lietotāja. Lai lasītu sev interesējošās ziņas, vispirms ir jāizvēlas kāds no RSS barotņu lasītājiem un jāreģistrējas tajā. CPD23 kā piemēru min Google Reader.

Pushnote ir rīks, kas ļauj saviem lietotājiem vērtēt un komentēt jebkuru tīmekļa vietni, izmantojot speciālu pogu interneta pārlūkā, kā arī dalīties ar tīmekļa vietnēm, kuras ir šķitušas interesantas vai noderīgas. Faktiski tas ir vēl viens sociālais tīkls, kurš piedāvā iespēju sazināties ar saviem draugiem. Pagaidām Pushnote ir pieejams Mozilla Firefox, Google Chrome un Safari pārlūkiem.

Advertisements

Autors:

LBB valdes locekle, LNB nacionālo digitālo informācijas resursu komplektēšanas eksperte

Izsaki viedokli!

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s