Posted in Bibliotēkas Latvijā

“Saulaino dienu bibliotēka” mazajiem pacientiem

© Madara Vīlipa, 2011

Atverot “Saulaino dienu bibliotēkas” emuāru (3), varam lasīt Guntara Rača rindas: “Saulainas dienas mūsu bērniem, saulainu vārdu katram, kas jūt. Laimi var sadalīt līdzīgās daļās, atdot par velti un bagāts kļūt…” Šis citāts ļoti labi raksturo šo jauko, krāsaino un noteikti saulaino bibliotēku. Bet kādēļ tieši šāds nosaukums?

Savulaik laikraksts “Diena” organizēja labdarības akciju “Saulainas dienas mūsu bērniem”, kuras laikā daudzi ziedoja naudiņu ar mērķi, ierīkot Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā bibliotēku mazajiem pacientiem. 2006. gada nogalē durvis vēra “Saulaino dienu bibliotēka”, kas patiesībā ir Rīgas Centrālās bibliotēkas ārējais apkalpošanas punkts (1). Pēc dažiem gadiem – 2010. gadā bibliotēka tika pārcelta uz jaunām, krietni plašākām un piemērotākām telpām (2).

Saulaino dienu bibliotēka, foto U.Muzikants

Ilze Marga ir bibliotēkas vadītāja kopš bibliotēkas atklāšanas. Viņa labprāt piekrita šī raksta tapšanai un laipni mani uzņēma, kad viesojos bibliotēkā. Jau trešo gadu šeit strādā arī Ilzes kolēģe Arta Broļņicka. Pirmie iespaidi par bibliotēku bija visnotaļ pozitīvi. Ja kāds nofilmētu manas pirmās emocijas, tad saprastu, ka šī bibliotēka tiešām ir īpaša. Nosaukums “Saulaino dienu bibliotēka” pilnībā atbilst redzētajam – te ir silti un mājīgi. Atrodoties šajās telpās, visu laiku gribas smaidīt, jo atmosfēra patiešām ir burvīga, saulaina un smaidu raisoša.

Šī bibliotēka noteikti nav tāda pati kā pārējās. Te sastopami bērni, kas rotaļājas, bērni, kas smejas un bērni, kas atpūšas un izbauda jauko atmosfēru. “Saulaino dienu bibliotēkā” klusums nav ierasta lieta. Kurš gan bērnam varētu aizliegt priecāties, smieties, spēlēt klavieres, rotaļāties? Šīs lietas klusām darīt nav iespējams, tādēļ te vienmēr valda neliels troksnis, kas patiesībā nav nekas slikts. Šeit regulāri notiek brīnumainas lietas. Ciemos tiek aicināti īpaši viesi, lai iepriecinātu bērnus un ar tiem kopā pavadītu laiku.

Sarunā ar Ilzi uzzināju par dažādiem notikumiem bibliotēkā. Tā kā te ir plašas telpas ar improvizētu skatuvi, kas patiesībā ir slimnīcas konferenču zāle, bieži tiek rīkoti dažādi koncerti, teātra izrādes, tikšanās ar rakstniekiem un māksliniekiem – bērnu grāmatu ilustratoriem. Interesantie pasākumi tiek rīkoti ciešā sadarbībā ar Bērnu slimnīcas Pedagoģisko dienestu.

Ikdienā Ilzei nākas sastapties ar daudziem atsaucīgiem un dāsniem cilvēkiem, kuri visādi cenšas atbalstīt un iepriecināt bērnus, kas cieš no dažādām veselības problēmām. Reiz bibliotēku apmeklēja kāds lasītājs, kurš nejauši nokļuvis slimnīcā. Ar lielu interesi apskatījis telpas un plašo grāmatu krājumu, viņš atklāja, ka savulaik piedalījies akcijā un atbalstījis bibliotēkas tapšanu, nemaz nenojaušot, ka pašam arī tā kādreiz noderēs. Ilze atzīst, ka paveikts patiešām ir daudz, pateicoties jaukajiem un atsaucīgajiem cilvēkiem visapkārt.

Izmantotie informācijas avoti

  1. Bērnu slimnīcas fonds. Saulaino dienu bibliotēka. [tiešsaiste]. [skatīts 2011-06-13]. Pieejams: šeit.
  2. Diena. Saulainu dienu bibliotēka – jaunās, plašās telpās. [tiešsaiste]. [skatīts 2011-06-13]. Pieejams: šeit.
  3. Rīgas Centrālās bibliotēkas ārējais apkalpošanas punkts Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā. Saulaino dienu bibliotēka. [tiešsaiste]. [skatīts 2011-06-13]. Pieejams: šeit.
Advertisements

Autors:

Aktīva, radoša, draudzīga, saprotoša. LU SZF Bibliotēkzinātnes un informācijas maģistrantūras studente LBB JSS biedrs

3 thoughts on ““Saulaino dienu bibliotēka” mazajiem pacientiem

Izsaki viedokli!

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s