Posted in Profesionālā tālākizglītība

CPD23 #1: blogošana un tīklošana

© Dace Ūdre, 2011

Ir pagājusi nedēļa kopš divas Jauno speciālistu sekcijas biedres ir iesaistījušās profesionālās tālākizglītības programmā CPD23. Katra ir izveidojusi sev jauno emuāru un reģistrējusi to dalībai programmā – Ella WordPress, bet Sanita Posterous platformā. Pirmā uzdevuma ietvaros katrai bija jāapraksta, ko viņas sagaida no šīs programmas. Šķiet iespēja apgūt jaunās tehnoloģijas neformālā gaisotnē, ir saistījušas abas sekcijas biedres. Tāds nu jaunais speciālists ir – viņš vēlas apgūt ko jaunu, izmēģināt, dalīties un iesaistīties.

Pirmās nedēļas uzdevums: blogošana un tīklošana

Savukārt Otrā uzdevuma ietvaros katra programmas dalībniece iepazinās ar pārējo dalībnieku veidotajiem emuāriem. Ņemot vērā to, ka uz doto brīdī izveidoto emuāru skaits ir sasniedzis 614, tad šis uzdevums prasa laiku un vienu vai otru atlases kritēriju. Labi, ka katram rakstam, tvītam vai attēlam piešķirams atslēgas vārds ‘cpd23’, kas ļauj sekot katra programmas dalībnieka progresam.

Kā jau katrā mācību vidē, arī šajā veidojas ‘draugu’ grupas jeb tīkli. Tīklošana (networking) ir viens no profesionālās darbības stūrakmeņiem. Tīklojot tiek gūta pieredze, dibināti kontakti un gūtas jaunas zināšanas. Šādas ‘draugu’ grupas var ievērot pēc retvītu un rakstu komentēšanas paradumiem.

“Esi pamanāms un nestāvi malā!”

Tas būtu šīs nedēļas moto, jo abām programmas dalībniecēm laiks pievērsties sava zīmola jautājumam, kā sevi pozicionēt un veicināt savu atpazīstamību globālajā tīmeklī. Bet par to nākamajā rakstā.

Advertisements

Autors:

LBB valdes locekle, LNB nacionālo digitālo informācijas resursu komplektēšanas eksperte

2 thoughts on “CPD23 #1: blogošana un tīklošana

  1. Ļoti interesants pasākums! Vai blogu tēmu un satura izvēle ir pēc pašu ieskatiem? Nemaz nav jābūt profesionālajam, t.i., “bibliotekāriskajam” piesitienam?

    1. Šajā programmā var piedalīties ikviens, kurš domā, ka varēs gūt kādu labumu no tās. Tev nav jābūt kvalificētam bibliotekārajā jomā vai jāstrādā bibliotēkā un nav arī obligāti jāveido sava bloga saturs angļu valodā. Visa būtība slēpjas līdzdalībā un sekošanai līdzi, kas katru nedēļu paveicams. Katru nedēļu programmas dalībnieki apraksta, kā viņiem ir veicies ar vienu vai otru uzdevumu. Un tā ir fantastiska sajūta, ka paralēli tev vēl kādi 600 dalībnieki ir domājuši kā risināt tieši to pašu jautājumu.

      Domāju, ka vēl joprojām ir iespējams pievienoties CPD23.

Izsaki viedokli!

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s