Posted in Profesionālā tālākizglītība

CPD23 – 23 noderīgas lietas profesionālajai izaugsmei

© Dace Ūdre, 2011

20. jūnijā divas Jauno speciālistu sekcijas biedres – Ella un es – piedalījās trešajā jauno speciālistu konferencē Mančestrā, Lielbritānijā, kuru organizēja CILIP Karjeras attīstības grupa (Chartered Institute of Library and Information Professionals Career Development Group). Tās temats: “Profesionālisms un aktīvisms ekonomiskās lejupslīdes laikā”.

Tālākizglītības programma, kuru īsteno aktīvi Kembridžas bibliotekāri

Konferences laikā apmeklējām 6 referātu lasījumus un 2 seminārus, taču šoreiz vēlos vērst jauno speciālistu uzmanību uz bezmaksas profesionālās tālākizglītības programmu (CPD – Continuing Professional Development) tiešsaistē, kurai var pieteikties jau šodien. Programmas dalībnieku skaits ir sasniedzis 414 un turpina palielināties. Savu dalību programmā ir pieteikuši bibliotekāri un informācijas speciālisti no dažnedažādām pasaules valstīm: ASV, Austrālijas, Beļģijas, Filipīnām, Indijas, Itālijas, Īrijas, Kanādas, Lielbritānijas, Nīderlandes, Taizemes, Trinidadas un Tobago, Serbijas, Vācijas un Zviedrijas.

Tālākizglītības programma ilgs 16 nedēļas: no 20. jūnija līdz 3. oktobrim. Pirmie apmācību soļi ir sperti un šis ir tas brīdis, kad arī tu vari paspēt iesaistīties!

Reģistrācijas veidlapa

Katrai nedēļai ir sastādīts savs aktivitāšu plāns, kura ietvaros tu pakāpeniski apgūsi 23 profesionālajai attīstībai noderīgas lietas, tai skaitā dažādu Web 2.0 rīku izmantošanu praksē, kā arī jautājumus saistītus ar bibliotēku interešu pārstāvniecību, informācijas organizēšanu, aktīvu iesaistīšanos profesionālajā jomā un sevis pasniegšanu darba tirgū.

Web 2.0 rīki

Šīs nedēļas laikā veicamas divas lietas:

 1. izveido savu emuāru un uzraksti, ko tu ceri gūt šīs programmas ietvaros;
 2. iepazīsties ar pārējo dalībnieku veidotajiem emuāriem un sāc dibināt kontaktus.

Savas prezentācijas “Veicini savu profesionālo tālākizglītību: 23 lietas profesionālai izaugsmei” (Supercharging your CPD: 23 Things for Professional Development) ietvaros Helēna Murfija (Helen Murphy) akcentēja, ka izstrādātās programmas apmācību veids ir elastīgs un neformāls, kas ļauj nodibināt kontaktus ar citu valstu nozares speciālistiem. Bez tam šī programma ir bezmaksas un ikviens var tajā piedalīties attālināti.

Vairāk informācijas par programmu var iegūt CPD23 emuārā vai arī sekojot informācijai tviterī:  @cpd23 un #cpd23.

Autors:

LBB valdes locekle, LNB nacionālo digitālo informācijas resursu komplektēšanas eksperte

10 thoughts on “CPD23 – 23 noderīgas lietas profesionālajai izaugsmei

  1. SVEIKI, vai nevarētu drusciņ apskaidrot kas tur ir jādara, blogs ir izveidots, bet tālāk, to 3uzdevumu īsti nesaprotu.

   1. Sveika, Kintija! Man ir patiess prieks, ka esat nolēmusi pievienoties CPD23 programmai.

    Trešais uzdevums paredz katram programmas dalībniekam apdomāt, kā pasniegt sevi sociālajos medijos. Šajā gadījumā blogā un tviterī. Piemēram, būtu ieteicams izvēlēties vienotu dizainu gan blogam, gan tviterim, izvēlēties sev segvārdu, pēc kura būsiet atpazīstama, kā arī izlemt, vai un kāda veida fotogrāfiju ievietosiet savā profilā. Vienots dizains nodrošinātu jūsu profila (zīmola) atpazīstamību. Trešā uzdevuma ietvaros ir arī jāizvēlas, kā sevi pozicionēt – vai parādīt sevi tikai kā profesionāli, vai arī atklāt saviem lasītājiem kādu daļu no savas privātās dzīves.

    Dažkārt ir arī interesanti paskatīties, kādu informāciju par sevi varat atrast, piemēram, Google meklētājā. Tātad uzdevuma būtība ir saprast, kā jūs redz citi interneta lietotāji un kā jūs vēlētos, lai viņi redzētu jūs.

    Ceru, ka mans skatījums uz uzdevumu, jums palīdzēja! 🙂

    1. Jā nu tas viss, jau ta ka būtu izdarīts, bet nu tas blogs nav gluži man vērsts, bet ir blogs par pašnodarbinātu personu, kuru es reklamēju, lieku par viņu bildes, info utt., skatos ka visi tur raksta info angļu valodā, man arī viss ir angliski jāraksta vai varu latviski.

     1. Es iepazinos ar jūsu veidoto blogu. Manuprāt, šajā gadījumā jūs veidojat šīs personas zīmolu. Tātad šis konkrētais uzdevums būtu apskatīt viņas zīmolu tiešsaistē. Piedaloties programmā, nav valodas izmantošanas ierobežojuma. Esmu pat uzdūrusies blogiem, kuri rakstīti tikai itāļu valodā. Sadaļā, kurā aprakstīsiet, kā ir katru nedēļu gājis, varēsiet iepazīstināt jūsu bloga sekotājus ar savu veikumu un gūtajām atziņām.

      Lai veicas ar jūsu ieceri!

      P.S. Ja nu izdomāsiet, vēl nav par vēlu izveidot pašai savu blogu.

   2. Pamatdoma ir pārdomāt, kāds iespaids rodas cilvēkiem par tevi gan elektroniskā, gan reālajā vidē. Kā jau Dace minēja, jāpievērš uzmanība tam, kāda informācija parādās interneta meklētājos un kā veicināt sevis atpazīšanu.

Izsaki viedokli!

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s