Ierakstīts Ne-konferences

Velotūre par bibliotēkām : 7. turpinājums #cyc4lib

Velokongresa astotā diena, 4.jūnijs

Pamodušies teltī un cauru nakti cīnījušies ar odiem, bibliotekāri nu saņēmās, lai veiktu paredzēto 90 kilometru posmu no Waren uz Fürstenberg. Ceļš veda caur vairākām mazākām pilsētiņām. Laiks karsts – līdz pat 30 grādiem pēc Celsija. Apstāšanās vietās bibliotekāri meklē atvēsinājumu peldoties ezeros un ēdot saldējumu. Apstājās arī pie Heinrich Schielmann muzeja, kas bija zīmīgs ar to, ka daļu no kolekcijas retumiem varēja aplūkot turpat no ārpuses caur logiem. Izbrauca arī caur Müritz Nacionālo parku. Skaistākais atpūtas punkts šodien bija pie vienas no vecākajām Ķeltu baznīcām Ziemelvācijā no 13.gadsimta.

Nogurušie velobibliotekāri

Tagad, kad nobraukt atlicis vien 120 kilometru, bibliotekāri patiešām jūt nogurumu. Ir grūti gan fiziski, gan morāli. Tiek domāts tikai par ceļu, par mīšanos. Smagākais bija dienas pēdējais posms, kas tika veikts lielā ātrumā, lai pagūtu uz pulksten 20:00 paredzēto preses konferenci un semināru Fürstenberg pilsētiņā. Stundas laikā tika veikti 20 kilometri pa grūti braucamiem ceļiem. Nokavējuši tikai pusstundu, bibliotekāri tika sagaidīti pilsētas publiskajā bibliotēkā un pēc tam laipni uzņemti netālajā parkā.

Latviešu meitenes kādā no kafijas pauzēm

Dienas temats: Demogrāfisko izmaiņu izaicinājums (saistāms ar brīvprātīgo darbu). Šāds temats izvēlēts ar nodomu palīdzēt vietējām Fürstenberg bibliotēkām. Tika apspriests jautājums vai bibliotēka var darboties bez profesionālu bibliotekāru klātbūtnes. Šis jautājums izraisīja plašas diskusijas. Daļa bibliotēku draugu būtu gatavi izvēlēties bibliotēku saglabāšanu, neskatoties uz bibliotekāra trūkumu, kamēr citi kaislīgi aizstāvēja viedokli par izglītotu informācijas speciālistu un bibliotekāru nepieciešamību, atsakoties no bibliotēkām. Jautājums tika izskatīts no dažādiem aspektiem. No izmaksu jautājuma tika spriests par brīvprātīgo izglītošanai nepieciešamo laika un līdzekļu ieguldījumu. Tika diskutēts arī par to, vai bibliotēka, kurā strādā tikai brīvprātīgie ir atzīstama par bibliotēku. Bruce no ASV uzdeva klātesošajiem svarīgu jautājumu – vai vienmēr var meklēt atbalstu brīvprātīgajā darbā, un līdz kādai pakāpei, uzsverot, ka brīvprātīgo darbs nedrīkst kļūt par ielāpu finansiālo problēmu risināšanai.

Vakara diskusija kopā ar Ralph Deifel

Diskusija bija vēl jo interesantāka, ņemot vērā vietējās publiskās bibliotēkas pieredzi. Bibliotēka, kā pilsētas publiskā bibliotēka, darbojusies līdz 2004.gadam, kad tā tika slēgta. 2006.gadā darbība tika atjaunota, taču pēc pašu iedzīvotāju iniciatīvas. Fürstenberg ir aptuveni 6300 iedzīvotāju, no kuriem 250 ir reģistrēti kā bibliotēkas lietotāji. Bibliotēkas darbinieki ir tikai un vienīgi brīvprātīgie pilsētnieki. Pati telpa ir maza – tikai viena istaba. Saviem spēkiem viņi ir iemanījušies pat ierīkot internetu bibliotēkā.

Foto: Dace Ūdre, Till Kinstler

2 domas par “Velotūre par bibliotēkām : 7. turpinājums #cyc4lib

 1. Labdien pedaaleetaaji! Sanita, Dace &co
  Ko lai saku? Nespeeju apbriinot visus tos, kuri ziedo laiku, energjiju un visu ko, lai iepaziistinaatu pasauli ar savaam paarlieciibaam un to, kas liek tai nemitiigi rinjkjot ap sauli. Es mirstiigais, pieceljos kaajaas un entuuziastiski aplaudeeju. Lai jums izdodaas triumfiaali sasniegt gala meerkjhi un bez shaubaam buusiet gandariiti un apmierinaati par veigto. Ceru, ka kaadreiz naakotnee redzeesimies.
  Visu labaak, kaa labu!
  laimons.
  PS
  Kur buusi 12. Juunijaa?
  l.

  1. Paldies, Laimon, par sirsnīgajiem laba vēlējumiem! Šodien pieveikti pēdējie kilometri, kopā 677! Tavs un pārējo atbalstītāju līdzi jušanas spēks deva man motivāciju un sparu tikt uz priekšu.

Izsaki viedokli!

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.