Posted in Ne-konferences

Velotūre par bibliotēkām : 6. turpinājums #cyc4lib

Velokongresa septītā diena, 3.jūnijs

Izbaudījuši visas ērtības nakšņojot viesnīcā, bibliotekāri nu devās tuvāk dabai. Septītajā velotūres dienā tika nobraukti 85 kilometri. Lielākā daļa ceļa uz Waren tika veikta pa meža stigām un ceļiem, cīnoties gan ar smiltīm, gan čiekuriem. Detalizēts maršruts skatāms šeit.

Vācija no Dānijas atšķiras ar lielu skaitu odu un pļavām raksturīgajām magonēm. Nakšņošana notika jau iepriekš rakstos pieminētajā velotūres teltī meža vidū, paši bibliotekāri to sauc par cirkus telti. Patīkamu pārsteigumu sagādāja Vācijas kolēģi, atbraucot bibliotekārus sagaidīt ar bibliobusu turpat mežā.

Apmešanās vieta ar "cirka" telti un bibliobusu

Vācija arī izceļas ar lielo mediju publicitāti. Velotūre tiek atspoguļota ne tikai bibliotēku un pilsētu rakstos tīmeklī, bet arī vietējās avīzēs un radio. Rostokas vietējais laikraksts “Scweriner Volkszeitung” 3. jūnijā publicējis rakstu “Bibliothekare in bewegung” izklāstot par bibliotēkāru vizīti pat pirmajā lapā. Tādējādi bibliotekāriem ik pa laikam nākas apstāsties, sasveicināties ar garāmgājējiem un garāmbraucējiem un pastāstīt no kurienes, uz kurieni un kāda mērķa vadīti viņi dodas.

Bibliotekāri priecājas par ziņām vietējās avīzes pirmajā lapā

Pa ceļam velobiblotekāri piestāja pilsētiņā Krakow am See, kur notika neliela diskusija par nomaļām/lauku bibliotēkām.

Velotūre rit precīzi pēc plāna, par lielisko organizēšanu somiem bibliotekāri pasakās ik dienas. Vācijā organizatoriem pieslēdzās vairāki vācu kolēģi. Komandas priekšgalā brauc Mace Ojala, viens no velotūres iniciatoriem. Viņš ir “boss” maršruta jautājumos. Kā orientierus Mace izmanto satelītnavigatoru, taču lielākoties paļaujās uz “klasiku” jeb tradicionālu karti. Dienas video atskaiti var apskatīt šeit.

Velotūres galvenais orientēšanās rīks

Foto: Till Kinstler (Vācija), Jonas Tana (Somija)

Advertisements

3 thoughts on “Velotūre par bibliotēkām : 6. turpinājums #cyc4lib

 1. Sanita, Dace & co
  Labs apraksts. Iespeejamiibu robezhaas pastaastiiju vieteejiem, t.i. Derbijas latvieshiem kaadas “muljkjiibas” esiet sastraadaajushas. Visu labu naakamaas pedaaleeshanas dienaas! Ar sveicieniem!
  Hals und Beinbruch!

  laimons.

  1. Paldies, Laimon, par laba vēlējumiem. Velobibliotekāri ir ceļā jau astoto dienu, saguruši, minas līdz spēku izsīkumama, taču optimismu nezaudē.
   Sirsnīgi sveicieni Dērbijas latviešu saimei! 🙂

Izsaki viedokli!

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s