Posted in Ne-konferences

Velotūre par bibliotēkām : 5. turpinājums #cyc4lib

Velokongresa sestā diena, 2. jūnijs

Pēc agras rīta darba sapulces, velotūres dalībnieki devās Rostokas pilsētas apskatē. Arī ekskursija notika uz riteņiem – velogida pavadībā. Tika apmeklēts arī Stasi cietums, Rostokas pilsētas bibliotēka un Sv. Marijas baznīca ar astronomisko pulksteni.

 
Grupas foto Rostokā

Pievienojoties jauniem dalībniekiem, diemžēl kāds arī izstājās. Taču šoreiz plānoti. Viens no organizatoriesm Juha Manninen devās atpakaļ pildīt dienišķos pienākumus uz Somiju. Piektās dienas video redzamas viņa emocionālās atvadas no grupas. Savu sveiciena video velobibliotekāriem izveidoja arī Nykøbing Falster bibliotēkas vadītājs Jan Holmquist. Dažās ar komandu pavadītās dienas bibliotekāram dāvāja ne tikai daudz jauku brīžu un sarunu, bet arī lielu devu iedvesmas. Video zemāk:

Kā saka pats bibliotekārs – viņš nav riteņbraucējs, taču kopā ar Cycling for Libraries par riteņbraucēju tiek uzskatīts ikviens. Viss “grozās” ap sarunām un bibliotēkām. Un alternatīvu pieeju.

Informatīvas sapulces laikā

Neilgi pēc pulksten vieniem, grupa devās ceļā uz Güstrow. Pēc pirmajiem 15 kilometriem apstājoties ieturēt kafijas pauzi Vācijas zaļumos. Pa ceļam tika apmeklēta mazpilsēta Bützow, kur velobibliotekāri apskatīja bibliotēku un muzeju. Dienas kontā 73 kilometri. Detalizēta karte pieejama šeit. Pilsētā tika apmeklēta Uwe Johnson bibliotēka, kas pilda apvienotu muzeja funkciju. Vienu no bibliotēkas darbiniecēm Sabine Moritz un velobibliotekāri Ann-Christin Gramming no Zviedrijas sagaidīja arī jauks dzimšanas dienas apsveikums – laba vēlējumi visās velotūres valodās, arī latviski.

Foto:  Till Kinstler, Jonas Tana

Advertisements

Izsaki viedokli!

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s