Posted in Ne-konferences

Velotūre par bibliotēkām : 4. turpinājums #cyc4lib

Piektā velokongresa diena, 1.jūnijs

Nobraukuši jau vairāk nekā trešdaļu ceļa, vakar bibliotekāri sasniedza Vāciju. Uz Rostoku komanda pārcēlās ar prāmi Prins Joachim. No prāmja uz hosteli bibliotekāri tika nogādāti droši – organizēta policijas eskorta pavadībā. Pilsētā viņus sveicināja vietējās domes pārstāvis, mērs, Rostokas bibliotēkas direktors un Bibliotekāru asociācijas pārstāvis Rostokā, kā arī neskaitāmi preses pārstāvji. Cilvēki uz ielām sveicināja un māja.

Rostoka ir viena no svarīgākajām velonekonferences dienām. Īsi pēc pulksten septiņiem vakarā sākās seminārs ar galveno tēmu “Bibliotēka kā publiska vieta”. Seminārs norisinājās Rostokas Universitātes lekciju telpā. Atklāšanas runas sniedza Robert Zepf no Rostokas Universitātes bibliotēkas un Olaf Eigenbrodt no Hamburgas Universitātes ar vēstījumu “Daudzšķautnaina vieta – Bibliotēka”.

Ierodoties Rostokas ostā

Seminārs norisinājās intensīvi ar daudzām prezentācijām: Mace un Ella no organizatoru komandas prezentēja Turku Pilsētas bibliotēku. Viņiem sekoja Wismar publiskās bibliotēkas darbinieces Uta Mach prezentācija. Un uzreiz pēc tam Rīgas Centrālās bibliotēkas Saulaino dienu bibliotēkas ārējā apkalpošanas punkta Ilzes Margas prezentācija, pastāstot par sadarbības modeli starp bibliotēku, bērnu slimnīcu un medijiem, kā arī atgādinot, ka pieeja bibliotēkai jāsaņem ikvienam. Pamela Martin no Logan Publiskās bibliotēkas Austrālijā, prezentēja bibliotēkas caurbraucamo (drive-in) koncepciju, kur grāmatas var tikt saņemtas atrodoties turpat mašīnā (vai uz velosipēda). Pēc nelielas apmaldīšanās novēloti ieradās arī Claudia Lux, iepriekšējā IFLA prezidente. Viņa ar bibliotekāriem dalījās savā pieredzē, apceļojot bibliotēkas pasaulē. Daloties pieredzē, tiek uzzināts daudz jauna par citu valstu pakalpojumiem. Piemēram, Somijā viens no bibliotēku piedāvātajiem pakalpojumiem ir veco VCR un Betamax formāta kasešu digitalizācija. Pēc semināra ļoti izsalkušie velobibliotekāri devās vakariņās turpat universitātes ēdnīcā.

IFLAcamp

Viens no nozīmigākajiem paziņojumiem bija ziņa par pirmo IFLA satelīt-nekonferenci IFLAcamp 2012, ko organizē IFLA NPSIG (Jauno speciālistu īpašā interešu grupa). Informācija par nekonferenci tika publicēta agrā 1.jūnija rītā grupas emuārā. Šī pasākuma organizēšanā ir uzaicinātas un piedalās arī divas LBB JSS biedres.

Divi no Vācijas bibliotekāriem, kas velobraucējiem pievienojās Rostokā

Bibliotekāri jūt nogurumu, taču nezaudē optimismu un turpina ceļu. Rostokā komandai pievienojas vēl bibliotekāri. Viena no viņiem – Claudia Lux.

Foto: bsu_news, nesnu via Twitter

Advertisements

Izsaki viedokli!

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s