Posted in Ne-konferences

Velotūre par bibliotēkām : 3. turpinājums #cyc4lib

Ceturtā velotūres diena, 31.maijs

Sākuši rītu Nykøbing Falster, velobibliotekāri dienas noslēgumā atgriezās turpat kempingā. Iepriekšējā vakarā velosipēdi tika atstāti Stubbekøbing ostā un ar autobusu nogādāti nakšņošanas vietā. No rīta, visa komanda devās atpakaļ uz ostu, lai veiktu 45 km distanci pāri salai. Detalizēts maršruts šeit. No ostas pilsētas līdz pat Nykøbing velobraucējiem pievienojās trīs bibliotekāri no vietējās bibliotēkas.

Laiks turpina lutināt – velobraucēji ir nosauļojušies. Dažam iesauļotas somu lences un pat to rokturi. Pa ceļam, kafijas, tējas un ūdens paužu laikā, sakarsušākie izbaudīja peldi Baltijas jūrā. Ūdens gan neesot bijis īpaši silts. Pēdējo brauciena stundu gan smidzināja.

Spēka pauze pie Baltijas jūras

No pulksten 14.15 līdz pulksten 16.00 Nykøbing Falster bibliotēkā norisinājās Skype konference un seminārs. Pasākums tika organizēts sadarbībā ar bibliotēkas vadītāju Jan Holmquist. Kā viesis tajā virtuāli uzstājās Buffy J. Hamilton – vidusskolas bibliotekāre no Canton, Džordžijas štatā ASV, viena no Movers & Shakers 2011 atzīmētajiem bibliotēku aģentiem. Ar bibliotekāres uzturēto emuāru var iepazīties šeitMovers & Shakers ir Library Journal kustība, kas jau vairāk kā desmit gadu iepazīstina ar 50 bibliotēku jomā nodarbinātajiem iedvesmojošiem cilvēkiem, kurus nominē apkārtējie. Diskusijas tēma “Izvēloties bibliotēku nākotni”, cenšoties izprast plaisu starp paredzamo un vēlamo nākotni. Buffy uzstājās ar pārliecinošu runu par nepieciešamību pārvarēt robežas starp dažādu tipu bibliotēkām, uzsverot, ka sadarbība lietotāju izglītošanai ir viens no bibliotēku pamatiem: “Bibliotēkai ir jādalās ar savu stāstu, pārliecinoties, ka tas nav tikai bibliotekāra stāstījums. Tam jābūt arī lietotāja stāstījumam” Prezentācijai sekoja seminārs, kurā piedalījās visi velobibliotekāri, kur katrs dalījās ar savu bibliotēkas nākotnes vīziju.

Semināra rezultāti tika dāvināti par iedvesmu un piemiņu biblotēkai

Pēc semināra, bibliotekāriem tika dots laiks atsvaidzināties un sapucēties, lai pulksten sešos vakarā atgrieztos bibliotēkā uz 5 zvaigžņu vakariņām. Vakariņas sagatavoja Claus Meyer – viens no Dānijas vadošajiem kulinārijas uzņēmējiem. Viņš ir divas Mišelina zvaigznes ieguvušā restorāna noma līdzīpašnieks, eko fermas īpašnieks, labākās Kopenhāgenas ātro uzkodu iestādes Meyers Deli vadītājs, kā arī ASV TV šova “Jaunā Skandināvu virtuve” zvaigzne. Jā, šajā vakarā bibliotēka ieguva vēl vienu funkciju savām jau tā daudzajām – augstākās klases restorāns. Par vakariņām gan papildus samaksa – aptuveni 20 lati. No Latvjas grupiņas uz vakariņām devās Dace.

5 zvaigžņu vakariņas bibliotēkā

Ceturtās dienas kopsavilkumu video var apskatīt šeit. Atzīmēšu, ka lieliska “karstā reportāža” no velobrauciena tiek veidota arī Limbažu Galvenās bibliotēkas tīmekļa vietnē. Tur savos iespaidos par velotūri dalās Irina Briede.

Foto: Jonas Tana; bsu _news

Advertisements

Izsaki viedokli!

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s