Posted in Ne-konferences

Velotūre par bibliotēkām : 2. turpinājums #cyc4lib

Trešā velokonferences diena, 30.maijs

Rīts tika iesākts moži – pamodušies cīņas mākslu skolā, velobibliotekāri varēja iemēģināt baseinu jau astoņos no rīta.

Pirmā apstāšanās vieta – Nurmo filiālbibliotēka Præstø pilsētā.  Latvijas pārstāves joprojām aktīvi meklē atbildes uz sevi interesējošiem bibliotekārajiem jautājumiem – tiek dibināti kontakti, notiek konsultācijas ar Dānijas bibliotekāriem, gūti jauni iespaidi pakalpojumiem un iepazīta cita bibliotekārā kultūra. Ar mājasdarbu pildīšanu dažam veicas labāk, dažam ne tik ļoti. Piemēram, Ilze no Saulaino dienu bibliotēkas apkalpošanas punkta par mērķi izvirzīja pieredzes apmaiņu un kontaktu veidošanu ar kolēģiem, kas biblioterapiju izmanto praktiski. Diemžēl, līdz šim sastaptās Dānijas bibliotēkas, to nepraktizē. Taču Ilze nepadodas un mēģina atrast risinājumu.

Informācijas speciālistam internets ir lielā vērtē. Apstāšanās Præstø bibliotēkā

Trešās dienas tēma “Izvairīties no atbalss slēgtā telpā jeb komunikācija ar lietotāju”. Vakarā tiks izrunāti jautājumi par bibliotēku lietotajiem un jaunajiem izaicinājumiem, meklējot veidu, kā mainīt iesīkstējušās tradīcijas.

Laiks visu dienu bija skaists un saulains, lai gan uz dienas beigām nedaudz sāka smidzināt. Bezvēju un mieru papildināja fantastiskie skati – vietām jūra, vietām klintis. Braucot pāri vienam no Dāņu arhipelāgu savienojošiem tiltiem, grupa apmeklēta arī Møn un Bogø saliņas. Detalizēta ceļojuma karte pieejama šeit. Meitenes stāsta, ka ceļošana pa salām ir ļoti neierasta – ceļš atrodas ūdens vidū, atliek tikai mīties.

Cyc4lib mobilais ofiss jeb telts, kur norisinājās vakara diskusija Nykøbing Falster

Diena atnesa arī pirmos savainojumus – vairākiem velobibliotekāriem tika sniegta medicīniskā palīdzība. Pie vainas gan kritieni, gan intensīvā mīšanās. Arī JSS vadītāja Dace sastiepusi cīpslu virs papēža. Taču sabintēta un apārstēta, viņa drošsirdīgi sēdās atpakaļ uz velosipēda. Dace tika izvēlēta arī kā trešās dienas riteņbraucējs, interviju var noskatīties dienas kopsavilkumā šeit.

LBB vadītāja Dace Ūdre ceļā

Viens no Zviedrijas velobibliotekāriem Ali af Shari sociālajos tīklos atklāj savu novērojumu – neviens nesūdzas par ēdienu, neviens nesūdzas par mājvietām, visi priecīgi, visi smaidīgi. Kā “atslēga” tiek skandēta frāze: “Libraries connecting people”. Tikmēr Sara Lindan no universitātes bibliotēkas Zviedrijā prāto, kāpēc velosipēdi ir tik ļoti labāki par automašīnām. Atbilde vienkārša: braucot ar velo var sajust pa ceļam smaržojošās rozes. Kā otro argumentu viņa min: velosipēdi labāk izskatās. Atmosfēra brauciena laikā ir tik aizraujoša, ka “atbalsta personāls” jeb šoferīši un filmētāji, kas pārvadā velobibliotekāru mantas, mobilo virtuvi un citas iekārtas, savā starpā izvēlas – kurš varēs pabraukt kādu gabaliņu kopā ar braucējiem.

Velobibliotekāri izmanto mirkli atpūtai gaidot prāmi uz Stubbekøbing

Pēc 51 nobraukta kilometra, ap pulskten sešiem vakarā velobibliotekāri kāpa uz prāmja no uz Stubbekøbing. Tur tika apmeklēta pilsētas bibliotēka. Vēlāk ceļš veda uz Nykøbing Falster, kur komanda apmetās Youth Hotel International kempingā.

Foto: Jonas Tana (Somija) un Ali af Shari (Zviedrija)

Izsaki viedokli!

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s