Posted in Ne-konferences

Velotūre par bibliotēkām : 1. turpinājums #cyc4lib

Otrā velokongresa diena, 29.maijs

Pēc spēcinošām brokastīm turpat skolā, jau pulksten desmitos no rīta bibliotekāri vienojās kopīgā sapulcē, noklausoties gan turpmākos dienas plānus, gan svarīgu organizatorisku informāciju. No Køge izbraukšana notika pulksten 10:30, minoties 76,5 kilometrus garu distanci virzienā uz Præstø. Galamērķis tika sasniegts pulksten 19:00. Detalizēts maršruts apskatāms šeit. Arī šajā naktī tūres dalībnieki tika izmitināti skolā. Šoreiz – Bosei sporta skolas viesnīcā. Šeit visi priecājās par iespēju gulēt gultās.

Irina un Ilze

Atslodzei pēc garās mīšanās, velobraucēji vienojās kopīgās vingrošanas un stiepšanās procedūrās. Viena no velotūres dalībniecēm, Katie no Losandželosas, uzaicināja mūs vienoties kopīgā dziesmā – dziedājām dziesmu somiski. Statistika: salīdzinot ar vakardienas 7, šodien upuru mazāk – caurdurtas tikai 4 velokameras. Ne-konferences gaita tiek iemužināta arī video. Velobrauciena pirmais video apskatāms šeit.

Sirsnīga uzņemšana Greve publiskajā bibliotēkā iepriekšējā kongresa dienā

Vakars, līdz pat 22:30 tika aizvadīts diskusijās. Vakara ne-konferences tēma bija bibliotēku pakalpojumi imigrantiem. Tika izskatīts arī jautājums, vai bibliotēkas pieņem darbā iebraucējus. Dienas laikā velobibliotekāri savstarpēji, kā arī apskatot ceļojuma laikā apmeklētās bibliotēkas, centās rast atbildes uz tēmu “Out of “hushing” and silence” jeb kā bibliotekāriem un bibliotēkām kļūt redzamākiem. Atgādināšu, ka, pirms velotūres, katram dalībniekam tika dots uzdevums sagatavot mājasdarbu. Mājasdarba pirmā daļa bija apraksīt savu ideālo bibliotēku, un otrā daļa – apraksīt sevi interesējošo bibliotēkzinātnes un bibliotēku jautājumu, kuru brauciena laikā risināt. Iesūtītie uzdevumi tiek izmantoti par pamatu, izvēloties dienas tēmu.

Velobibliotekāri. Attēlā Silvija un Ilze no LNB, kā arī Ilze no Saulaino Dienu bibliotēkas

Brauciens tika aizvadīts galvenokārt gar jūras krastu ar skaistu kafijas pauzi turpat pie rapšu laukiem. Pēc nobrauktiem 48 kilometriem velobibliotekāri bija nopelnījuši pusdienas. Līdzi bibliotekāriem brauc mobilā virtuve. Ēdiens tiek gatavots turpat uz vietas. Laiks visu dienu bijis saulains, tikai pēdējo braucienu stundu lijis, kā arī turpinājās cīņa ar pretvēju. Meitenes ziņo, ka sejās manāms iedegums un šur tur sāp pa kādam kāju muskulim. Visu dienu šķitis, ka brauciens ved gar dzimto Latvijas Baltijas jūras krastu – tie paši egļu, priežu meži, tās pašas jūras smaržas. Sajūtas esot bijušas tā kā Latvijā.

Foto: Dace Ūdre

Advertisements

2 thoughts on “Velotūre par bibliotēkām : 1. turpinājums #cyc4lib

    1. Paldies Tev, Mārtiņ, un paldies arī Sanitai par oriģinālu pieeju un neatlaidību, sekojot līdzi mūsu gaitām un ietērpjot tās vārdos. Mūsu savstarpējā komunikācija tiešām izdevusies.

Izsaki viedokli!

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s