Posted in Ne-konferences

Velotūre par bibliotēkām : pirmā diena #cyc4lib

Pēc lieliskas starta ballītes iepriekšējā vakarā slavenajā Kopenhāgenas Galvenajā bibliotēkā, velobiblotekāri nu ir devušies ceļā. Bibliotēka viesus uzņēma ar ēdieniem, dzērieniem, mūziku un, protams, saldējuma un kafijas pārdevējiem uz velosipēdiem. Pēc pulksten septiņiem vakarā bibliotēka tika slēgta apmeklētājiem un kolēģes no Krievijas pat vienojās dejā.

Uzņemšana Dānijas Karaliskajā biblotēkā

Jau pulksten deviņos no rīta bibliotekāri pamazām sāka pulcēties pie Dānijas Karaliskās bibliotēkas jeb Melnā Dimanta, lai sagatavotos startam īsi pēc divpadsmitiem. Pirmās dienas galamērķis bija Køge. Problēmas piedzīvoja vismaz trīs citi biblotekāri, kuri starta brīdī vēl atradās Helsinku lidostas uzgaidāmajā telpā. Viņu lidojumi tika vairākas reizes mainīti un atcelti lidostas darbinieku streika dēļ. Viņi pirmās dienas ceļu veica patstāvīgi un pievienojās pārējiem nakts apstāšanas vietā. Arī JSS vadītājas Dace Ūdres lidojums no Birmingemas Lielbritānijā tika atcelts, taču viņa Kopenhāgenā nokļuva laicīgi, veiksmīgi samainot lidojumu caur Cīrihi.

Aptuveni 80 velobibliotekāru uz starta līnijas pie Melnā Dimanta

Kā izteicās paši bibliotekāri – jau pirmās dienas rītā Kopenhāgenā viņi ir piedzīvojuši visus četrus gadalaikus. Pat caur sociāljiem tīkliem bija jūtams, ka starta punktā valda pozitīva, nepacietīga kņada. Bibliotekāri viens otru uzmundrināja, atgādinot, ka viņi ir tie, kas mainīs bibliotekāro pasauli. Citējot vēl kādu velobibliotekāru – “izsmalcinātā un ērtību pilnā dzīve tiek atstāta aiz muguras, lai desmit dienas izbaudību brīvību, sapakojot visas mantas vienā mugursomā.”

Pirmos 25 kilometrus ceļa velobraucēju komandu pavadīja diezgan spēcīgs pretvējš. Pirmais apstāšanās punkts – Greve pilsētas bibliotēka, kur ceļotājus sagaidīja ūdens un augļi spēku uzņemšanai. Pusdienas velotūres pavāri sagatavoja pilsētas bibliotēkas Tune filiālē. Dāņu bibliotekāru viesmīlība un sajūsma, uzņemot velobibliotekārus, ir neizmērojama. Tika izveidotas ne tikai nojumes ēdiena pasniegšanai un atpūtai, bet dāvināti arī nelieli suvenīri atmiņai par apmeklēto bibliotēku un velotūri. Greve pilsētas bibliotēka pat nodrošināja atsevišķu velo-piekabi ar ūdeni.

Apstāšanās vietas Greve pilsētas fifliālbibliotēkās

Pieveicot vēju, pēdējā 36 kilometru posmā uz Køgi, bibliotekāri cīnījās arī ar lietu. Detalizētu sestdienas brauciena plānu var izpētīt velobibliotekāres Klaudijas Serbanautas publicētajos mērījumos: 1.posms , 2.posms. Kopā tika nobraukti 76,7 kilometri.

No kreisās:Ilze un Silvija no LNB uz starta līnijas; videomateriāla filmēšana; pirmās ķibeles ar riepām

Nakšņošana izmirkušajiem un nosalušajiem bibliotekāriem tika nodrošināta Ströby skolā 10 kilometrus ārpus Køge pilsētas. Komanda tur ieradās ap desmitiem vakarā. Kā stāstīja latviešu riteņotājas – sajūtas pēc pirmās dienas ir lieliskas, pie kā visvairāk vainojama ievērojamā fiziskā slodze. Galvenā dienas laikā gūtā atziņa – “Līdz Berlīnei tiksim”, kas noteikti ir lielākais motivators mīties tālāk.

Foto: Dace Ūdre un Jonas Tana

Izsaki viedokli!

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s