Posted in Lasīšana

Jauns emuārs “Par grāmatām un lasīšanu”

© Silva Suhaņenkova, 2011

Laikā no 26. līdz 29. aprīlim, Latvijas Universitātes bibliotēkā, bibliotēku nedēļas ietvaros, tika rīkoti dažādi pasākumi. Bibliotēku nedēļas tradīcija ir saistīta ar UNESCO pasludināto Pasaules grāmatu un autortiesību aizsardzības dienu, kad visā pasaulē cildina grāmatas un to lasīšanu. Bibliotēku nedēļas laikā cenšas plašāk popularizē bibliotēku darbu.

Līdzās citiem notikumiem, ievērības cienīgs notikums ir jauna nozares emuāra parādīšanās.

Emuāra “Par grāmatām un lasīšanu” autors Jānis Kreicbergs, foto no J.Kreicberga personīgā arhīva

Emuāra “Par grāmatām un lasīšanu” autors ir LU Sociālo zinātņu fakultātes bibliotēkas vadītājs Jānis Kreicbergs.

Jānis Kreicbergs: Daudziem no mums lasīšana ir vairāk kā informācijas ieguves veids, tā ir aizraušanās un vaļasprieks. Ja Jūs vilina grāmatu veikals un bibliotēka neatstāj vienaldzīgu, ja Jums mājās ir kaut vai viens grāmatplaukts, tad šis blogs Jūs varētu ieinteresēt.

Emuāra pirmajā rakstā Jānis pavisam godīgi atzīstas atkarībā.. Atkarībā no grāmatu lasīšanas. Labā ziņa, Jāni, Tu neesi viens! 🙂

Autors ar saviem rakstiem palīdz ieraudzīt vēl neieraudzīto un interesanto grāmatu (un ne tikai) pasaulē. Piemēram, izmantojot grāmatu tirgotāja bookdepository servisu, reālā laikā var vērot kur un kādas grāmatas šobrīd pasaulē tiek nopirktas un uz kurieni tās dodas, vai, piemēram, mūsu uzmanība tiek vērsta uz iespējām lasīt grāmatu tumsā (zem segas?).. Maija sākumā Jānis devās pieredzes apmaiņā uz Vīnes Universitātes bibliotēku — iespaidus par šo pieredzi arī ir iespējams izlasīt emuārā.

Mūsu (Latvijas) virtuālā telpa nevar lepoties ar kuplu skaitu kvalitatīvu nozares emuāru, tāpēc ir patiesi liels prieks par šī emuāra parādīšanos. Vēlam radošu turpinājumu un gaidām arvien jaunus rakstus!

Advertisements

Izsaki viedokli!

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s