Ierakstīts Post Scriptum

Latvijas velo-bibliotekāru pirmais kopīgais velobrauciens

© Ilze Marga, 2011 | speciāli LBB JSS

Rīgas Centrālās bibliotēkas ārējā apkalpošanas punkta “Saulaino dienu bibliotēkas” vadītāja, LBB JSS emuāra viesautore, dalās ar iespaidiem par Latvijas velo-bibliotekāru gatavošanos pirmajam starptautiska mēroga riteņbraukšanas kongresam “Cycling for libraries”.

Lai arī katra individuāli treniņus esam jau uzsākušas pirms krietna laika, šajās brīvdienās saorganizējāmies kopīgam velobraucienam uz Pierīgas kūrorta pilsētu Jūrmalu. Laiks tam ir gana pateicīgs – saulains, bet pavēss.

Norunātajā laikā satiekamies pie Zasulauka stacijas, jo es un Inese dzīvojam tepat netālu. Pēc brīža pievienojas Silvija. Viņa no savas dzīves vietas Rīgas centrā paguvusi nobraukt jau 4 km. Visgarāko distanci nācās veikt Ilzei Č., jo viņai treniņa starts bija Ķengaragā (?), t.i., kādi 20 km klāt pie mūsu kopīgās distances. Tādēļ, lai jautrāka mīšanās, viņa ceļā devās kopā ar draudzeni Diānu.

No kreisās: Ilze Marga, Silvija Tretjakova, Ilze Čilipāne un Ilzes Čilipānes draudzene Diāna, foto no I.Kupferes personīgā arhīva

Priecājamies par iespēju iepazīties tuvāk. Ja man ar Silviju ir bijušas jau vairākkārtējas tikšanās iepriekš, tad Inese ar meitenēm ir pazīstama tikai virtuāli. Dodamies ceļā. Mēs ar Inesi šo veloceliņu esam jau izmantojušas vairakkārt saviem individuālajiem treniņiem, tādēļ uzņemamies vadību. Pārvarot nelielus šķēršļus (dzelzceļa līniju, tramvaja sliedes, ceļa posmu, kur tiek veikts remonts), esam uz tā. Jāsaka, ka Rīga nevar lepoties ar labas kvalitātes veloceliņiem. Klājums te ir gana nelīdzens un bojāts, bet esam optimistes.

Droši dodamies uz priekšu. Garām pazib Rīgas mikrorajoni Zolitūde, Imanta, Babīte – tuvojamies Jūrmalai. Virzāmies pa līkumoto ceļu caur priežu silu, garām purvainai dūksnai, pieveicam dažus nelielus pakalnus un esam Jūrmalā. Tā kā Ilze Č. un Diāna veikušas vistālāko ceļu, viņas paliek ieturēties “Hesburgerā” un meklēt iespēju piepumpēt Diānas velosipēdam riepu, bet mēs ar Silviju un Inesi dodamies tālāk uz Bulduru pludmali.

Velo-bibliotekāres Ilze Marga un Silvija Tretjakova, foto no I.Kupferes personīgā arhīva

Pēc neilga laika arī sasniedzam to, daži fotozibšņi uz saulē zaigojošās jūras fona un varam nedaudz ievilkt elpu, nodoties sarunām par priekšā esošā velobrauciena Kopenhāgena-Berlīne organizatoriskiem jautājumiem un jaunām finansējuma meklēšanas iespējām. Pēc brīža uzsākam atpakaļceļu un baudām Jūrmalas pievilcību.

Atpakaļceļā uz Rīgu, foto no I.Kupferes personīgā arhīva

Silvija ir pārsteigta, cik veloceliņš ir noslogots. Mēs ar Inesi zinām teikt, ka šeit regulāri ir ļoti intensīva satiksme. To ir iecienījuši ne tikai velobraucēji. Te pastaigās dodas tuvējie iedzīvotāji ar saviem suņiem, varam satikt dažāda sporta veida cienītājus – skrituļotājus, skrējējus, pat ar motorollerīšiem pamanās kāds nobraukt garām. Jābūt uzmanīgām un jāprot izrādīt cieņu pret ikvienu. Secinām, ka Rīgā ir ļoti daudz cilvēku, kas ir noskaņoti aktīvam dzīves veidam un mums būtu ārkārtīgi nepieciešami krietni vairāk veloceliņu stingri labākā kvalitātē. Pagaidām to ir tik cik ir. Kopš velosezonas sākšanās, ir ļoti daudz dažādas veloaktivitātes, par ko liecina velosipēdistu vortals Veloriga.lv. Bet tāpēc jau mēs esam šeit. Varbūt ar savu aktīvo dalību mūsu iecerētajā pasākumā, kaut nedaudz spēsim mainīt šo situāciju Rīgā un Latvijā.

P.S. Mans velodatoriņš uzrādīja, kas esmu nobraukusi 47 km.

Autors:

Head of the “Sunny Days Library” Service Point of the Riga Central Library at the Children’s Clinical University Hospital.

2 domas par “Latvijas velo-bibliotekāru pirmais kopīgais velobrauciens

Izsaki viedokli!

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.