Ierakstīts Profesionālā tālākizglītība

ASV vieslektora Džona Lubāna lekcijas Sociālo zinātņu fakultātē

© Eva Ausēja, 2011

Uzsākot bibliotēkzinātnes maģistrantūras pavasara semestri studentiem tika piedāvāta iespēja apmeklēt ASV vieslektora Džona Lubāna (John Lubans) lekcijas. Šīs lekcijas tika piedāvātas ne tikai maģistrantūras studentiem, bet arī bibliotēku darbiniekiem, kas vēlās papildināt zināšanas par informācijas organizāciju vadību.

Piedāvātais studiju kurss ļauj apskatīt bibliotēku vadības teoriju no praktiskās puses, jo studiju ietvaros ir daudz grupu darbi, praktiskie uzdevumi un reāli biznesa vadīšanas piemēri no ASV bibliotēkām vai citām organizācijām. Manuprāt, lielākais ieguvums ir vadības un biznesa nerakstīto likumu atklāšana. Amerikā tā ir esoša prakse, lai vadītājam un padotajam, būtu skaidrs, kas ir galvenais. Diemžēl Latvijā situācija ir atšķirīga.

Lekcijas notiek angļu valodā, lielākoties pirmā lekcija ir teorētiska par konkrētiem vadības jautājumiem un otrā lekcija veltīta teorētisko jautājumu praktiskai apguvei. Strādājot grupās tiek veikts konkrētais grupu darbs un pasniedzējs un grupa kopīgi analizē grupas darbu: kurš grupas ietvaros uzņēmies vadību, kuri dalībnieki ir sekotāji, kādi konkrētās grupas vadības un sadarbības plusi un mīnusi. Šī analīze ļauj apzināties, kāds ir tavs vadīšanas stils, ko tu darīsi konkrētā konflikta situācijā, kādas īpašības ļaus turpināt veiksmīgu sadarbību ar kolēģiem, vadību un sadarbības partneriem.

Pasniedzējs un studenti piedalījās starptautiskā projektā Books2Eat. Studenti tika sadalīti grupās pa 3 un bija jāizvēlas kāda Latviešu bērnu grāmata, kurā atspoguļots kāds no vadības stiliem. Bērnu grāmatas un vadības stilu prezentācijai papildus bija jāizveido kūka, kura atspoguļotu bērnu grāmatā izmantoto motīvu. Pirmajā lekcijā, prezentējot bērnu grāmatas, tika veidoti teātra skečiņi, spēlēts leļļu teātris un runāts dzejā. Ikviena grupa bija izveidojusi kūku un šīs gardās kūkas tika apēstas nākamās lekcijas laikā. Arī kūku griešanas un dalīšanas procesā veidojas savi līderi, kas griež kūku, kuri pasniedz šķīvīšus un tiek kas pastāv līdzās.

Fotogrāfijas no Džona Lubāna emuāra: http://blog.lubans.org/

Autors:

Funny, little person.

Viena doma par “ASV vieslektora Džona Lubāna lekcijas Sociālo zinātņu fakultātē

Izsaki viedokli!

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.