Sekcijas darba virzieni

LBB Jauno speciālistu sekcija dibināta 2009. gada aprīlī, kad neliela grupa studentu nolēma apvienot savus spēkus, lai veicinātu jauno speciālistu kustības atpazīstamību kā Latvijā, tā ārzemēs. Pašlaik sekciju vada Dace Ūdre.

Sekcija darbojas sekojošos virzienos:

Bibliotēku un jauno speciālistu interešu pārstāvniecība

Sekcijas biedri piedalās studiju programmu pilnveidošanā, veic jauno speciālistu informēšanu par profesionālās darbības iespējām pasaulē, informē un konsultē topošos un esošos bibliotēkzinātnes un informācijas zinātnes studentus par studiju iespējām Latvijā un ārzemēs, organizē jauno speciālistu dalību studentu un nozares speciālistu simpozijā BOBCATSSS un cita mēroga konferencēs, semināros un pieredzes apmaiņas braucienos.

Semināru, konferenču un pieredzes apmaiņas braucienu organizēšana

Sekcijas biedri ir piedalījušies neformālās konferences BibCamp-4 un dažādu citu diskusiju un pieredzes apmaiņas braucienu organizēšanā. Ar detalizētu informāciju var iepazīties sekcijas aktivitāšu sadaļā.

Starptautiskā sadarbība

Sekcija veido sadarbības tīklu ar formālām un neformālām jauno speciālistu kustībām pasaulē, kopš 2010. gada sekcija sadarbojas ar IFLA Jauno speciālistu īpašo interešu grupu, savukārt 2011. gada nogalē sekcija ir ielikusi pamatus turpmākai sadarbībai ar Rumānijas un Kaļiņingradas jaunajiem bibliotekāriem.

Nozares speciālistu informēšana par nozares aktualitātēm

Informēšanas funkcija tiek veikta, izmantojot sekcijas emuāru un tādus sociālos medijus, kā Twitter, Facebook, Slideshare, Prezi un Flickr.

4 Atbildes to “Sekcijas darba virzieni”

Trackbacks/Pingbacks

 1. Bibliotēkas diena dzīvē - 05/02/2014

  […] Projekta koordinatori Latvijā: LBB Jauno speciālistu sekcija […]

 2. LBB Jauno speciālistu sekcijas identitāte « LBB Jauno speciālistu sekcija - 23/03/2012

  [...] Darbības virzieni [...]

 3. Jauno speciālistu kustība Latvijā un pasaulē « LBB Jauno speciālistu sekcija - 18/05/2011

  [...] Līdz šim mēs esam darbojušies trīs vispārīgos virzienos, taču ir pienācis laiks paplašināt savas darbības robežas. Un pirmais solis, ko vēlamies spert, ir noskaidrot, kas būtu darāms, lai aktivizētu plašāka mēroga jauno speciālistu kustību visā Latvijā un veicinātu šīs kustības atpazīstamību kā Latvijā, tā arī ārzemēs. [...]

 4. Jauno speciālistu sekcijas evolūcija divu gadu garumā « LBB Jauno speciālistu sekcija - 21/03/2011

  [...] 2009. gada vasarā sekcijas biedri iesaistījās IBSN aktivitātē – jaunās studiju programmas “Informācijas pārvaldība” izstrāde. Tas arī bija laiks, kad notika pirmās īstās sekcijas sēdes, kurās tikās visi sekcijas biedri un sprieda par turpmākiem sekcijas darbības virzieniem. [...]

Izsaki viedokli!

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: